Блудство ли е сексът преди брака?

за отношенията между половете
Жоро
Потребител

Re: Блудство ли е сексът преди брака?

Мнениеот Жоро » пет дек 17, 2010 12:17 am

mechopuh няма да отиде при свещенник поради определени причини, които не от всеки са забелязани.

------
Като правило - не се ходи при свещенник. Ходи се при ТВОЯ свещенник. Но нещата са изкривени, какво да се прави. Българите на ходят на църква - те се отбиват при НЯКОЙ свещенник за услуги.

ТВОЯ СВЕЩЕННИК, ТВОЯ ЕПИСКОП, ТВОЯ ПРЕЗВИТЕР, ТВОЯТА ЦЪРКВА - това липсва на българина
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пет дек 17, 2010 10:19 pm

plamena
Потребител

Мнениеот plamena » вт мар 01, 2011 10:07 pm

Блудство е според мен, бракът е нещо свещено и трябва да си чист до момента на встъпване в брак :)
Лъчо
Потребител

Мнениеот Лъчо » пон апр 29, 2013 10:10 am

Темата е старичка, но все така актуална. Бих задал следния въпрос. Ясно е, че секс преди брака си е блудство и това се поправя само с венчание, но какво правим ако единия от влюбените е невярващ и не приема отказ, тоест счита го за нещо ненормално? Без да искам да съм груб, но в днешно време ако една жена не прави секс с мъжа обект на чувствата и, тя се чувства нещастна, нежелана и в крайна сметка го зарязва ако той не спи с нея преди брака и отива да спи с друг. Това важи в пълна сила за младите жени извън църквата (99% от младите жени в БГ), но дори и за доста "църкварки". Сори, че точно през страстната седмица пиша по темата, но такъв е живота - непредсказуем и изпълнен с много изкушения.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон апр 29, 2013 12:30 pm

Едно нещо знам със сигурност - няма прости решения в живота.
Моля не се шокирайте, но за мен, лично за мен е по-грешно е да се встъпи в брак с партньор, с когото няма общи свързващи черти на характера.
Знам че няма да се харесам, но ще кажа какво мисля, по-важно е да се гледа на характера на партньора, и да има ясно желание за истинска връзка.
Грях според мен е да са прави секс само заради спорта.

Не смятам че съм прав, но така разсъждавам, не очаквам да се съгласите с мен, просто казвам каквото мисля.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пон апр 29, 2013 12:43 pm

timotei
Потребител

Мнениеот timotei » пон апр 29, 2013 11:48 pm

Извинявам се, но темата, която сте подхванали е по-подходяща за за събрание на гяволи, нежели за дните от Последованието на Жениха. Надявам се, че е недоглеждане от Ваша страна.
Бих искал да попитам: Вие да не би да изповедвате, та сте толкова "добре" запознати със похотта на православната момичка или майка. Това, че Вие не сте открили друго, може да се дължи на самите Вас. В днешно време също се проявяват силни човешки крайности, но православната майка никога не е била толкова отделяна от семейството си, от къщата си. Там тя е била господарка, а сега е слугиня. И недейте да говорите за слабата сексулна култура на православните, защото това се дължи на изцяло западното влияние. Колко майки днес съветват дъщерите си за плътската страна на брака. Николко. А преди 30-40 години па и повече, майката е научавала как да се отнася към съпруга си плътски, за да е здраво семейството. В днешно време това се прави в някои енории като се започва с наставлението на свети Василий Велики за плътските взаимоотношение в съпружеството.
Помнете, че венерическите болести по нашите земи дойдоха от просветените западни рицари и трабадури. Сега е Великата Седмица.
По всичко личи, че не сте семейни и се произнасяте за нещо по инерция. Сексът в семейството е тайнствен договор, за който освен съпрузите, друг не може да има пълна информация.

Върни се в “жени и мъже”