Не мога да се оженя

за отношенията между половете
Лъчо
Потребител

Re: Немога да се оженя

Мнениеот Лъчо » ср окт 05, 2011 4:40 pm

Ами, не те разбирам човек. Хем те сърби, хем те боли. Или искаш нещо или не. След като вече си написал, че искаш, значи искаш, но почваш да се срамуваш. Няма от какво да те е страх, жените не хапят (е поне не всички). Ако "имаш шанс" значи, това ми звучи доста фаталистично. Ако имам шанс утре ще падне храна от небето, защо да ходя на работа и да изкарвам пари! Приятел, стегни се и сам си помогни за да ти помогне и Господ! Моли се Бог да ти даде добра съпруга, защото "Всичко, що поискате в молитва с ВЯРА, ще получите" (Мат. 21:22). И не забравяй, че е нужно и усилие от твоя страна, защото Бог дава, но ти трябва да се протегнеш и да го вземеш. Желая ти успех!
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » ср окт 05, 2011 9:19 pm

Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » чет окт 06, 2011 7:05 pm

Последна промяна от MacIlian на чет окт 06, 2011 7:22 pm, променено общо 1 път.
kandilce
Потребител

Мнениеот kandilce » пон окт 17, 2011 2:34 am

Аз съм жена, с няколко години по-голяма от започналия темата и също не мога да намеря мъж. Тук ще споделя, че като християнка имам голям проблем, защото мъжете винаги искат на първо място секс. Виждат в мен обект на желанието а не душата или умът ми и е много трудно някой да ме разбере. Ако мъжът не е християнин, едва ли ще успея да го въцърковя и знам че ще очаква блудство, без гаранция за християнски брак. Мисля, че дори християните. Когато ми обръщат внимание, ме гледат много хищнически, а са християни. Аз също имам нужда, но според мен това трябва да дойде след като е установено някакво приятелство. Трябва да има някаква последователност на нещата. Често пъти мъжете християни смятат жените за по-низши хора. На мен това ми действа отблъскващо. Считам го за проява на гордост и незачитане на ближния. Аз лично не мога да правя компромиси, както някои хора съветват тук. После цял живот ще си патя с някой грубиянин и да му гледам детето и да му търпя грубостите, да оскотея. Обзема ме страх. Дори човекът да е християнин, ако е нечувствителен или не е интелигентен, мисля че сама ще ми е по-добре, въпреки че не ми е лесно и общо-взето всеки ден изживявам моменти на самота, когато плача и ме е страх за бъдещето.
Мисля, че бракът е взаимно служение, но трябва да има сродност на душите. На по-фин човек е много трудно да намери партньор, сякаш грубостта е навсякъде, пошлостта, дори сред християните! Освен това не мога да блудствам, след като е смъртен грях... Нито пък смятам, че е редно да се скубя, гримирам, обличам предизвикателно и пр., защото е грешно! От всичко това имам чувството, че е невъзможно да намеря някой, който да ме приеме по този начин...
По отношение на монашеството ме е страх по същите причини. Не зная на какви хора и в каква среда ще попадна!
Напоследък се моля на Св. Фанури за задомяване. Ако има ефект, ще пиша тук.
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пон окт 17, 2011 2:28 pm

Потребителски аватар
Андреева
Потребител

Re: Не мога да се оженя

Мнениеот Андреева » пет окт 21, 2011 2:31 pm

Да призная това с намиране на вярващ партньор е едно страшно изпитание....
Наистина е важно да е вярващ, в този свят пълен с шизоидни и промискуитетни хора които гледат само как да
се напият, нахранят и третото няколко пъти! Ужасена съм!
Ние не сме от този свят и трябва да се измисли някакво по-глобално решение за този тежък и важен проблем.
Да започнем нова тема? Или да се съберем и да измислим всички заедно......
Дайте съвети!
Че и имам и роднини които са вярващи православни християни и те имат напълно подобни проблеми. Годините ни минаха в
специализации, гонене на кариера и полуактивно търсене на партньор с когото да имаме еднаква вяра,
и ето една сутрин се събуждаме и сме на 35, 36 години, с фирми и добри заплати, но сами.....
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пет окт 21, 2011 3:31 pm

Последна промяна от small axe на пет окт 21, 2011 3:49 pm, променено общо 1 път.
Асен
Потребител

Мнениеот Асен » пет окт 21, 2011 3:38 pm

:D А-а-а, Small Axe, на ап. Павел ситуацията е по-различна. Истинската започва 4000 години преди него, тук:

Битие 2 гл.

