Дали да запазя брака си?

за отношенията между половете
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Re: Дали да запазя брака си?

Мнениеот Ника » съб ное 21, 2009 3:15 pm

Ако Бог го иска от мен - ще стане. :think:
Zahira
Потребител

Мнениеот Zahira » нед ное 22, 2009 5:17 pm

Мила Frederika,много труден въпрос.Имаш 4 деца,ако го напуснеш как ще се грижиш за тях?Много е трудно да се живее под един покрив с човек с който вече нищо не те свързва.Мен ако питаш махай се колкото може по-бързо от него,но има едно но-децата.Какво ще стане с тях?Любовника няма да оправи нещата,само ще ги влоши.Ами ако съпругът разбере?Съпругът щом сега не те уважава,какво остава за по-нататък.Ако си млада търси щастието си докато е време,оставяй го тоя.Не си заслужава.Но помисли и за децата.
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » вт ное 24, 2009 6:56 pm

Може би има нужда да започнете всичко отначало и да му покажеш ,че си готова да прощаваш 77 пъти по 7. Никой не знае защо на човек му се случват такива нещастия.Но знай момиче - от лошо има и по- лошо.Има чудесни семейства ,които пък Бог им взима нещо друго .
А мъжът ти все пак е добър.Не е тръгнало по лоши пътища,не те е тероризирало психичски да направиш грях(вярвай ми , знам какво говоря) .Преполагам , че не закъснява вечер .Ако се замислиш и се избваиш от афекта ще изплуват и добрите му черти.И запомни от мен - никъде ,никъде ,никъде не е приказка.
Всеки човек си носи кръста.
Гост

Мнениеот Гост » ср мар 03, 2010 2:45 pm

Мила Фредерика,
надявам се още да поглеждаш темата.
Ако искаш ми пиши на ani_univers@yahoo.com. Сигурно и сама си ги мислила тези неща, но:
Колко са малки децата ти? Знаеш ли езика на страната, в която живееш? Ще можеш ли да работиш там и да издържаш сама децата?
Според мен трябва да работиш в тази посока, за да не си с мъжа ти само от икономическа зависимост. Но дотогава трябва да издържиш психически.
С любовника ти наистина ли сте си душевно близки? Ако му споделяш планове да се разделиш с мъжа си, ще те подкрепя ли и ще стои ли до теб? Това е много важно, защото тук опираме до темата за истинската близост. С него(люб.) може да се чувстваш обичана, но ако избяга от отговорността и от проблемите - любов ли е и това?
Още си мисля, че има някакъв минимален или не шанс да си подобриш брака, което е и най-оптималното, ако е възможно, разбира се.
Мъжете-нехристияни по душа са интересно нещо. Много лесно пренебрегват и се подиграват с тази, която им е най-близка. И за такива случай, освен, разбира се и най-вече молитвата и упованието на Бог, е нужен и друг подход.

Трябва да го накараш да те уважава!
Как? Първо да започнеш да си имаш свой личен живот. Да работиш поне малко, ако е възможно, за да си имаш свои средства!!!!
Да излизаш, научи езика, ако не го знаеш, запиши се на спорт, на курс по нещо, поддържай външния си вид!
Не му мрънкай или се оплаквай! Направо заяви, че ако не желае да излиза с теб и да те уважава, няма да търпиш вечно. Това последното не се натрапва, само веднъж!

Важно е ти да се чувстваш пълноценен човек, щастлива и без мъж до себе си и на всяка цена, защото това с избора на партньор трябва да се прави много трезво и рационално, освен емоционално.
Известно време може да трябва да си сама, но със сигурност има и мъже, които ще те "вземат" и с 4 деца.
Все пак, ако можеш дръж се добре с мъжа ти, хвали го понякога, но никога не му позволявай той да се държи лошо с теб! Ако е в лошо настроение - не се занимавай с него. Глези себе си както само можеш. Знам, че е много!!!! трудно с 4 деца, но и твоят миг ще дойде. Трябва да има някоя жена да ти помага, баба или др.? Ако печелиш в чужбина, можеш да си намериш и жена от България за не много пари за детегледачка.

Успех и наистина само Христос никога не разочарова, но все пак, ако може обичай го. Ако ли не поема, смело напред!
Ани Василева
Потребител

Мнениеот Ани Василева » съб мар 06, 2010 2:31 pm

Това горното е от мен, но тогава не ми беше влязла още в сила регистрацията.

Върни се в “жени и мъже”