Може ли да бъдем заедно?

за отношенията между половете
Жоро
Потребител

Re: Може ли да бъдем заедно?

Мнениеот Жоро » пет окт 23, 2009 9:25 am

доста подробен и ясен канон
Bluesky
Потребител

Мнениеот Bluesky » пет окт 23, 2009 4:17 pm

traqn_nikolov
Потребител

Мнениеот traqn_nikolov » нед ное 08, 2009 6:18 pm

Днес казахме на отеца за нашата връзка и както очаквахме стана.Каза ни,че това е дяволско изкушение,което трябва да прекратим и ако обстоятествата са били други можело да бъдем заедно sad: .Единствения начин който виждам е -да получи развод от мъжа си sad:
Потребителски аватар
Dadi
Потребител

Мнениеот Dadi » нед ное 08, 2009 10:53 pm

Ангел Небесен
Потребител

Мнениеот Ангел Небесен » вт ное 10, 2009 7:01 pm

kassie
Потребител

Мнениеот kassie » вт ное 10, 2009 7:54 pm

Прекрасна лъжа :clap: Разумна, обоснована, красива, утоляваща страстите...
Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » вт ное 10, 2009 8:16 pm

Ангел Небесен
Потребител

Мнениеот Ангел Небесен » ср ное 11, 2009 1:39 pm

traqn_nikolov
Потребител

Мнениеот traqn_nikolov » ср ное 11, 2009 8:11 pm

Защо тя не може да поиска развод?Само ако той го поиска.Нали всички сме християни?Не сме ли равни?След нейната изповед вчера........Как ще живееш с човек,който те смята за предмет?И ще търпиш всичко,защото си жена?
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » ср ное 11, 2009 11:09 pm

Траяне, не мисля че някой може да наложи на тази жена да остане свързана с мъжа си, ако такъв товар я смазва. Съвсем друг е обаче въпросът дали можете да бъдете заедно след евентуален неин развод, както питаш.

Аз няма да ти дам отговор на този въпрос, защото нито мога, нито имам право. Единственото, което разбрах ясно от всичко, което си писал дотук е, че душата ти е наранена, нейната също, вие явно не сте търсили умишлено това, то се е случило. Разбирате, че връзката ви е грях, от друга страна се питате как любовта може да е грях.

Траяне, когато човек се дави, няма нужда някой да стои до него и да му вика "удавник". Той има нужда от СПАСИТЕЛ! Какво е най-простото и логично действие на един удавник? Това да ходи да се консултира с други удавници как най-праведно да се удави ли??

Не, разбира се! Единственото нормално действие на давещия се е да вика СПАСИТЕЛЯ НА ПОМОЩ! Да Го вика от цяло сърце и душа, без да го е грижа достоен ли е да Го вика, Той ще го чуе ли, няма ли да го дотрепе с някой канон и т.н. глупави тревоги.

"Елате при Мене всички отрудени и обременени и Аз ще ви успокоя
Вземете Моето иго върху си и се поучете от Мене, понеже съм кротък и смирен по сърце и ще намерите покой за душите си;
ЗАЩОТО ИГОТО МИ Е БЛАГО И БРЕМЕТО МИ ЛЕКО"

Траяне, има една много по-висша и величествена Любов от земната. Помоли Бог да ти я открие и всичко, което те терзае сега ще бъде един победен "голиат".
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » чет ное 12, 2009 2:03 pm

Без по никакъв начин да искам да отричам написаното от Тигър, ще добавя моето мнение: Траяне, помисли дали ти сам не постъпваш с любимата като с предмет, като искаш тя на всяка цена да вземе развод, което е изключително тежка стъпка, на която тя може би не е способна...Преодолей любовта си и я остави сама да вземе съдбоносното решение, защото ако Бог ви е простил всичко досега, може да не бъде благосклонен, ако тепърва продължавате да настоявате на своето - тя трябва да е напълно убедена и готова да зареже всичко, а щом не го е направила преди теб, нека не си ти причината, не си слагай тази тежест - да я принудиш към развод - нека тя го направи единствено и само ако, дори и да не е с теб, не издържа...Не се възползвай от любовта, която изпитва към теб, отдалечи се, за да вземе правилно решение...
Потребителски аватар
Dadi
Потребител

Мнениеот Dadi » чет ное 12, 2009 4:24 pm

traqn_nikolov
Потребител

Мнениеот traqn_nikolov » съб дек 26, 2009 9:27 pm

Ето ме отново с нашия проблем за да споделя с вас какво се случва.След като отчето разбра за нас ни осъди за това което вършим и последствие му казвахме всичко което се случва между нас.Междувременно една вечер мъжа й е ударил няколко пъти пред едното им дете и то ревнало и й казал да внимава ако иска да живее.След тази случка отчето едва ли не ни казва,че ако е рекъл господ може да бъдем заедно.Една вечер са имали семеен разговор и двамата единнодушно са решили да се разделят.Казали на децата си.Едно от тях казало,че така ще бъдат спокойни.отишли и казали на нейните родители,че искат да се разведат.Мъжа и пред родителите им казал,че по никакъв начин не се чувства виновен за нищо-дори,че я ударил.След един час я извикал,пак да говорят и почнал да й казва,че много я обича и т.н и т.н.една седмица се прибира рано от работа.прави поведение.А до този момент винаги се прибирал след 20.00.Работи уж и събота и неделя.Тук трябва да спомена че в неговия живот има друга жена.Проверих го лично,но не смятам да й казвам въпреки че ако и кажа ще бъде в мой плюс.Отчето знае за това,но й казал,че не можела да го изгони просто така.Щял да се промени.само аз ли знам,че всичко го прови с цел?Той трябвало да го направи.Вчера тя имаше рожден ден а той почти цял ден спял.Може ли жена ти да има празник а ти да не й обърнеш внимание?Продължаваме да изпитваме чувства един към друг и истински я обичам
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » съб дек 26, 2009 9:48 pm

Аз пък не мога да давам съвети, само ще кажа, че е добре да говори за това с изповедника си, добре би било, ако е дългогодишен неин изповедник, за да я познава.

Неведоми са пътищата Господни и нам не е дадено да ги знаем. Ако един брак е приключил между двама човека, какъв е смисълът да се продължава за пред хората?
Потребителски аватар
Dadi
Потребител

Мнениеот Dadi » съб дек 26, 2009 10:03 pm

traqn_nikolov, първо да кажа, че лично аз много високо ценя доверието ти към участниците във форума, да разкриваш пред нас такива важни за теб, лични неща и да търсиш съвет от нас.

От това, което си написал, оставам с впечатлението, че има развитие, макар и още нищо да не е ясно и окончателно. Уви, тези неща обикновено стават бавно и мъчително и в такива случаи търпението е също толкова ценно, колкото и решителността.

Току-що се помолих на нашия Господ Исус Христос да ви даде смирение и любов да издържите докрай в това изпитание. Единственото, което ми хрумва да ти напиша сега, е следното:

4. Любовта е дълготърпелива, пълна с благост, любовта не завижда, любовта се не превъзнася, не се гордее, 5. не безчинствува, не дири своето, не се сърди, зло не мисли, 6. на неправда се не радва, а се радва на истина; 7. всичко извинява, на всичко вярва, на всичко се надява, всичко претърпява. 8. Любовта никога не отпада... (1. Кор 13)

Сърдечни поздрави, Dadi

Върни се в “жени и мъже”