Хомосексуализмът като изпитание

за отношенията между половете
famulus
Потребител

Re: Хомосексуализмът като изпитание

Мнениеот famulus » вт окт 18, 2011 7:39 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » вт окт 18, 2011 10:39 pm

refab
Потребител

Мнениеот refab » ср окт 19, 2011 11:12 pm

famulus
Потребител

Мнениеот famulus » чет окт 20, 2011 2:31 pm

С тия свирки и тапи си май точно за клуба, но нейсе.
refab
Потребител

Мнениеот refab » чет окт 20, 2011 8:51 pm

famulus
Потребител

Мнениеот famulus » чет окт 20, 2011 9:18 pm

thecherryblossom
Потребител

Мнениеот thecherryblossom » чет авг 02, 2012 2:39 pm

Прекалено много говорене за секс, прекалено малко - за любов. Нали знаете, че хомосексуалността не е просто някакъв странен сексуален фетиш или "страст", както го наричате? Вероятно повечето от вас все някога в живота си са били влюбени. Вероятно знаете какво е да ви омекват коленете, когато чуете любимия глас, да се усмихвате неволно, когато обичаното същество направи някоя много сладка физиономия, да ви се разтуптява сърцето, когато зърнете този човек дори само за миг сред тълпата, да не можете едно изречение да вържете като хората, когато си говорите с него/нея, да си мечтаете за бъдещето заедно, да заспивате с мисълта за утрешния ден, когато ще го/я видите, да искате да му/й покажете красивия изгрев... да искате да се грижите за него/нея, да го/я завивате, когато заспи на дивана, да му/й купувате лекарства, когато е болен/на, да го/я изслушвате, когато се оплаква от тежкия ден в работата... Любовта е много повече от секс. И е много по-трудно да се откажеш от нея. А аз не виждам и причина за това. Нека хората се обичат, какво лошо има?
Потребителски аватар
anima
Потребител

Мнениеот anima » чет авг 02, 2012 5:50 pm

Прощавайте, но възгледите, които споделяте по проблема от тази тема са в сериозно несъответствие с вашата религиозна самоопределеност.

"И сътвори Бог човека по Свой образ, по Божий образ го сътвори; мъж и жена ги сътвори."1:27
"Не лягай с мъж като с жена: това е мръсотия. "Левит 18:22
" Ако някой легне с мъж като с жена, и двамата са извършили мръсотия: да бъдат умъртвени, кръвта им е върху тях"20:13
"Жена не бива да носи мъжки дрехи, и мъж не бива да се облича в женско облекло: всеки, който прави това, гнусен е пред Господа, твоя Бог" Второзаконие 22:5
"Или не знаете, че неправедници няма да наследят царството Божие? Не се лъжете: нито блудници, ни идолослужители, ни прелюбодейци, нито малакийци, ни мъжеложници" 1 Коринтяни 6:9
" Затова Бог ги предаде на срамотни страсти: жените им замениха естественото употребление с противоестествено;
също и мъжете, като оставиха естественото употребление на женския пол, разпалиха се с похоти един към други, и вършеха срамотии мъже на мъже, та получаваха в себе си отплата, каквато подобаваше на тяхната заблуда.
А понеже се не опитаха да имат Бога в разума си, то Бог ги предаде на извратен ум - да вършат онова, що не прилича" Римляни 1:26-28

Вземайки предвид казаното в Светото писание, нима бихте казали, че на Всевишния любовта не му е присъща, че е жесток или прекалено строг?
Може би трябва да преосмислите разбирането си както за любовта, така и за православната вяра. Любовта ни към нашите ближни не се изразява в одобрението на греха, от който са пленени и измъчвани, защото той ги води към гибел, но се състои в това: да ги подкрепяме и насърчаваме в тяхното изправление и освобождение.
thecherryblossom
Потребител

Мнениеот thecherryblossom » чет авг 02, 2012 9:22 pm

Православна съм по документи. Никъде не съм казала, че се самоопределям като такава. А четейки този форум... мисля си, че и не бих.
Вие цитирате Библията, но това е все едно някой Хари Потър фен да ми цитира нещо от книгите, за да ми докаже, че Дж.К.Роулинг е права по даден въпрос. Ако искате да разбера позицията ви, обяснете ми я със свои думи, без копи-пейст, без чужди мисли. Нали тук всеки споделя своята позиция, ако всички цитираме някакви текстове, това обезсмисля целта на форума.
Още повече, че цитатите, които ми предоставихте и с които аз съм се сблъсквала вече достатъчно пъти, са абсолютно ирелевантни по отношение на това, което аз казах по-горе, а именно: "Прекалено много говорене за секс, прекалено малко - за любов." Защото в тези цитати отново става въпрос за секс. За любов никъде нищо не е казано.
Не виждам защо аз трябва да преосмисля разбирането си за любовта. Благодаря ви за съвета, но не, благодаря. Това кога и какво преосмислям зависи от мен, не от чужди влияния, и се случва тогава, когато съм дозряла за съответното преосмисляне - по еволюционен път, а не чрез революция. С насилие нищо не се постига.
Освен това... дали едно нещо е грях, или не, зависи от критериите. Според християнството едно е грях, според някоя друга религия - не е. А хората по света са различни и изповядват много и най-разнообразни религии, така че ние нямаме право на никого нищо да налагаме. Ако не искаме някой да ни налага нещо на нас, естествено.
Любовта е най-красивото нещо на света. Тя е извор на всички добродетели и е толкова нужна на хората, колкото е нужно слънцето. Всяка моя добра постъпка е била продиктувана от любов. Затова не мисля, че е честно да карате някои хора да се откажат от нея.
Vital
Потребител

Мнениеот Vital » пет авг 03, 2012 4:11 pm

gaitan vejdu
Потребител

Мнениеот gaitan vejdu » пет авг 03, 2012 4:46 pm

Мн добре и сърцато си се изприказвала, Виталка!

И не се коси на людете, всяко лято форумът ни малко или повече заприличва на форумите на ТИЙН ПРОБЛЕМ.

Очаквам скоро някой и тук да попита, грях ли е да пръднеш в гробището.

Да, не се смей, това го зададоха съвсем неотдавна на масово посетен форум. :D
Потребителски аватар
anima
Потребител

Мнениеот anima » пет авг 03, 2012 5:21 pm

thecherryblossom
Потребител

Мнениеот thecherryblossom » пет авг 03, 2012 9:13 pm

thecherryblossom
Потребител

Мнениеот thecherryblossom » пет авг 03, 2012 9:35 pm

thecherryblossom
Потребител

Мнениеот thecherryblossom » пет авг 03, 2012 9:50 pm

Моята позиция кратко, ясно и обобщено е следната: Любовта е отвъд първичните полови белези. Когато си влюбен в нечий ум, в нечия красива душа, тогава полът на този човек наистина ли е толкова важен? Аз съм жена - дребна, прекалено слаба, за да отворя буркан, с постоянно променливи нива на хормоните, със съответната форма на тялото, с женска репродуктивна система и т.н. Но преди всичко съм човек. Със своите вярвания и убеждения, преживявания и личен опит, със свой характер и ум в главата. И ако някой е неспособен да обича преди всичко човека в мен, значи е неспособен да ме обича изобщо.

Върни се в “жени и мъже”