Молба за съвет

за отношенията между половете
ianis
Потребител

Молба за съвет

Мнениеот ianis » вт юли 26, 2011 11:00 am

[align=justify]Здравейте на всички. Поводът, заради който ви пиша е един мой неразрешим проблем. Преди няколко месеца, ударих и нараних родния си брат. Бях изпаднал в силен афект. След като го ударих с глава в гърдите, той падна и си счупи много лошо ръката. Понеже бях отрекъл психологията като наука за разрешаване на конфликти, се обърнах директно за помощ към ЦЪРКВАТА. Само половин час след този акт, със покайни сълзи на очите отидох на изповед при свещеник. Той ме накара да коленича мен, плачещия и съжаляващия за постъпката си, и едва държащ се на краката си. След това ми каза - "много ти е тежък греха, непростим е, но хайде, какво да направя, ако брат ти те убие (той искаше да ме застреля с пистолета си) да не си неопростен". Каза ми, че направо съм за владика или за много по-опитен свещеник от него, за свещеник, който има опит със затворници и психично болни, нещо от този род и ме упъти към друг свещеник, който да ме изповяда отново. Другият свещеник ме изслуша внимателно и ми наложи 25 дневна епитимия. Но след 2 дни аз просто откачих, не бях на себе си и отидох пак на изповед. Случи се нещо като "водопад" от грехове в главата ми. Писах, писах и което е най-интересното, пишех както за извършени от мен прегрешения в миналото, така и за моментни внушения, които бях изключително долни и срамни по характера си, нещо, което нито съм вършил, защото противоречи на морала ми, и не съм си и помислял по принцип да извърша. Ставаше дума за неща, които сякаш ми се диктуваха "отнякъде си". На другия ден вторият свещеник се извини, защото си е набучил крак на пирон (наистина бе така) и моментално намери 3-ти свещеник да ме изповяда. След изповедта, която бе много тежка и за двама ни, той каза, ще постим по-строго и двамата 4 дни, да отида след 2 дни да ми прочете Киприяновите, а след още 2 дни и Василиевите молитви. Всичко това бе сторено и след епитимията взех СВЕТО ПРИЧАСТИЕ. На въпросите ми, има ли направена магия? Свещеникът каза, "няма такива неща, не им вярвай", а доколкото знам, Кипряновите и Василиевите молитви се четат именно за магии или за обладаване от лош дух. Така и не разбрах КАКВО всъщност ми се бе случило. Брат ми е женен от 15 години и оттогава започнаха проблемите ни в семейството. С течение на времето просто всичко ставаше непоносимо. Той направо побесня към мен. Беше агресивен, викаше ми, и направи всичко възможно да ме уязви и нарани. В един момент, след дълги години на тормоз и действия, които приемах като чиста проба издевателство над мен, аз го ударих. Исках само да го поступам, а той падна и си счупи ръката. Първият свещеник, при който отидох повтаряше в началото само едно - "много си зле, брат, много си зле", преди брат ми да се ожени, никога не сме се карали с него и винаги сме имали братски чувства!! ВИНАГИ съм го обичал и съм искал НАЙ-ХУБАВОТО за него, а стана така, че именно него да намразя и да ударя, уви. Жената на брат ми, майка й и баща й са ПОСТОЯННО по врачки. Целият му етаж и жилище са в муски, подкови и талисмани. Когато го ударих той МОМЕНТАЛНО след лекаря бе закаран при врачки да му баят и леят куршум. Снаха ми и майка й също само с това се занимават. Никой от свещениците не ми каза какво всъщност ми се е случило. Някой може ли да ми обясни поне?[/align]
Последна промяна от MacIlian на вт юли 26, 2011 2:20 pm, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Re: молба за съвет

Мнениеот Ника » вт юли 26, 2011 11:39 am

Защо живееш при тия хора? Намери си някаква малка квартирка и излез от този ад.
Ако редовно се изповядваш и причастяваш, наистина никоя магия няма сила над теб. Защото ти приемаш тялото и кръвта Христови. Те са най-могъщата защита в този свят.
Майка ти, снаха ти са полудели на теми ходжи и врачки, те контактуват със дявола, каквото и да си мислиш. Бягай по-скоро от това свърталище на злото, докато( не дай Боже) не стане нещо по-лошо.
Чрез своя контакт със дявола те докарват това зло у дома. А вие с брат ти сте жертви- според мен.
Поповете са реагирали така, защото вероятно ти си се показал крайно уплашен и смутен. Това, че си коленичл, даже е хубаво, ти коленичш с молитва към Бог. Наистина и случката не е много приятна, но колко ли битови побоища стават и се прикриват?
Така, че недей да униваш. Ходи редовно на църква(изповед и причастие), според мен трябва всяка седмица, за да отблъснеш злото.
Дон Кихот
Потребител

Re: Молба за съвет

Мнениеот Дон Кихот » вт юли 26, 2011 3:01 pm

Правилно, напусни ги. Но преди да го направиш, събери и изгори тези магически предмети, без да разберат.
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Re: молба за съвет

Мнениеот Мария » ср юли 27, 2011 8:47 pm

Преспанец
Потребител

Мнениеот Преспанец » чет юли 28, 2011 3:14 am

Извинихте ли се на брат си? .
Потребителски аватар
Търсач
Потребител

Мнениеот Търсач » чет юли 28, 2011 9:35 am

Не би ли трябвало да простите и да забравите за случилото се. Така ни съветва Божия син.

Върни се в “жени и мъже”