Дали бракът е условие, за да бъдем спасени?

за отношенията между половете
thecherryblossom
Потребител

Re: Дали бракът е условие, за да бъдем спасени?

Мнениеот thecherryblossom » чет авг 02, 2012 1:29 pm

Да обичаш силно означава точно това - да обичаш силно. Не мога да кажа, че обичам всички хора в живота си по еднакъв начин, за вас не знам. Всеки си има собствена перспектива, в зависимост от личния опит, който е натрупал.
И никъде не съм казала "предопределени за семеен живот". Използвах понятието "половинка", което идва от гръцкия мит за андрогините, и в случая означава, че според мен има хора, с които си пасваш повече, отколкото с други. Не знам дали е предопределено, или не, това също е интересна тема, но предполагам, не за тук.

П.С. Мерси, леки и на вас. Аз си постя целогодишно, ако говорим само за хранителния режим, така че ще са леки.
timotei
Потребител

Мнениеот timotei » чет авг 02, 2012 8:07 pm

Не става въпрос за половинката и ако така сте ме разбрали се извинавам за неправилния ми въпрос. Става въпрос за прекрасната /всеобхатната/ дума ПОКАЯНИЕ. Тази дума, подкрепена от ВЯРАТА, прави възможно съжителството ни с другия, с който трябва да извървим доста път. Този път не е едно развлечение за нас, но е един достоен пред Бога ФАКТ. Семейството е двустранен акт на покаяние и постоянен стремеж към единение. Покаянието и вярата ни правят подходящи да се преоткрием.
Тази вечер се служи в храма Виликия Богородичен Параклис - написан от Теодор Дука Ласкарис и според мълвата го е написал, когато е бил на обиколка по сегашните наши български земи. Виждате ли, когато имаме Вярата и Пакаянието какви творения са се писали по нашите земи.
Пресвятая Богородице спаси нас.
thecherryblossom
Потребител

Мнениеот thecherryblossom » чет авг 02, 2012 9:29 pm

timotei
Потребител

Мнениеот timotei » чет авг 02, 2012 11:03 pm

Въпросът е приключен. Семейството не е и не може да бъде понятие. То може да съществува само като реалност, като живот. Любов без покаяние е увлечение, което няма ясна житейска цел. Прощавайте ако съм Ви засегнал.
Пресвятая Богородице спаси нас!
thecherryblossom
Потребител

Мнениеот thecherryblossom » чет авг 02, 2012 11:29 pm

Много сте краен в изказванята си. Аз уважавам вашата гледна точка, но не усещам същото в отговор.

Върни се в “жени и мъже”