Блудство ли е сексът преди брака?

за отношенията между половете
small axe
Потребител

Re: Блудство ли е сексът преди брака?

Мнениеот small axe » пет окт 02, 2009 1:09 pm

Понякога ми е трудно да съм любезен.Трябва да се стремя към това , не ми иде от вътре.

Венче , не бива да наричаме греха с друго име освен с името грях.Блудството е грях.
Ако не могат да се въздържат , трябва да се женят.
Не съм го измислил аз , написано е от Павел любящият , не от мен безмилостният. :??
Това че времената днес били еди си какви не прави греха по малко грях.

Това което тигър написа като хипотетичен съвет , към въпросната девойка в моя примерен въпрос е вярно.Искам да го допълня само с това че след тези 6 месеца , ако мом4ето не прояви агресия и настъпателност към интимност преди брака , това ще е един добър сигнал към девойчето , че може би е той принца , оттам насетне отново не им е позволено да правят секс естествено.Трябва да действат към това да се оженят.Затова едно време не са живеели заедно преди да са женени , понеже ако са заедно ще паднат в блудство , но ако не са няма такава опасност.
Това че днес всеки си прави каквото си иска , не означава нищо повече от това , че Божията воля жестоко се потъпква.Това е и причината за ужасната трагедия в отношенията между мъже и жени днес.Семейни начала и други лудости.
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » пет окт 02, 2009 1:25 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » пет окт 02, 2009 1:35 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » пет окт 02, 2009 1:42 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пет окт 02, 2009 2:21 pm

Последна промяна от small axe на пет окт 02, 2009 2:31 pm, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пет окт 02, 2009 2:24 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » пет окт 02, 2009 3:11 pm

ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » пет окт 02, 2009 3:37 pm

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » пет окт 02, 2009 3:53 pm

Аз мислих да спра да пиша, но защото изненадващо си намерих фенка, ще добавя нещо. Хареса ми примера: прибира се мъжа, спуква жената от бой, чука я за да му олекне, защото е проиграл колата, а и е бесен, защото сетра му поругала семейната чест и не се оженила девствена. И почва да расъждава, докато жена му успокоява втрещените от ужас деца: какво му пречеше на това момиче да живее достойно като нас с жената, дето не си изневеряваме и даваме такъв добър пример на децата, а тръгна с ония пройдоха и сега двамата ще си загубят душите и то само защото се обичали. Срамота! Амо то църквата като не си върши рабатата е така! Не разбра този грешен народ, че секс само в брака може, за да е щастлива жената и децата!

Ние имаме две заповеди. Питах коя нарушаваме, но никой не отговори. Любовта към кой е отнета? Поддръжниците на Мойсеевият закон смело размахват цитати, как прелюбодейки и блудници били убивани с камъни, на Иисус не го направи, а сгълча юдеите, че заради тяхното жестокосърдие в Мойсеевият закон имало разводно писмо, т.е. нещо, което мъжът купил жената, можел да й даде по всяко време и без причина. Законът е спазен, но любов няма, както казва Иаков. И кое е грях сега? Да дадеш разводно писмо, поради жестокосърдието си, но спазвайки закона или да не дадеш?

Не са толкова лесни нещата нито от житейска, нито от богословска страна. Лесни са само по правилата на традициите.

Пак питам, защо няма заповед за тези неща? Защо Иисус каза: "Който може възприе, да възприеме" Мт.19:12, а Павел: "Само нека всякой да постъпва тъй, както му е определил Бог, както го е призвал Господ" 1Кор.7:17.

Жоро е изписал едни лозунги, но за съжаление изцяло грешни. Отговорът е в любовта, току що го открих, но всички сте далеч от него, обременени от закона и традициите. И във времето, но винаги във връзка с любовта, а не с размахан пръст и камък в другата ръка. Сега си го търсете вие. Евангелистите да пропуснат, защото отговора и в пряка и неразривна връзка с кръщението, както и предположех вчера. Затова Тодор и Жоро да хващат и да четат, а Випаз и Смал акс да пият по ракия и да хванат някое гадже, за тях значение няма.

Акте, веднага да спираш с хойкането, че съм сгрешил! И да се изповядаш.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пет окт 02, 2009 4:18 pm

Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » пет окт 02, 2009 4:59 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » пет окт 02, 2009 5:47 pm

По думите ти излиза, че любов на тази земя могат да изпитват единствено православните християни, които са дочакали първата брачна нощ. Вярно е това, което казваш, но не всички сме дораснали да го разберем.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » пет окт 02, 2009 6:07 pm

kassie
Потребител

Мнениеот kassie » пет окт 02, 2009 6:23 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пет окт 02, 2009 10:06 pm

е значи най - сетне стана ясно че секса преди брака е блудство.
Това е добре.

Върни се в “жени и мъже”