Хомосексуализмът като изпитание

за отношенията между половете
timotei
Потребител

Re: Хомосексуализмът като изпитание

Мнениеот timotei » вт авг 07, 2012 3:40 pm

Мерило е и още как? Това, че си пропуснал да се осведомиш с историята на твоето идване по нашите земи, не означава, че не са се случвали забележителни събития. Обвинението в злобеене, е хвала за мене, защото е доказателство, за правилността ми.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » вт авг 07, 2012 4:15 pm

Тимотей, обясни, защо този император трябва да е мерило, понеже наистина не съм запознат. А доказателства за думите му наистина, не видях и в случая, след като е така, то намесата ти, си е елементарно и провикване из под терасата и злобеене. А пък щом подобно държание е чест за теб и мерило за правилността ти, виж това е някаква авангрдна теория, с която не съм запознат още и те моля да ме извиниш.
timotei
Потребител

Мнениеот timotei » вт авг 07, 2012 4:31 pm

Твоето суеверие е донесло повторно педерастията по нашите земи, в исторически план говоря, и сега, точно ти даваш мнение за борбата с тези падения на човешката природа. Ние, православните християни, имаме един такъв призив - по-скромно и по-кротко, особено, когато носиш наследствена виновност. Човешката природа не се променя със закони, съставени от неуки, тя се лекува с Божията благодат, преподадена от Иерахията. Ако получа похвали от дявола, тогава с мен е свършено. Това е отговора ми към последното изречение.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » вт авг 07, 2012 4:50 pm

Не знам, кое наричаш "твое суеверие" и как това е докарало педерастията обратно по "нашите земи", а и не ми е ясно, кога всъщност е изчезнала. Кое наричаш "наши земи" и кое наричаш "наследствена виновност". А защо трябва да получаваш похвали от сататаната ли? Ами, защото с държанието си и глуповатите, безидейни и необосновани и голи обвинения, ти следваш дявола стъпка по стъпка. По най-грозния и груб начин мяташ пиратки из под терасата и се криеш, без да даваш обяснения, само и само да си в играта и да си угодиш на заблудените страсти. Стига си скачал от стола и ръсил пяна от устата, като бясно куче и ако имаш, какво конкретно да кажеш моля те, направи го и се обоснови, а не се излагай по толкова глуповат начин. С тези кьор фишеци можеш да стряскаш само бабите на кварталната пейка за раздумка и клюки.
А ето ти и още нещо с което можеш да се потормозиш в душата си, но не го прехвърляй това терзание на мен -
http://prosvetise.com/?p=9034
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0% ... 0%BE%D0%B3)
Виж, кой е номер 1 според непредубедени и пристрастни хора, за разлика от теб.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » вт авг 07, 2012 5:51 pm

Този неграмотния Дидат, който ти е мерило за "ученост" защо не каже когато в Ст.Завет пише "ракиа" дали става дума за питието ракия, или за нещо друго?
Толкова е глупав вашия проповедник, че еднакво звучащи думи ги приема за едно и също, но навярно виждайки каква е аудиторията все пак проповядва глупоста си!
Такива като теб му вярват, и дори го наричат "учен".
timotei
Потребител

Мнениеот timotei » вт авг 07, 2012 6:30 pm

Явно това си чакал до сега! Някой да ти каже нещо в исторически план и да скочиш да нападаш. Защо не четеш Прокимен, Елиазер, Венче и др., а упорствуваш с някакви хитрости. Малко се размисли. Прегледай преданието и сведенията. Прочети историческите данни.Прочети словото на свети Йоан Златоуст за педерастията, тогава ми блъскай в лицето някакви си цитати от могоженци. Превръщате семейството в коза кошара, където мъжът е осеменител, а жената ...... . Добре, че мохамеданите па нашите земи, се държат за християнския обичай - едно семейство се състои от една майка и от един татко. И това се дължи на християнската традиция, която в земите на съвременна Турция, България, Гърция, Сърбия и др. се носи и от мохамедани. Не си в позиция да питаш за суеверието, защото го практикуваш.
timotei
Потребител

Мнениеот timotei » вт авг 07, 2012 6:42 pm

Сега прегледах глупостите ти, които си писал по-горе. Какви са ти я обсебвания и то от дявола!?! Педерасът е бил обсебен от дявола! Дяволът не може да влезе там, където вратите на душа не са отворени. Вие, както посочиха Прокимен, Елиазер, Венче и др. сте обявили обладаването на мъже за райско благо, за това се молите, пък дявола ви бил виновен. Разграждате човека и в него влизат легиони, а пък дявола ви бил виновен. Айде Джанъм.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » вт авг 07, 2012 8:20 pm

