Секс с презерватив и контрацептивите. Грях ли е?

за отношенията между половете
Кристина86
Потребител

Re: Секс с презерватив и контрацептивите. Грях ли е?

Мнениеот Кристина86 » чет авг 19, 2010 6:14 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » чет авг 19, 2010 6:34 pm

sluntce
Потребител

Мнениеот sluntce » чет авг 19, 2010 7:20 pm

Изглежда, не съм обяснила точно мисълта си, за което се извинявам. Сега почвам отначало.
Темата е за секса. С контрацептиви или не? "Обикновените" хора за мен са тези, които не са се отказали от секса и искат да живеят по Божиите закони. За тях е казано, ако не могат да се въздържат, нека се женят. Никъде не се осъжда предпазването от бременност. Но в стария завет пише горе-долу така: ето, аз ви дадох тази замя, плодете се, умножавайте се и я населявайте. За мен това е равносилно на забрана на контрацепцията. Нали не пише "бивайте заедно само за собствено удоволствие, без полза за другите". Колкото до тези, които са решили да живеят без секс, ми на тях за какво са им контрацептиви?
Дали е осъдително безбрачието в светлината на поставения въпрос за секса? Именно за хората, правещи секс БЕЗ БРАК, е осъдително. Тоест точно това е грях. Не съм светица, не съм се женила, правила съм секс, затова не мога да съдя тези, които го правят. Но тук не се питаме кой какво мнение има, а какво е казал Бог.
ivan47
Потребител

Мнениеот ivan47 » чет авг 19, 2010 7:59 pm

А за тези които не могат да имат деца, за тях какво да кажем .... да се хвърлят от моста ли?
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » чет авг 19, 2010 8:01 pm

sluntce
Потребител

Мнениеот sluntce » чет авг 19, 2010 8:11 pm

"А за тези които не могат да имат деца, за тях какво да кажем .... да се хвърлят от моста ли?"
Иване, извинявай, но това какво отношение има към темата за контрацептивите? Да ти отговоря все пак на въпроса: като не могат да имат собствени, да осиновят поне едно сираче, пък ако за заможни, защо не и повече? Само не ми казвай, че осиновяването е грях, че ще спра да те чета изобщо!
ivan47
Потребител

Мнениеот ivan47 » чет авг 19, 2010 9:01 pm

sluntce
Потребител

Мнениеот sluntce » чет авг 19, 2010 9:13 pm

Абе, ако двама души са женени, ИМАТ право да правят секс. Поне аз оставам с такова впечатление от Коринтяни. Тук се пита имат ли право да се предпазват от бременност. Като са стерилни, за какъв... са им презервативи, умнико?
ivan47
Потребител

Мнениеот ivan47 » чет авг 19, 2010 9:34 pm

sluntce
Потребител

Мнениеот sluntce » чет авг 19, 2010 9:43 pm

Скъпи, и сред тях има стерилни! Те къде са?
ivan47
Потребител

Мнениеот ivan47 » чет авг 19, 2010 9:46 pm

sluntce
Потребител

Мнениеот sluntce » чет авг 19, 2010 9:48 pm

Е, като е така, всички сме за там!
Само не разбрах ВСИЧКИ роми ли включваш или само християните? Те повечето са мюсюлмани...
Последна промяна от sluntce на чет авг 19, 2010 9:54 pm, променено общо 1 път.
Кристина86
Потребител

Мнениеот Кристина86 » чет авг 19, 2010 9:49 pm

От опит ви казвам,че колкото и да се пазим от бременност,ако Бог е рекъл,ще стане.
ivan47
Потребител

Мнениеот ivan47 » чет авг 19, 2010 10:14 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » чет авг 19, 2010 10:51 pm

Храната за какво е? За да можеш да живееш, но носи и удоволствие.
Когато не ядеш известно време, организмът дава сигнали, че си гладен и ядеш. (ако има какво)

Със сексуалните отношения в брака е подобно. Само, че, ако не правиш секс, няма да умреш, дори и в някой отношения може и да си по добре физически. Но така или иначе имаш физическа потребност от интимен контакт с жена си ( съпруга си). Това има следствието удоволствие, взаимната връзка се укрепва, и като плод на това се случват и децата. Това е тайна и благословение, както и мъка и трудности.

Тези които избират да са безбрачни, Бог им дава сила да издържат и може да запълни празнотата която се получава в сърцето от самотията и липсата на другар в живота.
Има хора, които искат да се оженят(омъжат), но по една или друга причина не се получава.
Нужно е да се смирят пред Бога и да бъдат търпеливи, като не са неактивни при търсене на брачен партньор. Важното е да не се бърза, особено ако човек е много млад и да се хвърля с главата напред, но да опознае човека по дълго, понеже ще свърже живота си с него , не ваканцията си.

Днешното ни общество е съвсем подлудяло на тема секс, и телевизораи интернета така формират децата и подрастващите, че и по възрастните, че содом и гомор ряпа да ядат. Едва ли не сексуалното общуване се приема за смисъл на живота и цел номер 1. Това създава страшно напрежение в хората и ги кара да потрошават и погубват своя и живота на другия. Ето как сатана е взел едно чудесна Божия идея - секса и я е превърнал в уродливо и често извратено робство.

А в тези святи отношения всеки се нуждае от чистота и невинност, само така би успял да изпълни Божията идея за брака и да се наслади на благословенията в него. Колко сме далеч от това, като общество и отделни индивиди. Но Бог е силен да променя, да очиства, да преобразява старото в ново и да не помни злото.
Така който иска може да пие от водата която Иисус Месията дава на жадните, и да разбере от опит каква е Божията воля и дар.

Върни се в “жени и мъже”