Признаха Безбрачието, а Църковния брак все още не. ЗАЩО

за отношенията между половете
whoami
Потребител

Re: Признаха Безбрачието, а Църковния брак все още не. ЗАЩО

Мнениеот whoami » ср юни 10, 2009 2:08 pm

Каси, понеже виждам, че познаваш законите, предполагам си запозната и с конституцията на РБ, би ли ми казала дали има текст, в който да се казва, че основното вероизповедание в РБ е православието? Мисля, че имаше подобен текст, но не съм сигурен. Идеалният вариант за нашата страна би бил ако се узакони само православният брак. Имам предвид, когато двама православни се женят да нямат нужда от граждански, а когато се женят хора от другите регистрирани вероизповедания да трябва да сключват и граждански брак. Без значение дали нашата страна е атеистична, дали хората ходят всеки ден на църква или само на Великден, най-много религиозни бракове се извършват от Православната Българска Църква, което би трябвало да даде възможността за узаконяването на тези бракове без да има нужда от граждански, т.е. когато двама души сключат брак в ПЦ това автоматично да означава, че те вече имат и граждански брак.
Искра
Потребител

Мнениеот Искра » ср юни 10, 2009 2:45 pm

От заглавието на темата останах с впечатление, че говорим за брак в БПЦ. Ако другите вероизповедания имат такива желания, да си се организират.
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » чет юни 11, 2009 12:11 pm

Валентин
Потребител

Мнениеот Валентин » чет юни 11, 2009 4:39 pm

Искра
Потребител

Мнениеот Искра » пет юни 12, 2009 1:13 pm

Всъщност последната ми информация е, че не е признато безбрачието.
http://dnevnik.bg/bulgaria/2009/06/11/7 ... un_zakona/
Ф.Николов
Потребител

Мнениеот Ф.Николов » съб юни 13, 2009 8:03 pm

преди да имате претенции трябва да научите законите (не че нещо ще се промени де)

закон за вероизповеданията:
гл.2 чл.10 (1) Традиционно вероизповедание в Република България е източното православие.......

(3) Алинеи 1 ..... не могат да бъдат основание за предоставяне на привилегии или каквито и да е предимства със закон.

Общи положения: чл.3 (2) Религиозните убеждения не са основание за отказ от изпълнение на задълженията, установени в Конституцията и закона.

Нали разбирате, че ако разрешат на вас, трябва да разрешат и на всички други, поне БИ ТРЯБВАЛО така да стане...ама в такава комунитарна държава още от турско време и с комунистически рефлекси, може и това да не стане.....учим се в движение защо трябва да се спазват законите и какво точно изискват от нас да спазваме.

На мен обаче ми е безразлично дали ще ви официализират брака....... :biggrin:
Последна промяна от Мария на съб юни 13, 2009 8:42 pm, променено общо 2 пъти.
Причина: Редктирано от модератор за спазване на добрия тон

Върни се в “жени и мъже”