Не мога да се оженя

за отношенията между половете
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Re: немога да се оженя

Мнениеот Ника » вт юли 19, 2011 6:42 pm

Съществуват толкова сайтове за запознанства.
Ако си дошъл на православен сайт, значи мислиш, че това е Божие дело? Ходиш ли на църква, търсиш ли Божията помощ?
Единственото, което сподели е, че ти е неприятно от самотата и че жените бягат(това може да е по безброй причини- държиш се отчаяно и приказваш за свадба на втората среща). Разкажи повече за себе си- имаш ли работа, влюбвал ли си се, имал ли си връзки?
hiphopsusel
Потребител

Мнениеот hiphopsusel » вт юли 19, 2011 10:24 pm

Последна промяна от MacIlian на ср юли 20, 2011 12:08 am, променено общо 2 пъти.
Причина: Редактирани пунктуационни грешки
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » вт юли 19, 2011 11:13 pm

Хип-хопе, недей, брате! :) Не и преди да си натрупал достатъчно семеен опит. :wink:

Андреева - радвам се за тебе! : )

el_em, със сигурност човек може да усеща болезнено липсата на полвинка... какво да направиш? То ако беше толкова лесно.. Знаеш ли, може да си напишеш нещо като дневник, но споменик - да опишеш връзките, които си имал, жените, които си харесвал и как са се развивали ситуациите. Ако забележиш нещо повтарящо се, някоя грешка, която днес можеш да избегнеш, нещо, което днес мислиш, че не би си заслужавало. Знаеш ли мама какво ми казваше като бях малка - "Който завижда не вижда".. :wink: Това разбира се не помага, когато отчаяно се стремиш да запълниш някоя липса, но може би понякога трябва да се учим да живеем и с липсите.. от всякакъв характер. Случвало ми се е когато се откажа от нещо тогава да го получа. : ) Но за съжаление то не може да стане "на ужким" (отказването). Или поне да го отложиш мислено във времето. Може за тебе друг да е момента. Ако близки и познати "подпомагат" волно или неволно да се чувстваш така е много кофти, но и това се преживява.
Банално е, но защото е вярно: Не губи надежда в Божия промисъл! :thumbup:
Преспанец
Потребител

Мнениеот Преспанец » ср юли 20, 2011 12:48 am

el_em, мислил ли си да приемеш монашество (питам съвсем сериозно)? Може би твоето бъдеще не е свързано с брака.
el_em
Потребител

Мнениеот el_em » ср юли 20, 2011 10:38 am

Здравейте отново,
аз не съм имал много връзки, всъщност само една, но тя се оказа провал. Жената реши, че понеже сме колеги нямаме бъдеще заедно и че нежелае повече да се крие. Вероятно не съм физически привлекателен за жените инъче досега да съм оплетен в мрежата на някоя. Гадно е да ти подмятат че си стар ерген.

Преспанец - не мисля че ставам за монах.
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » ср юли 20, 2011 11:13 am

Ел ем, женитбата не е плазмен телевизор, с който да се хвалиш пред приятелите си.
Много неща стават зад стените на домовете на приятелите ти, за които едва ли подозираш. Народа си го е казал, че няма къща без комин и няма семейство без проблеми.
Жената е живо същество и има свойството да говори, дори когато и кажеш да млъкне. Да ти дудне, да изисква, да ти натяква грешките- абе пълен кошмар. Особенно, ако няма вяра и не търси помощ от Бога. Поне вярващата ще ти се извини.
Колкото до външността не мисля, че това е пречка, може би търсиш красавица? Имай реална преценка за себе си и си търси нещо като за теб.
Имам един братовчед, който не е кой знае какво, но има слабост все към руси и слаби. До сега не знам колко е сменил(по-скоро го зарязват), ама все не може да създаде семейство. Той си е създал един кумир към красавиците и тоя дяволски кумир, никога няма да му позволи да си свие семейно гнездо. Да се радва на спокойни старини с другар до себе си.
Потърси си жена с добра душа, човек който може да ти бъде опора в живота, а не кукла за показ.
Отиди в църква, изповядай се и се причасти. Там също може да намериш.
Андрей
Потребител