18 И Господ Бог каза: Не е добре за човека да бъде сам; ще му създам подходящ помощник.
19 И Господ Бог създаде от земята всички полски зверове и всички въздушни птици; и ги приведе при човека, за да види как ще ги наименува; и с каквото име назовеше човекът всяко одушевено същество, това име му остана.
20 Така човекът даде имена на всеки вид добитък, на въздушните птици и на всички полски зверове. Но помощник, подходящ за човека, не се намери.
21 Тогава Господ Бог даде на човека дълбок сън, и той заспа; и взе едно от ребрата му, и изпълни мястото му с плът.
22 И Господ Бог създаде жената от реброто, което взе от човека и я приведе при човека.
23 А човекът каза: Тази вече е кост от костите ми и плът от плътта ми; тя ще се нарече Жена, защото от Мъжа бе взета.
24 Затова ще остави човек баща си и майка си и ще се привърже към жена си и те ще бъдат една плът.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пет окт 21, 2011 3:55 pm

ioio
Потребител

Мнениеот ioio » пет окт 21, 2011 4:02 pm

Асен
Потребител

Re: small axe

Мнениеот Асен » пет окт 21, 2011 4:12 pm

small axe, често има неправилни разбирания по въпроса за това християнинът да остане неженен, и eто какво казва Библията за случаите, когато вярващите никога не се женят. В 1 Коринтяни 7:7-8 Павел казва: „Обаче бих желал всички човеци да бъдат, какъвто съм аз. Но всеки има свой особен дар от Бога - един така, а друг иначе. А на неженените и вдовиците казвам: Добро е за тях, ако си останат такива, какъвто съм и аз.”
Забележи, апостолът казва, че някои имат дара да останат неженени, а други имат дара на брака! Макар да изглежда така, че почти всеки се жени, Божията воля за всеки един човек не е задължително да се ожени. Павел, например, не е трябвало да се притеснява за допълнителните проблеми и напрежения, които идват заедно с брака и/или семейството. Той отдава целия си живот да разпространява Словото на Бога. И в неговия случай той нямаше да бъде толкова полезен пратеник, ако беше женен. Затова казах, Small, че ситуацията на ап. Павел е по-различна. :)

От друга страна, някои хора се справят по-добре, ако са в екип, като служат на Бог като двойка или като семейство. И двата вида хора са еднакво важни. Не е грях човек да остане неженен, дори през целия си живот. Най-важното нещо в живота не е да намерим партньор и да имате деца, но да служим на Бога. Трябва да се образоваме относно Божието Слово като четем Библията и се молим. Ако помолим Бог да ни се открие, Той ще отговори (Матей 7:7), и ако Го помолим да ни използва, за да изпълни добрите си дела, Той ще направи и това. Затова е писано: „Недейте се съобразява с този век, но се преобразявайте чрез обновяването на ума си, за да познаете от опит какво е Божията воля - това, което е добро, благоугодно на Него и съвършено” (Римляни 12:2). Или, нека винаги първо да търсим Неговата воля за живота си.

Състоянието на безбрачие не трябва да се счита за проклятие или за признак, че има „нещо сбъркано” при този, който не е женен. Макар повечето хора да се женят, и макар Библията да показва, че е Божията воля повечето хора да се женят, както ти показах в примера си с Битие 2гл, нежененият християнин в никакъв смисъл не е „второ качество човек.” Както показва 1 Коринтяни 7, да си неженен не е нищо друго, освен висше призвание, дадено в случая за конкретно служение. Затова, както с всяко друго нещо в живота, трябва да искаме мъдрост от Бога (Яков 1:5) относно брака. Следването на Божия план, независимо дали той е брак или безбрачие, ще доведе до продуктивността и радостта, които Бог желае за нас. :angel:
Потребителски аватар
Андреева
Потребител

Мнениеот Андреева » пет окт 21, 2011 4:59 pm

Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пет окт 21, 2011 6:24 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » пет окт 21, 2011 7:58 pm

Последна промяна от ven4e на пет окт 21, 2011 8:26 pm, променено общо 2 пъти.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пет окт 21, 2011 8:20 pm

Върни се в “жени и мъже”