Добро или лошо е да си девствен/а на 21 години?

за отношенията между половете
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Re: Добро или лошо е да си девствен/а на 21 години?

Мнениеот Ника » пон фев 07, 2011 3:12 pm

Е, аз не мисля, че мъжете са толкова заплашени от девствениците. Всеки е свободен да избира за себе си дали ще чака голямата любов или просто ще намери пристан при някой добър човек.
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пон фев 07, 2011 3:50 pm

Някой на предната страница беше казал, че Бог не искал девствеността ни. Да, не я иска и тя не Му трябва, но иска да Го слушаме, а Е казал да не прелюбодействаме. А ако не сме в брак, а спим с мъж/жена - прелюбодействаме. За това идеше реч. Въздържание - това е ключът към много неща. И защото знам, че ще възникнат ненужни въпроси, ще доуточня, че имам предвид всякакво въздържание - даже в мислите и думите, не само в действията.
refab
Потребител

Мнениеот refab » вт фев 08, 2011 12:01 am

Vladislav
Потребител

Мнениеот Vladislav » пон фев 14, 2011 12:37 pm

Рефаб,
по мое мнение католиците не са добър авторитет в случая, ако си бяха в ред с идеите за целомъдрието едва ли щяха да имат такова зловещо падение, че да се посяга на малки деца(това не са изолирани случаи!). А и да си призная прочетеното ми оставя едно чувство на мъдруване, а не на духовно ръководство. Но това е лично мнение. Иначе, предлагам един искрен разказ по, надявам се, действителен случай.

Потребителски аватар
to6ominator
Потребител

Мнениеот to6ominator » съб фев 19, 2011 10:45 pm

Айде, пак почнаха да ни обиждат. Не ме карайте да споменавам за педофилските скандали в сръбската (уж православна) църква. Май това не зависи от вярата, а от човека. А иначе, много сте добри в даването на етикети: еди колко си католика са грешници, значи всички католици са грешници. В това няма логика. И недейте да взимате ролята на Бог и да определяте еднолично кой е за рая и кой за ада, защото нямате думата.
Vladislav
Потребител

Мнениеот Vladislav » нед фев 20, 2011 7:42 pm

Тошоминатор,
извинявам се, ако си се почувствал обиден. Не мисля, че съм казал нещо обидно за католиците, отделно изразявам лично мнение, което не е мнение на всеки форумец, все пак всеки сам си преценява. Не съм запознат с педофилските скандали в сръбската църква, но в която и църква да има такова падение, то там нещо не е наред. За това Кой ще съди е ясно.
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » нед фев 20, 2011 8:33 pm

За чистия, всичко е чисто. Може да има чакащи по-добър пазар девственици, там, където на това се държи. Може да има чудовищно извратени мисли в ума на девствен човек. А човек с повече връзки, да е бил с чисто отношение и мисъл, но да не е бил удовлетворен в духовно отношение и да е претърпявал крушение и разруха в любовният си живот поради тази причина. Там където има любов и чисти мисли, почтени взаимоотношения, където има духовен растеж, подкрепа и истинска обич – тези неща не би трябвало да имат значение.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » вт фев 22, 2011 3:06 am

gabriela, добре е да прочетеш ПЪРВОТО ПОСЛАНИЕ НА СВЕТИ АПОСТОЛ ПАВЛА ДО КОРИНТЯНИ, глава 7 (публикувана е по-горе).

Мисля, че ще те улесни; и ще ти отговори на въпросите. Ето част от нея (само първите 9 стиха!):

1. А за което ми бяхте писали - добре е за човека да се не допира до жена.
2. Но, за да се избягва блудството, нека всеки си има своя жена, и всяка жена да си има свой мъж.
3. Мъжът да отдава на жена си дължимата любов; също и жената - на мъжа.
4. Жената не е господарка на тялото си, а мъжът; също и мъжът не е господар на тялото си, а жената.
5. Недейте се лишава един от други - освен по съгласие за някое време, за да пребъдвате в пост и молитва; след това бъдете си пак заедно, за да ви не изкушава сатаната, поради вашето невъздържане.
6. Това обаче казвам като съвет, а не като заповед.
7. Защото желая, всички човеци да са като мене; ала всеки си има своя дарба от Бога, един - тъй, други - инак.
8. А на неженените и вдовиците казвам: добре им е, ако си останат като мене.
9. Но, ако не се въздържат, нека се женят; защото по-добре е да се женят, отколкото да се разпалват.

Успех! Мисля, че ще ти бъде полезно... :)
hiphopsusel
Потребител

Мнениеот hiphopsusel » чет юли 14, 2011 10:25 am

Хайде в клубът :D:D:D:D:D

аз пък съм на 23 години и съм девствен :D:D:D:D:D

Според православната Църква сексът преди бракът е грях. Тъй че от православна гледна точка да си девствен на 21 години ако не си женен е хубаво... Пак от православна гледна точка пък ако си женен и си девствен на 21 пак е хубаво може би, защото никъде Църквата не ти казва "кат се жениш се е** като заек и бъди полов атлет". :D:D

:D:D

Аз самия не знам дали бих устоял ако някое момиче иска да правим секс, но поддържам православната гледна точка.
Преспанец
Потребител

Мнениеот Преспанец » чет юли 14, 2011 11:00 am

gaitan vejdu
Потребител

Мнениеот gaitan vejdu » чет сеп 08, 2011 9:59 am

Девството е изключителна ценност, дете. Не слушай какво ти пеят светските медии, те много лъжат; но наистина много.
Въобще, спри да слушаш сериозно света, а се въцъркови, потъни в смислените книги и сама си изясни понятията.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон сеп 19, 2011 3:19 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » пон сеп 19, 2011 3:51 pm

hiphopsusel
Потребител

Мнениеот hiphopsusel » пон сеп 19, 2011 7:22 pm

Аз съм на 23 и съм девствен.

Мисля, че е много много по-важно на тези години, както и на 21 години, не дали си девствен или не си девствен, а какво ще правиш с живота си, какво ще учиш, какво ще работиш, коя ще ти бъде приятелка, кои хора ще са ти приятели и ще поддържаш връзки, с кои-не.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон сеп 19, 2011 7:28 pm

ven4e, ами например някой метод за преодоляване на кризите, които има във всяка една връзка.

Върни се в “жени и мъже”