Не мога да се оженя

за отношенията между половете
el_em
Потребител

Не мога да се оженя

Мнениеот el_em » пон юли 18, 2011 9:14 am

Здравейте, на 34 съм и ме мъчи много фактът, че не мога да се оженя. Страшно много се депресирам и комплексирам. Моля помогнете с някакви съвети и напътствия. Навсякъде, на където се обърна, виждам двойки, и като че ли само аз съм сам.
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Re: немога да се оженя

Мнениеот Ника » пон юли 18, 2011 4:08 pm

Ти вярваш ли в Бога? Православен ли си? Влизал ли си в църква за да се помолиш, да се изповядаш, причастиш? Ако започнеш да вярваш и да правиш тези неща и се помъчиш да не униваш, нещата с Божия помощ, може да потръгнат.
Но не забравяй, че семейството е колкото радост, толкова и потъпкване на собственото "Аз". А това е нещо много, много трудно. Когато си ядосан, да говориш спокойно, когато ти се излиза- да останеш у дома. Когато си уморен и ти се спи- да дундуркаш ревящо бебе.
Апостол Павел, казва че нежененият е по-щастлив от жененият. Може и по милост Божия на някои хора да не им е дадено да имат семейство?...
Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » пон юли 18, 2011 4:32 pm

Бракът е най-затворената секта. Преди да се ожениш всички ти викат "абе много си е хубаво"... После сам разбираш за какво става въпрос. И ставаш член на сектата. Почваш и ти така да отговаряш ;)...
Е, и аз така ще кажа... Бракът е най-хубавото, но и най-трудното нещо, което съм правил...
А директно по темата... Нали се сещаш за вица дето един искал да спечели от тотото. Молил се, молил се... Най-накрая чул глас от небето "ами вземи пусни един фиш де..."...
Та в този ред на мисли... Движи се в някаква среда, виждай се с хора, контактувай с жени. Дали ще е на работа, дали ще е в църквата... Няма как да стане иначе...
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пон юли 18, 2011 10:58 pm

hiphopsusel
Потребител

Мнениеот hiphopsusel » вт юли 19, 2011 9:06 am

Значи, по-добре е човек да има жена до себе си. Правилната жена дава на човека щастие, спокойствие, жизнерадостност, уют. Да имаш гадже или да си женен е нещо чудесно стига да имаш правилната жена до себе си. Говоря така, въпреки че аз самия нямам гадже и не съм женен, защото съм общувал с момичета и знам колко хубаво е да общуваш с момиче, с което си пасваш.

Общувай с жени, с някоя, с която усещаш, че си пасваш и те успокоява и прави щастлив, се сближи с нея, стани гадже с нея, пък после се ожени за нея. Важно е преди бракът обаче да си сигурен, че имаш средствата да издържаш семейство за да е спокоен бракът ти.

Поздрави! :)
Последна промяна от MacIlian на вт юли 19, 2011 10:41 am, променено общо 1 път.
el_em
Потребител

Мнениеот el_em » вт юли 19, 2011 9:31 am

Общо взето не е хубаво да си сам, особено на празници, а мисля си че времето ми на свободен живот е минало. В крайна сметка за всяко нещо си има време, изпуснеш ли го просто няма да го наваксаш. Надявам се не искате да ми кажете, че не съм подходящ за връзка (брак)
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » вт юли 19, 2011 10:09 am

Ако моята баба е чакала да има пари- никой нямаше да я вземе. И дядо е бил сирак и тя самата. Но са създали едно добро и порядъчно семейство, отгледали са деца, дали са им хляба в ръцете и са ги изпоженили.
Така че, щом на човек му се работи-няма страшно. Но иначе за семейство-трябва много търпение. Всички добродетели, които смяташ, че имаш, ще бъдат подложени на голямо изпитание. Моли се на Бога за това си желание, направи някакво дарение на храм( според силите ти). Запознай се със свещеника в района ви и се изповядвай и причастявай. По-късно (когато се ожениш) вярата в Бог ще ти помагат, ще ти дава мъдрост и мир в сърцето.
Потребителски аватар
Андреева
Потребител

Мнениеот Андреева » вт юли 19, 2011 12:55 pm

el_em
Потребител

Мнениеот el_em » вт юли 19, 2011 3:11 pm

Андреева,
добре ако ще съм сам са съм сам, но защо тогава ми тежи??
На теб поне не ти тежи, а аз се чуствам неестествено. Чуствам се като отхвърлен от обществото.
Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » вт юли 19, 2011 4:01 pm

Потребителски аватар
Андреева
Потребител

Мнениеот Андреева » вт юли 19, 2011 4:17 pm

Това вече може да е проблем, но едно е важното: да не спираме да се приобщаваме към Трапезата и да се отдадем на Божията воля.
Само тогава ще ти е леко на душата и ще общуваш спокойно с хората, защото има ли напрежение - нещата не се получават.
И имай повече вяра! Каквото е писано в Писанието - това ще стане, ние не можем да направим нищо без Бога, Той е този който
прави съдбата и ние нямаме никакво участие.
hiphopsusel
Потребител

Мнениеот hiphopsusel » вт юли 19, 2011 4:32 pm

Приятелю, искам да ти кажа, нещо, което ще те успокои поне малко-че в мое лице намираш брат по душа. И аз се чувствам отхвърлен от обществото.

Ти имаш голяма чувствителност (като мен) и ще ти кажа хич да не ти пука!

И ще ти цитирам думите на нашият Спасител - "Ако светът ви намрази, помнете, че първом намразиха мене".

Ще ти цитирам и друго-"Вие не сте от светът, затова светът ви мрази"

Възможни са грешки от моя страна в цитатите, щото цитирам по памет, нямам Библията под ръка в момента.

Трябва да устоиш докрай. Пак цитирам -"И ще бъдете мразени от всички, от майки, бащи, от близки, от роднини, който устои докрай той ще бъде спасен." Пак цитирам по памет и са възможни грешки.

Недей гледа хората, които не са отхвърлени от обществото. Сигурно голяма част от тях за да преуспеят и за да са добре интегрирани в обществото са си продали душите.

Според първите цитати, ние сме намразени светът, но трябва да помним че първо са намразили нашия Спасител и не трябва да се плашим от това.
hiphopsusel
Потребител

Мнениеот hiphopsusel » вт юли 19, 2011 4:58 pm

Потребителски аватар
Андреева
Потребител

Мнениеот Андреева » вт юли 19, 2011 5:42 pm

Не отричам свободната воля, но Бог е този който знае всичко предварително, съответно нещата са предопределени в Божия план.
И в самата Госпоня молитва се казва за Хляба - да ни го даде днес, няма нужда да се тревожим за сутрешния ден или за бъдещето си (макхтуб).
Стига да извършваме волята и заповедите на Всевишния, Който е Всемилостив, Милосърден.
Господ на световете, Владетел на съдния ден. Само на Него да служим и Него за подкрепа да зовем.
Важно е да се спомене че истинският смисъл за много неща е неясен (муташабих)
и единствено Всевишния ги знае.
el_em
Потребител

Мнениеот el_em » вт юли 19, 2011 6:25 pm

Върни се в “жени и мъже”