Блудство ли е сексът преди брака?

за отношенията между половете
mechopuh
Потребител

Re: Блудство ли е сексът преди брака?

Мнениеот mechopuh » нед дек 12, 2010 9:58 pm

Aether
Потребител

Мнениеот Aether » нед дек 12, 2010 10:28 pm

незнам човек, вижда ми се прекалено просто...
Ей го на Хитлер да дойде да се изповяда и хоп не носи отговорност за милионите... то така много хубаво, цял живот ще си правя кефа па накрая ще се изповядам и хоп в рая при "девствениците" :_)
От къв зор тогава да се пазиш, като ей на, отиде изповяда се и готово... Значи утре отивам в някой дом да се наживея, па след няколко години ще се изповядам, може и преди това да изпоколям малко душици и да заграбя няколко милиончета мънкгизи :lol:
mechopuh
Потребител

Мнениеот mechopuh » нед дек 12, 2010 10:40 pm

Явно въобще не си наясно за какво става въпрос и се чудя струва ли си да ти обяснявам? Най-добре е сам да стигнеш до отговора, чети, размишлявай, опитай се да опознаеш Бог и тогава ще разбереш какво казвам. Примерите, които си изброил са повече от абсурдни и това, което написах аз е съвсем, съвсем различно.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » нед дек 12, 2010 10:47 pm

На мен мисля, че са ми ясни нещата, просто ти го каза прекалено просто, като че ли хоп изповядвам се...
Ако влезнеш и се изповядаш и след това излезнеш същия... нищо работа.

Може някой от умните да се обади и да каже дали бъркам :D
Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » пон дек 13, 2010 8:39 am

Не съм от "умните", но ще отговоря. Грехът дори и изповядан и опростен от свещеник докато не бъде изличен с Кръвта Христова при Светото причастие - съществува.
mechopuh
Потребител

Мнениеот mechopuh » пон дек 13, 2010 1:52 pm

Само Бог може да прощава греховете! Ще ме извинявате, но свещеника няма и най-малките права да го прави.
Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » пон дек 13, 2010 3:53 pm

Мечопух,

Свещеника може да отвързва греховете и това право му е дадено с благодатта, която е получил при ръкоположението си.
тодоре
Потребител

Мнениеот тодоре » пон дек 13, 2010 4:02 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пон дек 13, 2010 7:44 pm

свещеникът е свидетел на изповедта, а самата изповед е пред Христос. затова се и коленичи пред иконата Му. в молитвата след края на изповедта, свещеникът се моли Бог да прости греховете и изтъквайки своето собствено недостойнство да прощава грехове, ги опрощава по силата на дадената му от Бога власт за това:

“Господ и Бог наш Иисус Христос, по благодатта и добросърдечието на Своето човеколюбие, да ти прости, чедо (името), всички твои съгрешения; и аз, недостойният свещеник, чрез дадената ми от Него власт, ти прощавам и те освобождавам от всички твои грехове, в името на Отца, и Сина, и Светаго Духа. Амин.”

както виждате, ясно е Кой реално прощава греховете. да се слага акцентът върху свещеника, вместо върху Господ Бог е римокатолическо идолопоклонство. :thumbdown:
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » пон дек 13, 2010 8:04 pm

sluntce
Потребител

Мнениеот sluntce » пон дек 13, 2010 8:15 pm

Мечо пух, имам съмнения за твоята история...
Първо, едно момиче на 14, с религиозно възпитание няма как да не знае, че сексът без брак е грях. Да не говорим, че ти тогава си извършил престъпление и по законите на държавата...
Второ, след като смяташ, че Бог ви е простил, защо сте престанали да правите секс?
Трето, това ваше обещание пред Бог да се вземете... след време... Хората развалят годеж за дреболии и
се разделят, нямаш сигурност дори за утрешния ден, камо ли за след толкова време.
И като даваш съвет на другите да четат докато опознаят Бог, излиза, че просто се занасяш с вярващите
като търсиш съвет от тях.
Не си ми интересен вече, но Бог да е с вас двамата!
mechopuh
Потребител

Мнениеот mechopuh » вт дек 14, 2010 12:12 am

refab
Потребител

Мнениеот refab » вт дек 14, 2010 10:26 am

По правило младежите имат напор на сексуалност, който трудно се удържа - или трябва да се реализира, или да се сублимира. Съществено е и дали става дума за хора с по-страстен темперамент, а също и това, дали конкретната личност е в генитален стадий, с генитален тип конституция, т.е. дали няма някакви фиксации на развитието в предшестващи фази - орална, анална, фалична, ако използваме фройдистка терминолгия.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » вт дек 14, 2010 4:01 pm

Това, че Бог ми е простил грешката, не означава, че ми дава право да я повтарям колкото си искам. Ако излъжеш, разбереш че е било грешно, покаеш се и Бог ти прости, би ли продължил да лъжеш?

:thumbup:
За това идеше реч
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » вт дек 14, 2010 9:39 pm

Върни се в “жени и мъже”