Врагът в моето легло

за отношенията между половете
refab
Потребител

Re: Врагът в моето легло

Мнениеот refab » нед дек 19, 2010 8:34 pm

Аз познавах доста добре една психопатка (недиагностицирана официално), която се изявяваше много усърдно и "червен флаг" 2. Беше много противно и тъпо, от нейна страна!... Не беше отявлена християнка, в смисъл, че вероятно имаше "естествено-народен" респект от суеверен тип, без да разбира почти нищо от религиозността.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » нед дек 19, 2010 8:39 pm

Последна промяна от Мария на съб дек 25, 2010 2:40 pm, променено общо 1 път.
Причина: Редактирано от модератор
Космонафт
Потребител

За Апостол Павел

Мнениеот Космонафт » нед дек 19, 2010 9:21 pm

Апостол Павел не е девственик, а....вдовец. Като фарисеин е спазвал стриктно Закона и куп правила и правилца.

Иначе от темата лъха прекалено много омраза към другия пол, елементарна селска заядливост (с претенцията да бъде интелектуална, че и набожна) Жалко, просто жалко- нищо повече.

Иначе за това, че българинът най-много обичал мама- право в десетката. Само че, майките са виновни за това. Обсебват синовете си още от малки и компенсират скапания си брак с нездрави, манипулативни душевни връзки със собствените си деца. Колко бракове са разрушени от майки, просто не е истина.
pavel
Потребител

Мнениеот pavel » нед дек 19, 2010 10:11 pm

Aether
Потребител

Мнениеот Aether » нед дек 19, 2010 10:37 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » нед дек 19, 2010 10:58 pm

Aether
Потребител

Мнениеот Aether » нед дек 19, 2010 11:06 pm

Bluesky
Потребител

Мнениеот Bluesky » нед дек 19, 2010 11:19 pm

Дон Кихот е прав, за обидите, ама той също ги използва, очерни жените, сложи ги под един знаменател, направи ги душевно слепи за всичките си грехове. Е, това не са ли крайности от негова страна, не е ли той малко предизвикващ лошото както някой други хора в други форуми?
Дон Кихот
Потребител

Мнениеот Дон Кихот » нед дек 19, 2010 11:29 pm

Грешиш, драги. Имам доста житейски опит и познания по психология, поради което се изказвам. Според тебе трябва да говоря само и единствено положителни неща за някого, да лаская, да лицемеря, за да бъда добър. Това е чиста пропаганда на лъжата. Не съм очернял жените, напротив, много ги уважавам и повечето ми приятели са именно жени, но това не означава, че нямам право да кажа истината за техните недостатъци, голяма част от които са генетично-вродени.

:thumbdown:
pavel
Потребител

Мнениеот pavel » нед дек 19, 2010 11:33 pm

Bluesky
Потребител

Мнениеот Bluesky » нед дек 19, 2010 11:57 pm

Дон Кихот
Потребител

Мнениеот Дон Кихот » пон дек 20, 2010 9:51 am

Мъжките недостатъци са всеизвестни и аз самият ги притежавам. Не е нужно да се изброяват освен ако не си някаква салонна девица, която тепърва трябва да се учи.

Румен Петков остана в историята с термина, създаден от него за истеричната стара мома Татяна Дончева - "мълчанието на спалнята". Много е подходящ за някои участнички във форума.

:clap:
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » пон дек 20, 2010 12:22 pm

Всички недостатъци са всеизвестни. И мъжките и женските. Само, че ние мъжете имаме няколко недостатъка(страсти) в повече. Много мъже разчитат на мускулната си сила и агресията повече, от колкото на ума. Пък жените компенсират с хитрост и притворство.
Въпросът е да си ги самопризнаем нашите си недостатъци пред самите себе си и от недостатъци, да ги направим силни страни, като се научим да контролираме страстите си.
По въпросът за "мълчанието в спалните" не съм съгласен когато се говори за религиозни и духовни хора. Примерът с Румен Петков ми се струва неудачен тук. Още повече, че и двамата са комунисти опссс .. социалисти май беше модерният термин, сиреч невярват в Бог. И потенциално нямат оправдание за монашески живот.
refab
Потребител

Мнениеот refab » пон дек 20, 2010 1:34 pm

Ако не се вземе предвид това, че част от хората по-определно са "особняци", меко казано, всичко е наливане от пусто в празно!... Както вече отбелязах, подходящо и необходимо е да се знае, че немалка част от хората имат личностни разстройства (преди се наричаха психопатии). Едно друго основание за условна разделителна линия може да се налери във Фройдизма, според който хората са с различен тип конституция: орална, анална, фалична и генитална (зряла). Единствено последния тип е известна гаранция за хармонични отношения между половете и изобщо между хората.
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » пон дек 20, 2010 1:51 pm

Чичко Фройд не ми е от любимците, определено. Имам много задръжки спрямо него. И като добавим, че на края на живота си бил "лекичко" чалнат ....в какви ли митарства е влезнал :wink: Ми така де... като ослабнат физическите сили на края на живота и почнат да падат една по една обществените порядки набивани с така нареченото "обществено възпитание", започват да се проличават напълно видимо какво го чака човек в Отвъдното. На такъв учен като него никаква вяра, да не говорим за доворие.
Лека му пръст на човека чичко Фройд и ха дано е преминал успешно през митничарите на Онзи свят....че в този свят остави един бъркоч, доста време ще го помним.
(дано не ми прочетат постинга разни психолози, психиятри и такива почитащи го този корифей на психологията)

Върни се в “жени и мъже”