Не мога да се оженя

за отношенията между половете
ioio
Потребител

Re: Немога да се оженя

Мнениеот ioio » съб сеп 03, 2011 6:35 pm

hiphopsusel
Потребител

Мнениеот hiphopsusel » съб сеп 03, 2011 9:40 pm

Бог е казал: "това, което Бог е съчетал, човек да го не разлъчва". Трябва човекът да помисли откъде му идват проблемите и може ли да ги разреши и да се ожени.
kassie
Потребител

Мнениеот kassie » нед сеп 04, 2011 10:55 am

el_em
Потребител

Мнениеот el_em » пон сеп 05, 2011 10:10 pm

здравейте,
така като се замисля наистина първо трябва да си излекувам самочуствието. Едвали е такава трагедия, че няма да се оженя - нито ще съм първия нито последния. Но бих искал поне да мога да понеса самотата, защото като се замисля тя като, че ли играе основна роля в депресивното ми състояние. Доста често си задавам въпроса каква е моята мисия на земята- естествено немога да си отговоря. Както виждате доста объркан и депресиран човек.
Лошото е че такова депресивно състояние е доста сериозно. Трябва да намеря себе си а немога! Моля ви помогнете!
Vital
Потребител

Мнениеот Vital » пон сеп 05, 2011 10:43 pm

Предлагам ти един лесен, сто процента ефективен и доказан през вековете метод, познат на всички християни, а именно - концентрирай се върху проблемите на хората около теб и се опитвай да помогнеш, вместо да се задълбаваш в твоите проблеми, за които не е ясно, колко са реални и колко плод на твоето супер вглеждане в тях. Повдигни самочуствието на друг, утеши втори, накарай трети да се усмихне, помогни на четвърти да не се чуства депресиран и особено силно изтикай пети да изхвърчи от собственото си самосъжаление.

Човек опознава себе си, чрез хората. Така се и усъвършенства. Не случайно Господ е заповядал "Обичай ближния си като самия себе си". ... Та, добро начало е първо да видиш ближните си и да се концентрираш върху тях. Там някъде ще откриеш и своята истина, и път, и вероятно бъдещата си съпруга.

(С огромно извинение и молба да ми простиш ще добавя, че и нещо дребно като писането на "не знам" и "не мога" вече щеше да си поправил отдавна, ако поглеждаше повече към ближните и техните писания)
gaitan vejdu
Потребител

Мнениеот gaitan vejdu » чет сеп 08, 2011 9:50 am

Още ли се терзаеш, добри човече? Съчувствам ти, наверно, не ти е лесно.
Виж, моля те, мнението на Виталка.
Сетне, иди и препрочети няколко пъти постингите на Дон Кихот и Венче.

Не че думите поправят света, зер, ако да бе така, тук вече да бе настъпил земен рай, предвид тоновете пркрасна бумажтина из библиотеките.
Но упоменатите от мен пишат много смислени и полезни неща.
hiphopsusel
Потребител

Мнениеот hiphopsusel » пон окт 03, 2011 10:02 am

Човек, какво стана? Още ли имаш трудност с намирането на половинка в живота или се пребори с това?
Лъчо
Потребител

Мнениеот Лъчо » пон окт 03, 2011 10:26 am

Нашият народ мъдро е казал: "млад се жени, млад се калугери"! Казано е, че който търси и ще намери! Братко, това което искам да ти кажа е, че не бива да се комплексираш от това, че не си женен, но да продължаваш да търсиш! Направи каквото е необходимо, а другото остави на Бога! Познавам много християни, които само се оплакват, че нямат жени/мъже, но в същото време не правят нищо за да променят това! В храма млад човек трудно ще си намери съпруг/съпруга! Огледай се, все още има нормални и добри хора, които също търсят своята половинка! И не слушай онези, които твърдят, че с брака свършва свободата, защото не е вярно! В едно християнско семейство отношенията мжду съпрузите не са обсебващи! На 27 съм, ожених се на 22 за момичето които обичам и с което съм от 18-годишен и съм щастлив! За тези 5 години изпитанията бяха много, но с Бога всичко се преодолява! Бъди сигурен, че ако е за хубаво Бог ще ти даде, но внимавай, защото на твоята възраст хората често се женят от отчаяние и после за съжаление се разочароват! Желая ти успех в търсенето на жена и пак ти казвам не я чакай в енорийската си църква, а излез навън и се огледай!
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон окт 03, 2011 2:02 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пон окт 03, 2011 9:16 pm

Последна промяна от MacIlian на пон окт 03, 2011 9:24 pm, променено общо 1 път.
Лъчо
Потребител

Мнениеот Лъчо » вт окт 04, 2011 10:15 am

Ако човек си търси жена само сред енориашките, шансовете да си намери не са много големи! Младите момичета/жени в бг храмовете не са много голям процент! Пребладават жените над 50 години, а сред младите и неомъжени жени често се срещат такива, които лично аз не бих препоръчал за съпруги! Млада жена, покрита от главата до петите в сиво и черно, с ампутирано чувство за хумор, и живееща като монахиня може да бъде добър вариант за някои хора, но не за всеки! Ако някой иска такава жена ок, но нека всеки си прецени! Извън храма сред множеството има много прекрасни млади жени, които имат добро отношение към църквата и вярата, но нямат необходимото християнско възпитание, не са въцърковени от семейството си и се лутат между суеверия и вяра! Един вярващ мъж съвсем спокойно може да ги спечели за Христос и да ги въцъркови, а след това да създадат едно хубаво християнско семейство. Иначе ако си намериш жена в енорията е прекрасно, лично познавам такива семейства, които са се запознали в храма на неделните служби, но пак казвам те са много, ама много редки случаи. Поздрави и успех в търсенето, защото: "всеки, който иска, получава, и който търси, намира"(Лука 11:10)!
el_em
Потребител

Мнениеот el_em » ср окт 05, 2011 10:38 am

Нали не се надявате че за 2 месеца мога да си намеря жена? Всъщност като се замисля аз не търся. Проблемите при мен не са в липсата на жена, а в ниското самочуствие и самооценка и това е посоката в която трябва да се работи. Като се замисля въобще не е ненормално да не си женен. Та аз съм си нормален човек. Така, че този факт няма да си позволявам да ме комплексира повече. Почнах да чета книги на тема психология - и започнах да осъзнавам колко са слаби и какви страхове изпитват повечето хора около мен които на пръв поглед изглеждат уверени. Да Ви призная страшно много ми харесва психологията - страхотна наука! Препоръчвам на всеки такава литература.
Лъчо
Потребител

Мнениеот Лъчо » ср окт 05, 2011 3:18 pm

el_em
Потребител

Мнениеот el_em » ср окт 05, 2011 3:51 pm

Книгите няма да ги оставя защото са много интересни. За да действаш, трябва да имаш самочуствие, а не например да пристъпиш към нея да я заговориш с мисълта че ще бъдеш отхвърлен. Въобще не си поставям цел да я търся, ако имам шанс ще я срещна, ако не - здраве да е. Когато губиш незнаеш какво печелиш!
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » ср окт 05, 2011 3:55 pm

Върни се в “жени и мъже”