За спорта и красотата на тялото.

за отношенията между половете
hameleon4o
Потребител

За спорта и красотата на тялото.

Мнениеот hameleon4o » чет фев 05, 2009 11:11 pm

...
Последна промяна от hameleon4o на пет фев 13, 2009 1:38 pm, променено общо 1 път.
Molecule
Потребител

Re: За спорта и красотат на тялото.

Мнениеот Molecule » пет фев 06, 2009 1:12 am

Хамелеончо, брат, спортувай си спокойно и не се хаби в празни задълбавания. Християнството не е повод за дребнави вътрешни конфронтации, напротив- то помирява и хармонира силите на човешката личност и не пренебрегва нито една нейна страна. Просто трябва да поставиш нещата в нужната йерархия. Иначе човек се разкъсва вътрешно, всяко парче враждува против другите и тази война прахосва енергията и, в крайна сметка, животът в безплодни терзания.
Да речем, че спреш тренировките и станеш гърчав, болнав и отпуснат. Нима желанието ти да се харесаш на мацките ще намалее? Не, разбира се. Та нека адресираме нещата с истинските им имена- не спортът е проблем в случая.

Любителският спорт е чудесно нещо- възпитава дисциплина, прави те по-стегнат, витален и работоспособен. Само трябва да се избягва зобът и да се тренира натурално, това сигурно го знаеш.

Със здраве и успех в тренировките!
ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » пет фев 06, 2009 8:49 am

Последна промяна от ТодорК на пет фев 06, 2009 10:22 am, променено общо 1 път.
Искра
Потребител

Мнениеот Искра » пет фев 06, 2009 9:33 am

Ти сам трябва да си отговориш кой е водещият мотив - как изглежда външността ти в очите на жените, физическо здраве или нещо друго. Към физическо здраве трябва да се стремим, но не като самоцел, а в контекста на нещо по-висше. В тази връзка в молитвите, предназначени за излекуване на болен се казва нещо такова (цитирам по памет): "Господи, изцели Твоя раб, та отново да има сили да Ти въздаде слава." Иначе, здравето спада към преходните неща от този свят наред с парите, красотата, известността и др.
sawmv
Потребител

Мнениеот sawmv » пет фев 06, 2009 9:53 am

hameleon4o
Потребител

Мнениеот hameleon4o » пет фев 06, 2009 3:03 pm

..
Гост

Мнениеот Гост » пон мар 16, 2009 7:36 am

Всеки човек трябва да спортува,независимо от убеждението си,тъй като обездвижването неминуемо води до болест.Аз не съм особено упорита,но се старая да отделям по 40 мин. 3 или 4 пъти седмично,за да се поддържам във форма,а освен това вървя и много пеш.Никоя религия не би се възпротивила на това да сме здрави.
whoami
Потребител

Мнениеот whoami » пон мар 16, 2009 6:59 pm

Съгласен съм с гостенката, защото според мен здравната култура освен в регуларно умерено постене се изразява и в регуларно умерено спортуване без претоварване обаче.
Agni
Потребител

Мнениеот Agni » пон мар 16, 2009 7:40 pm

В регулярното умерено постене няма нищо здравословно, да си го знаете поне, не, че ще го спрвте. Човекът (особено мъжът) трябва да яде животински протеин в определено количество всеки ден.
whoami
Потребител

Мнениеот whoami » пон мар 16, 2009 9:39 pm

Извинявай, но и тук няма да се съглася. И за двете неща, за които дадох съвет самият аз съм ги получил от лекари ;) Лекарите ми наложиха 6 месеца без свинско преди години, без шоколад и без яйца, ставаше въпрос за моето здраве и нямаше как да не ги послушам. В случая наистина говоря от личен опит - умереният спорт(може и 1-2 пъти седмично да е по 0,5 -1 час) и умереното спазване на поста са полезни. Спортът пък ми беше препоръчан от друг лекар и отново съм се убедил в добрия ефект върху себе си поне. Спортът тонизира, стимулира и ободрява, а постенето от време на време пречиства организма. Казвам как ми действа на мене, още повече, че това е подкрепено и от лекарски мнения. За постенето например не са ми казвали да постя, но след като са ме ограничавали в храненето то е същото.
Здрав дух в здраво тяло
Agni
Потребител

Мнениеот Agni » пон мар 16, 2009 10:04 pm

whoami
Потребител

Мнениеот whoami » пон мар 16, 2009 11:15 pm

Ох, дано не съблазнявам постещите с приказките си.