Тимотейчо, ти не само си далеч, но и встрани за истината за останалите, а виждам че и за себе си, след като крещиш срещу обсебването на обратните, а пък свещенник по телевизията, заявява моето разбиране :shock: . Ако, не си видял обсебен, погледни в огледалото и се запитай, от къде извира тази злоба и глуповато преиначаване на нещата. Ти намирайки се, от едната страна на реката си мислиш, че възприятията ти са верни, без въобще да се замисляш над думите на тези от отсрещния бряг и мяташ на воля помия и камъни и не предполагаш, че може да ти се наложи сам да газиш в тях и кой ти е дал гаранция на 100%, че ти си с правилните разбирания, и заради това останалите трябва да се залеят гнусотия излизаща без мяра от устата ти. Моят съвет към теб е да не приемаш първобитните си страсти за божество и да не изпреварваш мислите си с думи. В момента приличаш на инатлива муха, която на всяка цена иска да кацне върху вкусна храна и да се разтовари отпадъците си. Ако, пък имаш проблеми в работата или семейството разреши ги и пак заповядай, но на смислен диспут, ако пък си прекалено нервен и избухлив - първо се помоли на Бог и после посети нужния за целта лекар. С отношението и припряността си, представляваш срам, не само за форума, но и като Иисусов последовател, овладей се братко. Амин.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » вт авг 07, 2012 8:29 pm

Елизаре, не ти ли омръзна да копаеш на едно и също място в бетона, но с клечки за уши, ако имаш конкретно знание, го дай, вместо само да нареждаш мантри за учения, ами вземи го обори, дай някакви доводи. И двамата с Тимотей се форсирате на място и само злобеете, кажете нещо смислено и полезно по въпросите, които сте захапали на едно място и не пускате.
Искренно ми е неприятно, да водя тези разговори с вас двамата, но толкова, настойчиво се блъскате в мен, че съм принуден да използувам и аз неприятен тон и не смятам в този случай повече, да продължам коментарите си с вас, защото е безсмислено и безидейно общуването с вас и никой няма полза от приказките ви, съжалявам.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » вт авг 07, 2012 8:37 pm

timotei
Потребител

Мнениеот timotei » вт авг 07, 2012 11:32 pm

Въпреки претенцийте ти, няма да се впусна в безсмислено говорене с тебе, защото изказванията ти по антропологичиски въпроси са на елементарно вещерско ниво. Пак се повтарям, изказванията ти по демонологични въпроси, като обсебвания и т.н. те издават ,че си на едно плътско ниво. Оправданието ти, че твоето твърдение съвпада с изказването на един свещеник, те издава, че черпиш хаотични знания, с които искаш да ни впечатлиш, и да защитиш жалкото си, но надменно знание. Логотета Константин е оборил тези "научни" напъни още в 856 година, когато е бил на научно посещение в Багдат. Пред очите на самия халифат и "научния" му елит.
П.с. Твоите изказвания те издават, че не си местен мохамеданин. Ти си клониран. Всеки местен мохамедани ще ти каже да си ги разправяш тия работи там по Арабия. Толкова много ти отиват иронийте и сравненията отправени към Елиазер, и заслужено към мене, като към грешен човек, но не злобен, че се чудя как може да има толкова голямо сходство между вътрешно съдържание и външно изражение. Човешкият ми съвет е внимателно да четеш по-горе посочените мъдри мъже и жени - човеци и да пазиш тишина.
timotei
Потребител

Мнениеот timotei » ср авг 08, 2012 12:36 am

Сега видях, че си използвал умалително обращение, имитирайки Дон Кихот - отец Павел Стефанов. Знай! На него му отиваше, защото беше ВЕЛИКАН, богат на знания и умалителното обръщение използвано от него беше нещо естествено и красиво.
От тебе това е едно безцветно изречение. Тези дни о. Павел ще навърши 40 дена от кончината си и викам към Бога - Боже прости и помилуй о. Павел.
prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » ср авг 08, 2012 11:50 am

За да се върнем към същността на въпроса и оставим без внимание наглите провокации на Ахмед, предоставям линк към една интересна богословска статия.

timotei
Потребител

Мнениеот timotei » ср авг 08, 2012 1:01 pm

Предварително се извинявам! Моля Прокимен, Елиазер, Кабрал, Венче, Аврелия или който не споменавам, ако им е възможно да публикуват словото на свети Иоан Златоуст, където разглежда педерастията. То е от Тълкуванията му, но не знам точно от къде. Извинявам се.
prokimen
Потребител

Re: св. Йоан Златоуст за мъжеложството или хомосексуализма

Мнениеот prokimen » ср авг 08, 2012 1:36 pm

Върни се в “жени и мъже”