Мнениеот Андрей » ср юли 20, 2011 9:23 pm

gaitan vejdu
Потребител

Мнениеот gaitan vejdu » чет юли 21, 2011 12:09 pm

Аз пък съм предоволно смаян и приятно сюрпризиран, че някой се кахъри за липсата на семейство! :D

На фона всеобщата днешна бедствена омраза към светостта на семейството, този вопъл на автора ми прозвуча като херувимска песен, едва ли не, честен съм.

Следя темата с интерес!
Поздрави. :D
Потребителски аватар
Андреева
Потребител

Мнениеот Андреева » чет юли 21, 2011 12:20 pm

hiphopsusel
Потребител

Мнениеот hiphopsusel » чет юли 21, 2011 9:29 pm

El em, какво мислиш за съветите ми? Допадат ли ти? Ако ти допадат, имаш ли желание да ги изпълниш?

Разбира се не те карам, искам да ти помогна с тези съвети.

Така и не ми отговори: защо жените бягат от теб? Така и не разбрах.
Последна промяна от MacIlian на чет юли 21, 2011 11:16 pm, променено общо 2 пъти.
Причина: Редактирани пунктуационни грешки
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет юли 21, 2011 9:57 pm

Космонафт
Потребител

Бракът

Мнениеот Космонафт » пет юли 22, 2011 12:42 am

Ел Ем...не слушай тия, които те съветват да останеш сам или да облечеш расото. Най- естественото нещо за човека е да има половинка до себе си. Така че не спирай да желаеш да се ожениш. Не ми стана ясно дали си християнин, но аз преди не бях и имах проблеми в същата сфера. Е, на мен Бог ми помогна и ме срещна с жена ми и след 5 години любовта ни не е угаснала. Ето някои практични съвети:

1. Моли се на Бог да те промени, ако трябва и да те срещне с правилната жена. Най- важният съвет. Плачи даже пред Господ.
2. Търси си жена от друга националност (тука няма да сбъркаш, особено, ако нямаш много пари и не се поддаваш на манипулация).
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » пет юли 22, 2011 5:59 am

Ако смея да попитам, от каква националност е вашата жена, Космонафт? :)
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пет юли 22, 2011 9:40 am

Всички с терзания нека да поговорят с изповедника си. Ако нямат, нека си намерят такъв. Защо се опитвате сами да решите проблемите си? И защо не приемате волята Божия?
el_em
Потребител

Мнениеот el_em » пет юли 22, 2011 9:50 am

Здравейте,
hiphopsusel благодаря ти за съветите, но за съжаление едва ли ще помогнат. Просто при мен нещата са така, че въобще не се достига до ситуация в която да контактувам с жена. Не излизам, защото няма с кого. Преди три години реших да отида сам на море и си казах, че това е за последно, защото беше отвратително да си сам. Тогава дори си тръгнах предсрочно и го реших спонтанно - бях излязъл да се разходя да пия кафе и тогава се разревах, веднага се прибрах в хотела, събрах си нещата и газ към вкъщи. Сега не ходя никъде сам и не плача повече. Ето ходи ми се до Гърция например, но съм си казал, че сам няма да отида - като някой отшелник да обикалям и хората да ме гледат странно както ме гледаха на морето преди три години, просто няма да стане.
Така е самосъжалението отблъсква - но нали осъзнавате затворения цикъл в който се намирам. Нещо от вън трябва да ме изкара от това състояние, а това няма как да стане защото този някой забелязва, че съм с ниско самочувствие и се самосажалявам.
Може би най-правилното е да си съсредоточа усилията в друга посока, което естествено означава, да си остана самотен, ама като се замисля то нямам и друг избор?
А на въпроса защо жените бягат от мен - не мога да дам отговор - предполагам, че не ги привличам физически. А може би има и друго, може би надушват че съм нещастник. ;)

Върни се в “жени и мъже”