Млечният шоколад е по-скоро вреден, но натуралният шоколад(този, в който има големи количества какао и е сладко-горчив) в малки количества също действа тонизиращо. За полезния ефект на яйцата също знам, тогава ми бяха ограничени по други причини(по-скоро жълтъкът, не белтъкът), сега нямам проблем с тях.

За свинското да кажа нещо - черният дроб и не си спомням още кое друго(май беше далак/слезка) от свинското месо се препоръчват при анемия/ниско ниво на хемоглобина и при диабет, ако не бъркам. Все пак за извънпостните периоди месото, което препоръчват лекарите като цяло е пилешко, риба и телешко.

Наистина се извинявам на постещите ако споменаването на тези храни ги е съблазнило.
Nedoxian
Потребител

Мнениеот Nedoxian » вт мар 17, 2009 2:23 am

Angeliyana
Потребител

Мнениеот Angeliyana » вт апр 07, 2009 2:24 pm

Римляните са си го казали, преди хилядолетия: "Здрав дух в здраво тяло!"
Това е истината: дори малко, но редовно правени упражнения, облекчават живота ни, зареждат ни с жизнена енергия и ни помагат да вършим повече дела!"
А що се отнася до красотата на тялото: наш елементарен дълг е да спазваме хигиена, като мием телата си, вчесваме косите си, омиваме очите си, почистваме ушите си... и защо не - поддържаме телата си в приличен вид, така че да не отвращаваме хората около себе си. Ако не е от суета , а от уважение към околните и желание да сме приятни за най-близкия си - ДА, няма нищо лошо....
Но ако похарчиш едно БМВ, за да си напомпаш мускулите, бих ти препоръчала няколко точги наголо и две години тежък труд, като например участваш в полагането на основите на някой манастир, мисля, че добре ще ти се отрази и в края на деня, малко ще ти пука колко точно са пораснали бицепсите ти, а и ще си доволен от резултата след две години, при това няма да увредиш черния си дроб от химиите, дето ги пиете, ще ти излезне евтино и резултатът ще е траен за години напред, пък и ще има някаква полза от земното ти пребиваване...
Искаш да видиш хубави мъже - иди в някой склад за изкупуване на желязо, посред лято и виж какви истински НАИСТИНА КРАСИВИ , аки мъжаги бачкат там и по цял ден вдигат тежести, сигурна съм, че и след десет години вдигане на тежести по фитнес-залите, няма да изглеждаш толкова добре, колкото някой чичка на 40-50 години от складовете. Просто къртят мивки, както се казва на опростен език, какъвто явно е по-разбираем в този форум напоследък....
дфали жените имат отношение към красивите тела:
По принцип жените си падат по силни, добре развити физически мъже, защото търсят сигурност и закрила, все неща, които един мъж трябва да може да даде на една жена, така е било от векове , така ще бъде и за хилядолетия напред, ако е рекъл Бог да ни остави толкова дълго на тази Земя....
Но да подчертаем, жените не харесват напомпани мъже, които се мажат с кремче, против стрии и заемат две трети от шкафчетата за козметични принадлежности в банята. Ако искате да отвратите една жена, покажете й, колко помади ползвате, нежно си нанесте кремче по бузите и се огледайте самодоволно в огледалото...
Жената, Слава на Бога, не харесва суетни мъже.
Бог също...
Едни груби ръце, които дращят, зщаото са изранени от работа, могат да побъркат една жена, а меката нежна ръчица, с лак за нокти, която е вдигала само мишката и боцкала по клавиатурата, може завинаги да откаяже една жена от дадения мъж...
Хубавите, груби мъжки черти се котират далеч пред изцъкления , омазнен скремове за след бръснене идотски хомо, пардон метро-вид...
Но някак си, жената успява да долови всеки фалш и веднага ще разбере, че мускулите ви не са защото се събрали дъвета за огрев или сте прекопали картофите на село, а защото сте анаболно дете, жертва на хомо-действителността и всичко у вас е въздух под налягане , плод на химия и токсини...
Е, успех, сигурна съм , че сега вече сте получили отговор на въпроса да бъда или да не бъда ... плондер...
Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » вт апр 07, 2009 3:29 pm

Върни се в “жени и мъже”