Как да открием правилния човек?

за отношенията между половете
Потребителски аватар
to6ominator
Потребител

Re: Как да открием правилния човек?

Мнениеот to6ominator » ср окт 27, 2010 6:11 pm

Здравейте,

Нарочно изискванията ми са такива, на които отговарят голям кръг от хора. (Ако вземем интелигентността, кръга, всъщност не е голям, ама айде). Целта не е да вземеш нещо, което да ти готви, с което да правиш секс, което да ти чисти и т.н. За всички тези неща си има машини и/или други приспособления. Целта е да можеш да проведеш нормален разговор с това нещо, да е така направено, че да можеш да го търпиш до края на живота ти. На това нещо трябва да му пука за теб, както и на теб да ти пука за него, да може да ти помогне в труден момент и т.н. Точно затова, всичко останало е доста по-незначително. Дали иска да обрязва децата, да ходи със забрадки, да ходи без забраки, да гледа сапунки, да вярва, че Елвис е жив и в Зона 51, е все тая в сравнение с важността на гореспоменатото. Важното е да знае английски, защото това показва, че поне не е много тъпа, че да реши да учи друг език като първи :biggrin: , което говори, че може и да има приоритетно мислене. Освен това, важно е да се знае, че човек не трябва да си намери половинка на всяка цена, защото тази "всяка цена", може да ти провали живота. Бракът трябва да настъпи след пробен период, в който всеки да проверява, дали другия отговаря на изискванията му. След това, ако всичко е наред, не е задължителен. Вече има "фактическо съжителство", което орежда правата на децата на неженени родители, така, че сватбата не е задължителна. Така е сигурно, че жената няма да дойде и да си тръгне с половината от имуществото ти, което си придобил по време на брак. Брачен договор, също не е лоша идея. Това е нещо като филтър за тези, които искат да се омъжат за парите ти. Друг проблем е съвместимостта на характерите и способността да правиш компромиси, но и така да филтрираш компромисите, че да не противоречат на основните принципи, които са споменати по-горе. Затова е важно да може да работи в екип, защото ние с нея ставаме екип, който има общи цели, и иска да постигне общи резултати (нещо като съдружници в предприятие). Надявам се, че няма нужда да обяснявам, защо е важно за нея (и децата) да има здравна култура, хигиенни навици и т.н. Това нещо, наречено "любов", много често се бърка с "физическо привличане", което не е любов. Ти обичаш някого, ако го уважаваш, почиташ, готов си да му помагаш във всичко и по всяко време, опитваш се да го разбереш и т.н. Физическо привличане мога да имам и към фотографии в някои от последните страници на някои вестници. Това не значи, че обичам тези фотографии...
Славян
Потребител

Мнениеот Славян » ср окт 27, 2010 6:25 pm

Потребителски аватар
to6ominator
Потребител

Мнениеот to6ominator » чет окт 28, 2010 4:34 pm

sluntce
Потребител

Мнениеот sluntce » нед ное 07, 2010 8:43 pm

От старите баби съм чула следния критерий за съвместимост на двамата съпрузи: ако на жената и е приятно да гледа как яде мъжът и, ще може да съжителства с него докрая...
Може да не ви се вярва, но за мен си е истина.
За мъжете не съм чувала да има подобно правило, но бабите казват, че е важно мъжът да обича, а не жената. Тогава бракът е успешен.
Което няма нищо общо с интелигентността и красотата- обичането не става с очите, а с душата(сърцето).
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » нед ное 07, 2010 9:26 pm

Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » нед ное 07, 2010 10:49 pm

То има и още такива правила. Например, ако мъж ти предложи да се омъжи за теб докато се намирате на мост / буквално, не позата :biggrin:... / - да не отказваш - това бил мъжът за теб...
preacher
Потребител

Мнениеот preacher » вт ное 09, 2010 10:07 pm

Според мен всичко е много индивидуално. Единсвеният начин човек да намери правилният човек е като има достатъчно вяра в Бог.
Все пак да не забравяме, че каквото човек търси това намира.
malinka
Потребител

Мнениеот malinka » нед ное 14, 2010 10:20 am

Това разбира се е несъмнено.

А как да познаем ако някой е "неправилният" ???

Как да подбираме правилните - тези които можем да обичаме, да сме приятели, да живеем с тях ...
Има ли ограничения и забрани?

Кои са добри и кои - лоши?

Ако сме различни , например аз католичка, а той - православен, или каквато и да е друга комбинация? любовта забранена ли е? А брака? Какво може/трябва да се направи?
И ако някой не е "правилен"... просто го изхвърляме от живота си и забравяме? Правили ли сте го? Лесно ли беше .... по-добре ли се чувствахте после или... по-добри ?
Простете неграмотността ми и въпросите и моля да ми обясните ... Благодаря....
Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » нед ное 14, 2010 10:47 am

Малинка,

Трудно е да се намери т.нар. "правилен" човек. Всъщност, това е много субективно понятие, изключително разтегливо и специфично за всеки човек, в съответствие с изградената му ценностна система и етапа от живота, на който се намира.

Най-общо от опита си досега мога да ти дам следният ориентир - Човек, който съзнателно те мачка и унижава, за собствено удоволствие; който те манипулира съзнателно в преследване на собствени интереси; след общуването, с който се чувстваш празен и изхабен - не е "правилният" за теб. Обратно - този, който те вдъхновява и обогатява духовно; с който се чувстваш свободна и щастлива / да не се бърка със състоянието след оргазъм / и пр. - е за теб.

И да - който не е "правилен" - просто го изхвърли от живота си и го забрави. / Едва ли наистина искаш да си постоянно обект за дисекция и експерименти от негова страна.. /
Иван Калев
Потребител

Мнениеот Иван Калев » нед ное 14, 2010 12:36 pm

Ето един мъдър отговор от една умна жена! Браво, Мария, благодаря ти!
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » нед ное 14, 2010 2:16 pm

Асен
Потребител

Мнениеот Асен » нед ное 14, 2010 2:23 pm

:)) А бре, са друг вид дзвер, бе.
Веднага си пролича кой не е гледал "Властелинът ...." поне 3 пъти.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » нед ное 14, 2010 2:27 pm

напълно си пасва определението "орка" на вътрешната грозотия и злоба на някои хора.

п.с. гледала съм властелинът, но все заспивах някъде по средата....
Асен
Потребител

Мнениеот Асен » нед ное 14, 2010 2:30 pm

Върни се в “жени и мъже”