Хора, помогнете ми със съвет. Не знам какво да правя.

за отношенията между половете
Гост

Re: Хора, помогнете ми със съвет. Не знам какво да правя.

Мнениеот Гост » съб мар 13, 2010 9:55 am

Какво става с автора на тази тема, нищо повече не е споделил, докъде стигна с борбата със страстите си момче ?
дано не си изпаднал в изкушение, ако слушаш някои от хората тук, като нищо , ще те тласнат към грях, слава Богу, има и истински православни, които могат да ти дадат добър съвет!
Ако не е прекалено лично - сподели, докъде стигна с личната си борба ?!
Потребителски аватар
светулка
Потребител

Мнениеот светулка » вт мар 16, 2010 11:22 am

Св. ап. Павел, ясно е казал, че леглото трябва да бъде чисто до брака. И бракът да бъде на почит у всички.
Блудът е смъртен грях и няма какво да разтягаме локуми тук и да мъдруваме по хорски. Няма нищо, което да се добави на везната - човек трябва да е целомъдрен! Интимността преди бракът е смъртен грях! Ако все пак е извършен , единствената поправа е да се сключи брак. Но преди това трябва да се разкаят за стореното, да го осъзнаят, да го изповядат... И разбира се - да се оженят!

Ще цитирам още веднъж св. ап. Павел, : който ви възвести нещо, ралзично това - анатема да бъде!
Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » вт мар 16, 2010 11:32 am

.
Последна промяна от m.muladzhikova на ср фев 09, 2011 3:22 pm, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
светулка
Потребител

Мнениеот светулка » вт мар 16, 2010 1:39 pm

Под блуд се разбира и двете и пожелаването и обладаването. А като нямат нищо общо да намерят, достатъчно е и да се грижат един за друг и да се молят рамо до рамо в домашната си църква. Какво по-общо търсите - да пият едно и също питие, да гледат едни и същи скверни филми или да слушат една и съща сатанинска музика, да практикуват блуда по сходен и приятен за двамата начин, кое ?!
Общото е че - вярват в Бога, любовта им към него и подвижничеството в брака. Съжалявам, че не виждате FUN-а във всичко това, но това е положението - "лесно нема!"
Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » вт мар 16, 2010 2:11 pm

.
Последна промяна от m.muladzhikova на ср фев 09, 2011 3:21 pm, променено общо 1 път.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » вт мар 16, 2010 2:25 pm

Потребителски аватар
светулка
Потребител

Мнениеот светулка » вт мар 16, 2010 2:32 pm

Борбата с порока, трябва да започне още в мислите. Т.е. - борба с помислите.
Във вашия случай, като се преборите сама със себе си и спрете да мислите от спирка А до спирка Б, за господин Х.
А ако вземете да измислите друг случай: госпожица Д обича да си ляга с най-различни, както и господн Г, един ден, те се срещнат и блудстават помежду си, как да се поправи този блуд, то отговорът е: ако са вярващи, ще го поправят (но има малка вероятност да са вярващи, съдейки по предходното), ако ли не, ще продължат по-нататък, докато намерят "походящия" :think: Т.е. - те не желаят да се поправят, не е наша работа да им берем гайлето...

Aether - какво да кажем : Малцина се спасяват, няма какво да се лъжем...
"Не останаха верни, сред синовете..."

Разговорът се изражда в празнословие, а на мен това не ми харсева, да спрем дотук, няма нужда да задавате отвлечни въпроси. Момчето е попитало нещо, за конкретна ситуация, аз му дадох конкретен отговор. Празнодумците, нека продължат, аз спирам дотук, бях както сама казахте - крайно категорична.
Последна промяна от светулка на вт мар 16, 2010 2:35 pm, променено общо 2 пъти.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » вт мар 16, 2010 2:34 pm

Последна промяна от Aether на вт мар 16, 2010 4:32 pm, променено общо 6 пъти.
ivan47
Потребител

Мнениеот ivan47 » вт мар 16, 2010 2:44 pm

И да не забравите да ги убиете с камъни !

Върни се в “жени и мъже”