Не мога да се оженя

за отношенията между половете
Асен
Потребител

Re: Не мога да се оженя

Мнениеот Асен » пон окт 24, 2011 8:19 pm

Уважаеми Ника, ioio, ven4e и Aurelia(ако тя чете в момента),

Винаги съм искал поне тук да няма противопоставяния на лична основа. Защото всичко това допринася, не само за понижаване стойността на форума, в очите на хората, които "преминават" или четат набързо дискусиите в темите, но и за постоянни (и може би подсъзнателни) негативни нагласи между вас. Толкова ли е трудно да се намери решение, с което тези неща да бъдат сведени до минимум или даже да спрат. Най-лесно е, човек, който има нещо за доизясняване с друг, да разговаря с лично с него и нещата да се поправят. :angel: Невъзможно ли е?
Илиaна
Потребител

Мнениеот Илиaна » пон окт 24, 2011 8:22 pm

Горко, горко! Тъжна гледка е човек, познал Божията милост и любов с кораво сърце и неспособен да обича всеки грешник, какъвто е и той самия.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон окт 24, 2011 8:32 pm

Асен
Потребител

Мнениеот Асен » пон окт 24, 2011 9:14 pm

Елиезер, ти сега за каква кауза "работиш"? За задълбочаване на противопоставянето или за помирение?
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон окт 24, 2011 9:26 pm

Асене, преди да ме попиташ, виж коя първа започва да напада двете момичета.
Прочети , и виж въпросната как търси помирение.
refab
Потребител

Мнениеот refab » пон окт 24, 2011 10:14 pm

ioio
Потребител

Мнениеот ioio » пон окт 24, 2011 10:16 pm

Асен
Потребител

Re: refab & Еleazar

Мнениеот Асен » пон окт 24, 2011 10:18 pm

Фрателло, ти, сега в момента какво осцилираш? Сигнали за помирение или за задълбочаване на конфликт, който лесно може да бъде преодолян с взаимно желание от всички участващи? :angel:
---
А Елиезер, за каква кауза лобираш .... не е много ясно.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон окт 24, 2011 10:25 pm

Последна промяна от Eleazar_Levi на пон окт 24, 2011 10:33 pm, променено общо 1 път.
refab
Потребител

Мнениеот refab » пон окт 24, 2011 10:30 pm

Бе, какво помирение!... Тази жена има навика да се впива в хората и да ги обявява публично изрично и персонално за "нещастници", "несретници","коварни" и т.н., без да свързва това с някакво тяхно съзнателно, съществено и обективно, така да се каже, провинение! Има предвид, при това, личния им живот и самите тях, а не напр. убежденията им, мненията им и пр.!... Ето и в тази тема колко брутална беше по описаният от мен начин!... Нея често я движи и бута демон, според мен!
Последна промяна от refab на пон окт 24, 2011 10:39 pm, променено общо 1 път.
Асен
Потребител

Re: Еleazar и refab

Мнениеот Асен » пон окт 24, 2011 10:36 pm

Елиезер, не съм си поставял за цел да ставам арбитър в нечии спорове. Още по-малко ти препоръчвам и ти да го правиш, като човек, който пише от съвсем скоро тук. Така, че няма да "гледам" на това, за което апелираш.
Всяка една от страните притежава своите неоспорими и уникални качества, с които е обогатявала форумното общуване през годините, и това е "сламката", за която се хващам. Желанието ми е тези близо едногодишни противопоставяния да останат в миналото, и всеки да бъде свободен да дава най-доброто от себе си в дискусиите.
Това е!

А виждам, че аз докато съм тракал по клавишите, refab вече е писал, воден от своето непримирение. :?

P.S.-22.41- И да добавя: ако вие двамата действително искате промяна към по-добро, докажете го на дело!
Последна промяна от Асен на пон окт 24, 2011 10:40 pm, променено общо 1 път.
Vital
Потребител

Мнениеот Vital » пон окт 24, 2011 10:39 pm

Та темата беше да посъчустваме на човека, че жена не може да си намери - една освен християнски и човешки, то и чисто по женски вълнуваща ме тема, нищо че отдавна съм се омъжила и Слава Богу щастливо.

п.п.
За кръглата маса, пререкания и преговори може да се отвори специална тема. Няма лошо да си има такава, например "Битки, дуели, изяснения, преговори и примирия всякакви". Така, израждащите се продължения на кръстосаните шпаги по определен въпрос или тема може да се прехвърлят директно там, за да се запазва основната идея на обсъжданите въпроси все пак.
Не че някой ще го спазва...
(Това май беше за предложения и ако бъде изтрито или преместено, където му е мястото, само ще благодаря мълчаливо :) )
Eleazar_Levi
Потребител

Асене, има си начини

Мнениеот Eleazar_Levi » пон окт 24, 2011 10:44 pm

Последна промяна от Eleazar_Levi на пон окт 24, 2011 10:54 pm, променено общо 1 път.
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » пон окт 24, 2011 10:54 pm

След горестта следва и екшън. Че на хората би им доскучало от мелодрами и глупост. С две думи - смешни сте!
Рефаб, ако знае само кой го води за носа и го ползва, както си пожелае - ще получи инсулт!
Леви е мъжът, който никоя жена не би пожелала, дори да е единствен в света! След като разбере какъв е той в действителност.
Напълно естествено е, човек да го е страх да се жени при опастността да попадне на такъв тип като него или пък на някоя от "приятелките" му, който ама никак не са читави и ненапразно са си изработили някакви лайфстайлове, ама и те са бая нефелни. Представям си какви ли са в действителност! Да пази Бог от подобни срещи.
Останете си със здраве дами и господа. Скучно е с вас.
Лека нощ.
Асен
Потребител

Re: Еleazar

Мнениеот Асен » пон окт 24, 2011 10:58 pm

Върни се в “жени и мъже”