Хомосексуализмът като изпитание

за отношенията между половете
thecherryblossom
Потребител

Re: Хомосексуализмът като изпитание

Мнениеот thecherryblossom » нед авг 05, 2012 11:38 am

Vital
Потребител

Мнениеот Vital » нед авг 05, 2012 3:47 pm

prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » нед авг 05, 2012 4:49 pm

prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » нед авг 05, 2012 5:36 pm

Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » нед авг 05, 2012 6:45 pm

На мен ми направи впечатление следното, Умар ибн Хаттаб, който е един от четиримата "истинни" халифи се оказва че е пасивен гей.
Космонафт
Потребител

Мнениеот Космонафт » нед авг 05, 2012 10:44 pm

Ivodavidoff,

Поправи ме, ако греша, но ти говориш за случая, в който мъж не желае влечението към същия пол да живее в него, но е принуден да търпи този дискомфорт и даже мъчение против волята си. И става дума за християнин.

В такъв случай мисля, че става дума за бяс, който трябва да бъде изгонен. (В това отношение ранната Църква е била радикална: покаяване от грехове, кръщение, гонене на бесове.) Направило ми е впечетление, че след като човек се покае, не всички греховни навици го напускат и има особено упорити и противни такива. Въпреки, че грехът е простен, понякога накакъв бяс остава и трябва да му се скръцне със зъби и да бъде изхвърлен като мръсно коте.
Може тоя бяс на хомосексуализъм да се е предал по наследство (проклятието до 3-4 коляно и нагоре). Особено, ако въпросният засегнат е израснал с това противоестествено влечение, без сам да го е "стимулирал", може да се говори за грехове на предните поколения.

Така, че моята практическа рецепта е изгонване на тоя бяс. Иначе усърдната молитва към Бог би трябвало да помогне. Исус Христос ние изкупил от проклетията на закона и греха и ни е преселил от царството на сатана в Божието Царство. Където е Божият Дух, там е свобода.

Не говоря естествено за тоя тип хора, които поради греховете си са си получили хомосексуализма като "награда". Хора, които намират хомосексуализма за много куул, духовно извисяващ и естетичен. На такива тежко им-намерили са това, което са търсили.

Колкото за гоненето на бесове като практика- не бих искал да се вдига шум конкретно по тая тема. Признавам, че процентът на истинските тъй наречените "чудеса и знамения" по църквите е по-малко от .....хм, 5-6%, може би.
Изложил съм личното си мнение, това е. Вярвам, че това е Божият начин и че въпреки че духът ни е възроден и ние сме ново създание в Духа, плътта ни остава хилава и податлива. Конкретно мисля, че понякога демон може да остане в плътта, макар и въобще да няма право на това.

Поздрав към всички
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » пон авг 06, 2012 1:06 am

prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » пон авг 06, 2012 1:29 pm

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » вт авг 07, 2012 1:38 am

Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » вт авг 07, 2012 9:02 am

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » вт авг 07, 2012 11:09 am

Елизаре, спестяваш много неща от себе си, ама нейсе. И не е ставало въпрос за мое убеждение за значение на текст от "Песен на песните", а за неговия превод и достатъчно разчовъркахме темата, аз ти дадох изказване на световно известен учен, перфектно познаващ всички Божии религии и автентичните езици на писанията им, който говори на международна среща и пред множество християнски и еврейски светила в религиозната наука и никой не е оспорил заявеното от него, но се явяваш ти и казваш, че е лъжа, слагайки в джоба си всички тях, които споменах и то без да се обосновеш, и да говориш за лъжи от моя страна в случая е твърде несериозно.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » вт авг 07, 2012 1:18 pm

timotei
Потребител

Мнениеот timotei » вт авг 07, 2012 1:29 pm

Религията не е Божие творение. Религията е човешко изобретение за да покажат човеци на човеци връзката с отвъдното. Божие творение е Църквата и Тя не е религия. Сега разбирам защо в Цариград са се гнасували дори и да говорят с подобни отпаднали от християнството хора. Те, в книгите си са сложили похотта като награда за верност. Пресветая Троице спаси ни от такова падение. Сега разбирам защо Императора Мануил ІІ Палеолог, в Бурса изказва, че Мохамед е донесъл унищожението на света.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » вт авг 07, 2012 1:36 pm

Елизаре, само обвинения не са достатъчни.
Тимотей, едва ли този Императора Мануил ІІ Палеолог ще да е мерило в световната религиозна наука и все пак дай някакви доказателства иначе си просто и елементарно злобеене.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » вт авг 07, 2012 2:03 pm

Този неграмотния Дидат, що не каже когато в Ст.Завет пише "ракиа" дали става дума за питието ракия или за друго?
Толкова е глупав, че еднакво звучащи думи ги приема за едно и също!

Върни се в “жени и мъже”