Блудство ли е сексът преди брака?

за отношенията между половете
mechopuh
Потребител

Re: Блудство ли е сексът преди брака?

Мнениеот mechopuh » ср дек 08, 2010 11:34 pm

Имам сериозен въпрос към вас, очаквам сериозни и аргументирани отговори.
Имам си приятелка, с която сме заедно от 3 години. И двамата вярваме в Бог, но въпреки това спахме заедно след първата година. Излишно е да казвам, че нито аз, нито тя сме били с други, няма и да бъдем. Въпроса е, че съвестта все повече започна да ни гложди и вече почти половин година не сме правили нищо, решавайки да се пазим за след брака. Проблема е, че това няма как да се случи в следващите 3,4 години...
Поставили сме Бог на първо място и така ще бъде винаги, но въпреки това се чудя, дали си заслужава жертвата и дали наистина Бог би го изисквал от нас, след като и двамата сме решили и сме дали обещание не пред кой да е, а пред Него ,че никога няма да се разделяме и винаги ще си бъдем верни. Страха, който имаме от Бог ни гарантира, че никога няма да нарушим обещанието си. За нас това, че спахме заедно беше като завет, че винаги ще бъдем заедно и всяка една следваща връзка ще бъде съдена от Бог, като прелюбодейство. Не ме разбирайте погрешно, не се чувстваме длъжни да сме заедно, но го искаме и знаем, че така е правилно от библейска гледна точка. Там идва и интересната част...кога според вас започва брака? Кога двама души се съчетават и пред кого? Важен ли е документа за Бог?
Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » чет дек 09, 2010 8:45 am

Мечопух,

Потърсете съвет от изповядващите ви свещеници / твоят и на приятелката ти /. Постъпете така - както те ви кажат.

Поздрави
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » чет дек 09, 2010 12:01 pm

Бог да благослови любовта ви!
Направете това, което казва Муладжикова.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » чет дек 09, 2010 1:45 pm

Мечо, според мен пък интересната част е в това, че отначало съвестта не ви е гризяла, но от един момент нататък е започнала да се обажда. Нали през цялото време сте имали страх от Бога, защо се проявява по различни начини, може би връзката ви се е променила по някакъв начин и затова се е променило и отношението ви към това, кое е правилно и кое не. Чувството на покаяние е много хубаво нещо, когато има своето време и място. Щом сами чувствате, че правите нещо нередно, без някой страничен да ви е направил забележка, опитайте да се справите с него по правилния начин - като не се страхувате да се изповядате, дори с риск хронично да имате едно и също оплакване от себе си. Неправилният начин пък би бил да я скриете съвестта отново там, откъдето е изпълзяла, като си кажете, че всичко е наред. Запазете духовната си любов, каквато е била досега и Бог ще ви даде благословия в брак.
Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » чет дек 09, 2010 8:33 pm

А защо се бавите и не се венчавате? Мисля, че "извинителните причини" и "непреодолими препятствия" са от лукавия ....
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пет дек 10, 2010 2:27 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пет дек 10, 2010 5:11 pm

Интересно защо е толкова трудно да се вземете законно и това да не е възможно в близките години (както сам каза)? Какъв е проблемът? Да не би да живеете в различни държави? Ходете и се женете и толкова. Каквото станало е станало, важно е какво правите оттук натам. Бракът е задължителен, тука няма две мнения, не се заблуждавайте в това. Бракът е и пред Бога, вървете където се покланяте на Бога и се венчайте, подпишете се в гражданското и това е. Оттам насетне Бог да ви е на помощ, и да ви сплотява :))
Потребителски аватар
Алексей
Потребител

Мнениеот Алексей » пет дек 10, 2010 7:47 pm

refab
Потребител

Мнениеот refab » съб дек 11, 2010 9:39 pm

mechopuh
Потребител

Мнениеот mechopuh » нед дек 12, 2010 1:47 am

Благодаря за отговорите !

Причината поради която не можем да се женим сега е много проста и тя е във възрастта. Аз съм на 21, а момичето е на 17. Не искам да ме разбирате погрешно, за нас не е почти никакъв проблем да изчакаме още 2,3 години и ще го направим. Просто все повече започваме да се чудим какви са критериите на Бог в това отношение и дали най-важното не е всеки мъж да бъде на една жена и всяка жена на един мъж. Реално погледнато в Библията никъде не пише какво се прави в подобен случай, ако изключим закона в стария завет, според който, ако мъж спи с девица, задължително трябва да я вземе за жена, което си е напълно логично и нормално. Според мен законите на Бог, а и заповедите му за брака са с една, единствена цел и тя е мъжа и жената да бъдат едно цяло през целия си живот, нещо което няма как да стане, ако са сменили 2,3 преди това. На въпроса, защо сме започнали да изпитваме, че правим нещо грешно...няма как да е иначе, след като всеки християнин би ни осъдил и казал, че не се знае дали след време наистина ще се оженим. Много малко хора биха се поставили на наше място и биха ни разбрали, а ние не искаме да се чувстваме така сякаш правим нещо лошо и нередно. Когато имаш съмнения за нещо е по-добре да не го правиш, за това и решихме да изчакаме.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » нед дек 12, 2010 11:23 am

мечо пух, аз например съм последният човек, който би седнал да ви съди. защото в сравнение с мене, вие сте направо светци :)

ако живеете в България не виждам причина да не се ожените, когато тя навърши 18 г., то и сега няма пречка, ако родителите й са съгласни. но моят личен съвет е да не бързате. използвайте това време да се опознаете добре: излизайте заедно, бъдете заедно, но избягвайте ситуации, в които би ви било трудно да се въздържате. ти добре разбираш, че ако се ожените, вие би трябвало да останете цял живот заедно. а това е трудно постижимо, ако преди това не сте поставили здравата основа на взаимното уважение и познаване на характерите.

при всички положения изповядайте предбрачния секс като грях и се молете за Божията воля.
mechopuh
Потребител

Мнениеот mechopuh » нед дек 12, 2010 3:25 pm

Ние с тебе сме от една приказка май, ако не си някой друг тигър де :D

Иначе, ние така и направихме...изповядахме се и знаем, че грехът ни е изтрит, сякаш никога не се е случвал. Що се отнася до опознаването и за носенето на отговорност след брака, смятам, че за 3 години сме се опознали достатъчно и в момента се чувстваме не по-малко отговорни един към друг. Така или иначе ще си изчакаме колкото трябва, желанието ни да направим всичко по начин, който е угоден на Бог е по-голямо от всичко останало. Просто това, че в Библията никъде не е посочен подобен случай ме накара да се чудя дали Бог би ни съдил, ако наистина си се оженим в последствие и си останем верни един на друг до края на живота си. Както някой по-горе написа въпроса е доста дълбок и отговора не е ясен и категоричен, за това може би решаваща е съвестта на човека. Благодаря за отговорите още веднъж, Бог да ви благослови !
Anistan
Потребител

Мнениеот Anistan » нед дек 12, 2010 6:40 pm

Aether
Потребител

Мнениеот Aether » нед дек 12, 2010 7:32 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор