Секс с презерватив и контрацептивите. Грях ли е?

за отношенията между половете
Bluesky
Потребител

Re: Секс с презерватив и контрацептивите. Грях ли е?

Мнениеот Bluesky » съб юли 03, 2010 5:51 pm

Тигърке, много си крайна с тия твои разсъждения, капка хуманност и милост нямаш. С това ще откажеш хората да се женят, недей така.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » съб юли 03, 2010 9:08 pm

Блускай, успя да ме разсмееш посред мрачното настроение в което изпаднах след разгрома на Аржентина. къде съм казала, че трябва да се ражда непрекъснато? та нима не четеш какво пиша? че Сам Бог не е направил жената фабрика за раждане.

а бракът е физическо и духовно единение - едното не може без другото, защото и човекът е психо-физическо същество. както не е възможно човек да живее, ако е душата е разделена от тялото, така не е възможен и бракът без духовната му страна /сърдечната любов/ и физическата му страна /плътската любов/.

иначе току що кацнах на земята от моята си планета :mrgreen:
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » нед юли 04, 2010 9:46 pm

Смисълът на брака не е да се плодим и да се размножаваме и да пълним земята, а да се подкрепяме взаимно по пътя към спасението ни.
Асен
Потребител

Мнениеот Асен » нед юли 04, 2010 10:47 pm

:oops: , от всичко трябва да си има колкото е необходимо, модератор Чехълче Заедно с взаимната подкрепа.
Потребителски аватар
to6ominator
Потребител

Мнениеот to6ominator » пон юли 05, 2010 5:40 pm

Здравейте,

Кой е казал, че човек трябва да се жени на всяка цена? Няма такова нещо. Това трябва да стане, когато си дозрял/а за събитието, защото иначе стават неща, които мога да квалифицирам като извращения. Каква е целта на сватбата? Нали знаете, как се повтарят едни думи на сватби: Да бъдете заедно в радост и болка, в бедност и богатство, ... . Защо? Ами защото сватбата е като договор - съгласяваш се да извършиш дадени неща, а ако не ги извършиш - следват санкции. Толкова е просто. Едно от тези неща е да имаш деца и да ги възпиташ като хора с добри качества. Ако има генетически или други медицински проблеми за собствени деца - тогава може да се премине към осиновяване. Какво да кажем за стари хора на по 60 години, които са решили да се женят? Те нито могат да имат деца, нито да отгледат деца. Затова не трябва да се женят. Ако искат да бъдат заедно, като приятели, тогава никой не ги спира да го правят, без да се женят. Женитбата не е едно нещо, където като ти скимне да ги правиш, отиваш и го правиш. То изисква да си напълно наясно с "всичките клаузи на договора".
ivan47
Потребител

Мнениеот ivan47 » пон юли 05, 2010 8:16 pm

Потребителски аватар
to6ominator
Потребител

Мнениеот to6ominator » пон юли 05, 2010 9:40 pm

Спомнете си случая с онази лудата психоложка май на 65 години, дето реши да роди ин витро с чужди ембриони, щото закона го позволявал. Ония смотани доктори се биха в гърдите като разгонени урангутани, и едва ли не се хвалиха, че са и позволили да роди и да измъчва горките деца с ужасен живот, макар и кратък, заради собственото й его и лудост. Това ме отвръщава и показва едни от най-тъмните страни на хората - да обречеш някого на мъчителна смърт, още преди да се роди. Верно, че няма смъртно наказание, ама тази е за разстрел! Мисли си, че е повече от Бог! Ето затова хората не трябва да имат контрол кога да раждат и кога не! Защото е все едно да дадеш на маймуна да си играе с дистанционно за активиране на ядрена бомба.
ivan47
Потребител

Мнениеот ivan47 » пон юли 05, 2010 9:49 pm

Хайде да не се вживяваш толкова :wink: .Всеки човек да гледа себе си, тя щом си е взела това решение значи има нещо изпредвид. А за ромите дето пръкат всяка минута десетки деца половината с недъзи, и тях ли да анатемосваме?
Бог си знае работата, нашата е да помагаме ако можем или да не вредим. Съгласен ли си с мен?
Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » вт юли 06, 2010 9:53 am

Тошоминатор,

Така ли трябва да кажем и за праведни Йоаким и Ана - родителите на Света Богородица - добили чедото си на преклонна възраст? И тях ли трябва да ги осъждаме с твоите думи и да мислим с товите разсъждения? Бог знае какво и как се случва в света.

Аз бих казала друго: Браво на родители дали живот на дете на преклонна възраст! Това е подвиг за майката! Износването и раждането на бебе е невероятен риск за жената и детето, и чудо Божие. Никой от вас - мъжете - си няма и представа какво огромно натоварване на организма е бременността. Не случайно старите хора казват, че всяко дете е един зъб в устата на майка си - и това е буквално. За да изхрани детето организма на майката се саморазгражда - за да допълни тези вещества, които трябват на бебето, и които липсват или са в недостатъчни количества в храната на майката.

Що се отнася до отглеждане на родено бебе от възрастни или прекалено млади родители, или родители роми - Иван47 правилно отбеляза, че трябва да има носене на последваща отговорност за децата. Но това вече е проблем на обществото като цяло - нещата са комплексни и не са еднозначни.

Тошоминатор,
Като цяло прав си в това, че не трябва да се бъркаме в делата Божии.

Поздрави
Потребителски аватар
to6ominator
Потребител

Мнениеот to6ominator » вт юли 06, 2010 4:19 pm

Потребителски аватар
Р. Марков
Потребител

Мнениеот Р. Марков » вт юли 06, 2010 4:30 pm

Неслучайно съществува менопаузата - само това ще кажа за родителите на преклонна възраст, пред които сме трябвало да се прехласваме и да възхваляваме.

Относно гореспоменатата родилка, нали знаете, че и двете й дечица, носени в 62-годишната и утроба, са се родили с месеци преждевременно? В резултат на което и двете са се родили с неизлечими и жестоки вродени дефекти. Едното детенце даже почина, в началото на миналия месец, независимо от усилията на лекарите, точно защото се е родило недоносено. А другото е осъдено да живее с церебрална парализа и с каквито други дефекти се е родило, в обятията на (психично-болната) самотна майка-бабичка.

Аз такова нещо възприемам за покъртително, за престъпление на майка срещу собственото си дете. :wtf: Никога не мога да го възприема и за морално правилно.
Потребителски аватар
to6ominator
Потребител

Мнениеот to6ominator » вт юли 06, 2010 4:37 pm

sluntce
Потребител

Мнениеот sluntce » съб авг 14, 2010 12:59 pm

Аз искам да вметна само, 4е контрацептиви е имало много преди Христос. Щом той изри4но не ги е заклеймил, би трябвало да приемем, 4е не е против тях. Но доколкото си спомням, май в Стария завет беше, пише "плодете се, множете се за моя угода" или подобно. И пак в Стария завет, на всеки мъж трябва да се даде жена, за да правят деца и т.н. Тоест безбра4ието на обикновените хора е осъдително.
Не 4е съм съгласна с това, но така пише...
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » съб авг 14, 2010 1:40 pm

sluntce
Потребител

Мнениеот sluntce » съб авг 14, 2010 2:27 pm

1 Коринтяни 7 (Bulgarian Bible)

1 Коринтяни 7
1А относно това, що ми писахте: Добре е човек да се не докосва до жена.

2Но, за да се избягват блудодеянията, нека всеки мъж има своя си жена, и всяка жена да има свой мъж.

3Мъжът нека има с жената дължимото към нея сношение; подобно и жената с мъжа.

4Жената не владее своето тяло, а мъжът; така и мъжът не владее своето тяло, а жената.

5Не лишавайте един друг от съпружеско сношение, освен ако бъде по съгласие за малко време, за да се предавате на молитва, и пак бъдете заедно, да не би сатана да ви изкушава чрез вашата невъзможност да се въздържате.

6Но, това казвам, като позволение, а не като заповед.

7Обаче, бих желал всичките човеци да бъдат какъвто съм аз. Но всеки има своя особен дар от Бога, един така, а друг инак.

8А на неженените и вдовците казвам: Добро е за тях, ако си останат такива, какъвто съм и аз.

9Но, ако не могат да се въздържат, нека се женят, защото по-добре е да се женят, отколкото да се разжегват.

Е, да ми кажеш още нещо? АКО НЕ МОГАТ ДА СЕ ВЪЗДЪРЖАТ, НЕКА СЕ ЖЕНЯТ

Върни се в “жени и мъже”