Хора, помогнете ми със съвет. Не знам какво да правя.

за отношенията между половете
Peci
Потребител

Re: за последно

Мнениеот Peci » съб яну 30, 2010 8:01 am

Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Re: Хора, помогнете ми със съвет. Не знам какво да правя.

Мнениеот Чехълче » съб яну 30, 2010 8:20 am

Съфорумци, на места сте прекалили с тона, че и с размишленията.
Ще направя последен компромис и няма нито да ви трия, нито да заключвам темата с надеждата да се усетите сами, залагам на вашата мъдрост и възпитание. Не ме подвеждайте, защото съм злопаметна, а и ще ударя катинара и темичката ще замине в забвение. А в спора се ражда истината, все пак.

Модератор.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » съб яну 30, 2010 10:28 am

Мира , поне като ще си ползваш правата на модератор , да има защо.В тази тема не виждам да има.Само тези дето толерират либералното поведение сред вярващите ще вземат да сметнат че са в истината , а не са.Колкото и да ми разтягат тука псевдодуховни локуми , че нямалао любов , нямало толерантност (едно отвратително днешно понятие) , нямало търпимост и прочие...

Няма как да има търпимост и толерантност към към хитри либерални хързулвания , които могат много да навредят на един млад , а и не млад във вярата човек , особено в днешните гоморски времена.

Откога да се съблюдават думите на Христа и казаното от Христа чрез апостолите е липса на търпимост и толерантсност?
Ако сте очаквали да не се конфронтирате в този форум с никой , щото тука всички били толерантни и любящи , сте се излъгали.Да си любящ , означава и да не замазваш истината.
Досега не виждам някой да ви е обидил с нещо , но оревахте орталъка .Това не е футболен форум.Тука има значевние какво защитаваш.
Аз съм фен на ЦСКА , но когато си пиша с фен на Левски , много му се радвам и уважам че е фен на Левски.
Тук не мога да се радвам и да уважам мнението на либералните християни.Тях самите не мразя , но мразя либералното им мнение , което Бог мрази.

Някъде в Ню Ейдж ученията ще ви приветстват , тука се радвайте че не е така.Конфронтацията не винаги е лошо нещо..
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Re: внимание съблазнители!

Мнениеот Aurelia Felix » съб яну 30, 2010 11:35 am

Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » съб яну 30, 2010 11:37 am

Смол, богохулството не е толерирано във форума ни.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » съб яну 30, 2010 11:44 am

Mира , визирах желанието ти да заключиш темата , ако продължавали някой да преакляват с тона си и размишленията си.Затова ти писах че не е нужно , според мен , понеже ако я заключиш няма да стане по добре.По добре да стои отворена и да се види до какви либерални отклонения се стига днес сред тн."християнски среди."
Като казвам това визирам и всякакви деноминации допускащи духа на либерализма да нахлуе и обземе хората.Това е страшно , и наистина , краят на всичко наближи , толкова наближи че можеш да го помиришеш.Това за мен е радостно :D :!:
Блажената надежда наближава да се изпълни!Явяването на Иисус в пламенен огън да въздаде съд и да утеши своите във вечността..
Обаче тука е нужно и търпението на светиите.За кратко , понеже първо идат скръбни времена..
ivan47
Потребител

Мнениеот ivan47 » съб яну 30, 2010 1:59 pm

Съжалявам че няма да мога да видя разсъжденията ви когато станете на по 60/70г..

А към момчето което пита , послушай сърцето си , с Господа ли си ............ Той ще ти посочи верния път !
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » съб яну 30, 2010 2:18 pm

Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » съб яну 30, 2010 2:20 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » съб яну 30, 2010 2:25 pm

Разумът е преди всичко.
Нищо че Паскал си мисли обратното.
Човешкото сърце е болно , Радо , и измамно , пише го ясно.
Чак когато повярваш и Бог те промени и ти даде тн. ново сърце , чак тогава сърцето ти може и да бъде някакъв показател с който да се съобразяваш , понеже вече е в синхрон до голяма степен с това което Христос иска.
Но преди всичко са думите на Христа .Не нашите си чувства.Не си ли съгласен с това , или и ти си либерален по тези обсъждани въпроси?
Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » съб яну 30, 2010 5:11 pm

Едва днес ми посочиха и прочетох наведнъж всичко написано по темата и може би благодарение на това по лесно ще мога да обобщя позициите на двата лагера. Първо: има грях, какъвто е блудството и неговата противоположност - девството и целомъдрието. За последните Господ ни открива, че те ще Го следват и пребъдват неотлъчно с Него в отвъдния свят както е писано в Апокалипсиса. Накратко, има два противоположни и несъвместими цвята - бяло и черно.
Другата позиция е на хилядите и даже милиони нюанса на сивото,- там всичко е относително, там е "многоликият живот" с безбройно много оправдателни причини и обстоятелства, там е океан в който за всеки потъващ има подходяща спасителна дъска на "любовта".
Накратко за търсещия съвет: Брате има два пътя - да вземеш Кръста си и да последваш Христа /да ти даде Господ сили да спазнаш заповедите Му/, или да повториш грешката на нашия праотец Адам, след която следва и "оправданието" и покаянието.
Bluesky
Потребител

Мнениеот Bluesky » съб яну 30, 2010 7:18 pm

Потребителски аватар
Dadi
Потребител

Мнениеот Dadi » съб яну 30, 2010 8:44 pm

Чак сега прочетох последните два поста на obituary и мога да кажа, че това за мен са най-вдъхновяващите думи, които съм чел досега в този форум (поне доколкото си спомням). В момента не ми и пука особено кой как ще реагира на думите ми, защото съм длъжен да кажа истината за това какво чувствам и мисля; а то е: най-сетне срещам (макар и виртуално) жив човек, който ЖИВЕЕ това, което иначе съм чел само по книгите и което и аз се опитвам да живея (с променлив успех... повечето неуспех).

obituary, пак казвам: надявам се най-сетне да се регистрираш.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » съб яну 30, 2010 11:22 pm

Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » съб яну 30, 2010 11:23 pm

Върни се в “жени и мъже”