Може ли да бъдем заедно?

за отношенията между половете
traqn_nikolov
Потребител

Може ли да бъдем заедно?

Мнениеот traqn_nikolov » ср окт 21, 2009 5:55 pm

Срешам се с една жена,която е омъжена и е с 2 деца.С мъжа й не се разбират от години.Имат само граждански брак.Също така е е по голяма от мен с 6 години.Знам,че това е грях.И двамата име силно вярващи и ходим в една и съща църква.Напълно разбираме,че вършим нещо нередно,но сме щастливи и се обичаме.Аз съм готов на всичко за нея и децата
Потребителски аватар
Dadi
Потребител

Re: Може ли да бъдем заедно?

Мнениеот Dadi » чет окт 22, 2009 12:14 am

Какъв е въпросът? - "Може ли да бъдем заедно?" - Какво точно имаш пред вид?

Впрочем мъжът и знае ли за вас? А той свестен човек ли е? Обича ли я?

Надявам се, че не очакваш тук някой да ти даде готово решение. От мен във всеки случай можеш да получиш само съчувствие и разбиране. Изхода от ситуацията трябва да си го намерите вие - ти и твоята любима - макар че може много да помогне, ако говорите с някого за това. Разговорите с трети човек могат да ви помогнат да постигнете яснота как да постъпите. Щом сте вярващи, добре е човекът с когото разговаряте да е също такъв, макар и да не е задължително - по важно е да умее да изслушва, без да дава бързи съвети, ами да остави Бог да ви насочи в правилната посока (дори самият консултант да не вярва в Бог както вас). Предполагам, че вие също се молите Бог да ви просветли?
Гост

Мнениеот Гост » чет окт 22, 2009 1:12 am

Естетвенно,че не знае.Не я обича изобщо.Гледа на нея като жена която само чисти и готви.Убижда я.Държи се лошо с децата
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » чет окт 22, 2009 9:08 am

Смяташ да се ожениш за нея или просто я "ощастливяваш" отвреме-навреме?
Гост

Мнениеот Гост » чет окт 22, 2009 10:19 am

Искам да се оженя за нея.Тя ми е просто сродно душа.Просто пробеми ще имаме,когато това се разбере,но съм готов на всичко,но не знам от гледна точка на църквата дали може да се оженим,като се име предвид семейното й положение и дали има някакъв канон,който може да ни попречи да бъдем семейство,като се има предвид,че е по голяма от мен
ivo_tehno
Потребител

Мнениеот ivo_tehno » чет окт 22, 2009 10:50 am

Потребителски аватар
Dadi
Потребител

Мнениеот Dadi » чет окт 22, 2009 12:54 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » чет окт 22, 2009 1:48 pm

ако мъжът и не е прелюбодеец , не желае да я напусне , и си е жив и здрав , тоест не е умрял , не може да бъдете заедно.
Не че не може , а не бива.

Нищо че мнозина тук ще ти кажат , че няма проблеми , не е вярно.
Ако си направите на своя глава каквото си сте решили в сърцата (ако горните условия не са налице) , ще имате само много големи проблеми и неприятности , а и нищо добро не ще излезе от цялата работа.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » чет окт 22, 2009 2:03 pm

Това почти щеше да е така, ако имаха църковен брак, но при положение, че имат само граждански, е достатъчно да се разведат пред властите. Проблемът обаче е ще може ли жената да започне напълно нов живот с теб и ти гарантираш ли, че няма да започнеш да се отнасяш зле с нея, едно е да имаш щастие и друго да не можеш да изтърпиш и най-малката неприятност.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » чет окт 22, 2009 2:21 pm

не си права , Венче.
Няма значение това че нямали църковен брак.Пред Господа те са мъж и жена.
Брачният закон си е в сила при тях.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » чет окт 22, 2009 2:27 pm

Акс, ти брадва ли си или дърво, виждаш, че човекът е навлязъл дълбоко в греха и не можеш просто да му кажеш "престани", защото очевидно няма да те послуша и твоя ще е вината, че си го отблъснал. Щом Църквата позволява развод (твоята църква явно не) и ако наистина положението е много сериозно, нека направят решителната стъпка (друг е въпросът, че на мен не ми изглежда много перспективно всичко това, но Бог знае).
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » чет окт 22, 2009 2:31 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » чет окт 22, 2009 2:44 pm

Мария, очевидно в православна църква ходят, иначе нямаше да пита, в протетантските разводът е забранен, точно като при католиците.
Гост

Мнениеот Гост » чет окт 22, 2009 5:44 pm

Не мога да разбера защо само жената трябва да е виновна?Ако мъжа й я бие пак ли тя трябва да е виновна?Например,че е закъсняла с вечерята с 10 мин.За православна църква говоря.Първото което ще кажа,че и тя ме желае.Знам,че мога да й създам добър и щастлив семеен живот и да се грижа за децата й като свои.Самите вие пишете,че има има щастливи втори брракове.При полежение,че той тормози нея и децата й пак ли тя е виновна?Че не я пуска да ходи и на църква,пак ли тя е виновна?
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » чет окт 22, 2009 6:20 pm

Не знам, Венче, не съм запозната с разните му там.. имам позната евангелистка, разведена и за това питам. Но това не е важното в случая.

Госте, ти си прав, че вината не е само в единия. Може би защото спомена за лошите черти на съпруга за това ти обърнаха внимание, че няма само невинни и само виновни хора в едно съжителство. :think:

Върни се в “жени и мъже”