Блудство ли е сексът преди брака?

за отношенията между половете
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Re: Блудство ли е сексът преди брака?

Мнениеот Чехълче » чет сеп 09, 2010 5:01 pm

Много е пагубно да се мисли, че сексът е физиологична нужда. С тези мисли мнозина са кривнали.
Tor
Потребител

Мнениеот Tor » чет сеп 09, 2010 5:10 pm

Ами Чехълче нужда е.
И си е доказано медицински.
За един мъж на възраст 20-50г например повече от 40 дни въздържане от секс не се препоръчва. Забележи, не казват докторите че не може ами - не препоръчват. Щото е зле за организма.

И то кривването не е от това. Като се ожениш си имаш жена и можеш да си сексуваш колкото си искаш, преди да се ожениш няма никакъв проблем.
Предполагам че визираш изневярата, но тя няма нищо общо с нуждата от секс. Тя е съзнателно решение.
Щото ако много ама много не издържаш вече можеш да си изпраскаш една злобарка и да ти олекне. .И да не изневериш.
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » чет сеп 09, 2010 5:12 pm

Да ти кажа, не ме интересува медицинските, а други заключения. Физиологическа нужда е само за този, който не зачита Божиите заповеди, за другите е един преборен грях.
Tor
Потребител

Мнениеот Tor » чет сеп 09, 2010 5:22 pm

Бе какъв грях какви 5 лева?
Моля ти се я се осъзнай.
Секса е хубаво и красиво нещо и трябва да се практикува редовно. С жената/мъжа който обичаш.
РЕ–ДО-ВНО.
А преди брака си е нормално да се понаходиш като хората, за да се научиш и да си поергенуваш.

Всякакви ограничения в тази насока водят до нежелани извращения и последици.
Дай да не спорим за глупости.
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » чет сеп 09, 2010 5:31 pm

Tor, това "учене" само беди носи. Моля, съобразявай се къде пишеш.
Tor
Потребител

Мнениеот Tor » чет сеп 09, 2010 5:41 pm

Какво учене Мария?
Аз не уча никой, просто казвам един факт който отдавна е доказан от медицината.
Въздържането от секс може да избие в агресия и извращения.

Това е най-голямата глупост да се въздържаш от секс а също така огромна глупост е да не се понаходиш преди брака.
Всеки нормален човек следва да живее с любимия си човек да не му изневерява и да практикуват редовно секс.
Преди брака е наложително да се понаучи какво и как се прави, щото и на партниора му да е още по-хубаво като си легнат и ти да си се понаходил и поулегнал вече.
Тука няма нищо "нехуманно" "не-духовно" и прочие.
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » чет сеп 09, 2010 5:58 pm

Славян
Потребител

Беззаконното Влечение

Мнениеот Славян » чет сеп 09, 2010 7:44 pm

Tor
Потребител

Мнениеот Tor » чет сеп 09, 2010 9:41 pm

Хм,
Славяне позволи ми да те поправя че в днешно време, не мъжете развращават момичетата а момичетата са доста доста по "палави" и агресивни от момчетата.
Палачинката се обърна, не е като едно време.
И пак Ви казвам въздържанието не води до нищо добро.
Вижте католическата църква с неспирните педераско/педофилски скандали, ето дотам я докараха с въздържание.
И още нещо:Когато говорим за любов и секс между двама човека, там религията и политиката нямат място.
Това са много съкровени интимни чувства и всеки си ги решава по своему.
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пет сеп 10, 2010 9:22 am

Тор, и аз като Мария и в качеството си на модератор апелирам да се съобразяваш КЪДЕ пишеш за убежденията си. Намери си друго поприще и там сей развратничество. Това тук е православен форум с хора, борещи се с пагубните за душата страсти.
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » пет сеп 10, 2010 10:20 am

Не ми се четат 13 Нет страници. Последните 1-2 страници мисля дават достатъчен материал за размисъл.
Та....
Мисля, че всички сте прави по своему. Говорите срещу Тор, но не сте прави. И пак... и Чехълчето е права и другите също.
Защо според мене?.... Защото човек се ражда на този Плътски свят с Първородния си грях (на Душата си)*. Но пък от друга страна са прави за въздъранието и тези които го поддържат въздържанието. И според мене това си е самата истина.
Но пък всеки сам за себе си ТРЯБВА да реши дали да се въздържа и до кога да се въздържа. Защото обратното ще е насилие срещу него. Докато човек е в будно състояние може и да може да упражни евентуално контрол върху себе си...( ВНИМАНИЕ !!! ) ако е достатъчно с натренирано съзнание и силна концентрация. Но когато вечерно време легне да спи и този същият човек остане сам със себе си и Душата си без посредници и нравоучения и различни видове насилия - трудна работа. Тогава падат всички задръжки и настава пир за демоните.
Какъв е изходът според мене?
Мисля, че Постът и Молитвата както е по Канона на Православната Църква "укротяват" страсти на всеки според това колко му е Вярата Христова. Но да не си мислите, че всичко става изведнъж за един Пост. Постоянство трябва. Точно тук в постоянството се вижда Вярата Христова. Тук някъде прочетах за някакви 40 дни. Защо ли аз пък така си мисля, че доста пъти по 40 дни ще са необходими ...? Нещо ми се върти в главата, но сега не мога да го формулирам.

----------------
*
И точно този Първороден грях(на Душата) го тласка към секса всеки един човек, че дори и животните( забележете, че като им замирише на секс на животните и забравят за всичко, дори и забравят понякога и за инстинкта си за самосъхранение. Да не мислите, че и при доста хора не е така!? ). Но самият секс не е Първородният грях (на Душата). Само човек който се е освободил от Първородния грях (на Душата), ще може и да е независим от секса и от похотта на плътта си. Сложна работа е това, много сложна работа. В цял свят изникват като гъби разни и безобразни секти и псевдоучения точно по тази тема. Пък изкуплението от Първородния грях (на Душата) е само чрез Иисус Христос. Пък от своя страна Душата като получи изкуплението на Първородния си грях, едва чак тогава ще може и да изчисти и похотта на плътта. А това си е дълъг процес. А самият процес само завършва изведнъж, като след маратонско бягане присичането на финала е изведнъж.

Това си е моето виждане по въпроса.
Несъгласните - ми не се съгласявайте.
Недоволните - ми недоволствайте си.
Пък тези с доводи - ще разискваме.
Но на мене не ми се разисква.
Защото съм сигурен в Иисус Христос и Учението Му.
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пет сеп 10, 2010 10:22 am

Последният ред е наистина много хубав! :angel:
Bluesky
Потребител

Мнениеот Bluesky » пет сеп 10, 2010 6:47 pm

Tor
Потребител

Мнениеот Tor » пет сеп 10, 2010 8:31 pm

Тази тема заприлича на християнството преди деноминациите.
Едните казват : грях е.
Другите казват: не е грях.
Кой е прав?

Аз твърдя че е блудство и грях е единствено и само тогава когато няма обич между двамата и не се прави по взаимно съгласие и взаимно искане. Други твърдят друго.
Като, нека да уточним че става въпрос за преди брака, за след брака всички са категорични , няма разминавания.

То ако за всичко имаше отговори живота щеше да е много лесен. Най добре е това да се остави за преценка на съвестта на всеки един. Кой както го разбира така да е. Всеки си отговаря за делата.
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пет сеп 10, 2010 8:37 pm

Ето как протича една православна изповед. Давам за тези, които ЯВНО не са се изповядвали, иначе биха знаели, че контактите преди брака са грях и блудство.
http://www.svnikolay.diocese-ruse.org/katahizis1.htm#na

Върни се в “жени и мъже”