"Святост и чистота преди брака" -ЕВ, 24.10.2011

за отношенията между половете
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Re: "Святост и чистота преди брака" -ЕВ, 24.10.2011

Мнениеот Ника » чет окт 27, 2011 6:21 pm

Леле, хора, от диалозите ви, спокойно може да се почерпи вдъхновение, за комедийка. Обсъждането на жената, защо не е с панталон... :))
Не се присмивам, казвам го съвсем добронамерено. Може да не ви се вярва, но взаимно се допълвате и резултатът е доста забавен. :))
Андреева, работата на много умни и нетолкова умни глави е да мислят вместо нас. Може да е световна конспирация, знам ли. Във всеки случай, руснаците, съвсем искрено вярват, че покварата в тяхната страна е съвсем планирана.
Не си длъжна да слушаш гениколога си. Слушай Христос. Той няма да те подведе.
niky_simeonov
Потребител

Мнениеот niky_simeonov » пет окт 28, 2011 7:17 pm

Потребителски аватар
Андреева
Потребител

Мнениеот Андреева » пон окт 31, 2011 11:33 am

refab
Потребител

Мнениеот refab » пон окт 31, 2011 2:05 pm

Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » пон окт 31, 2011 3:27 pm

Рефаб, като чета за Фройд, се сещам за един виц. На прасето една врачка, му казала:" Всички много ще те обичат. Ще имаш щастлив живот. Само по Коледа виждам, тук малки проблеми."
Та и Фройд. Цял живот възхвала, самохвалство и накрая ...едва ли някой ще иска такава съдба.
Пък ако ще и да е бил Нобелов лауреат, а мерси.
refab
Потребител

Мнениеот refab » вт ное 01, 2011 6:08 pm

Явно си въобразяваш, че имаш някаква информираност за делото и живота на Фройд!?
Люби
Потребител

Мнениеот Люби » вт ное 01, 2011 6:39 pm

Добре де, ама все пак кой може да заповядва на сърцето си!

Била съм свидетел как хора на по 60 години се развеждат, защото вече не могат да се понасят!

Освен това не пожелавам да имам брачната съдба на никой от роднините ми - като се започне с майка ми и баща ми, мине се през лелите и вуйчовците и се стигне до бабите и дядовците.

Как е възможно един млад човек да вярва в светостта на тази институция, когато цялото съвременно общество я отрича? Като стане въпрос за брак, в главата ми нахлуват два образа - еднакво абсурдни. Единят е на сексуалните удоволствия, винаги оставащи извън контекста на семейството; другият - на "традиционното" семейство, където идеята за задълженията и отговорностите избутва в периферията всяка помисъл за истинско щастие.

Има ли смисъл въобще човек да се жени, щом пред него в този случай има само два избора - нещастен брачен живот (когато чувствата му към половинката неизбежно претърпят метаморфоза или се появят чувства към друг обект) или развод?
Асен
Потребител

Мнениеот Асен » вт ное 01, 2011 7:18 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » вт ное 01, 2011 7:50 pm

Асене, това горното кога го сънува?

Ти лично бил ли си в Англия, дори като турист или впечатленията ти са от някой филм?? Ако да - в кой град/градове беше? Защото в Лондон има всичко, но не и усмихнати хора. Един колега там живееше до стадиона на Арсенал и беше пропищял от безобразията на футболните хулигани. Английските футболни хулигани не са просто дребни престъпници, те са нещо като каста: перманентно безработни или прости бачкатори, по простотия бият дори нашите селяндури, агресията им е вродена, а младото им поколение е нещо ужасяващо. За какви усмихнати хора ми говориш, когато 2 от моите съквартирантки бяха брутално нападнати от 2 англичанки на спирката на автобуса?! За пиянството им да не говорим - то е кошмарно! Всеки петък вечер можеш да се нагледаш на сцени от ада из пъбовете.
В Портсмут пък трябва да внимаваш как се държиш с келнерите - там явно гастарбайтерите не достигат и на английските "лейдита" им се налага да бачкат. Резултатът е хорър.
Англия е кастова държава. По високите нива на обществото са възпитани добре и до там. Ниските касти обаче са нещо страшно и погромите от тази година го доказаха отново.
Свестни англичани се срещат, но извън Лондон. То в Лондон май англичаните вече са малцинство.
Асен
Потребител

Мнениеот Асен » вт ное 01, 2011 8:26 pm

Аурелия, единия от синовете ми беше 8 дни там на конференция, от него са ми впечатленията. А той знае какво говори. Много добре знаеш, че не съм си подавал носа там, шефе. Разбира се, не споменах всичко, което зная, а само отделни щрихи, колкото за потвърждение на мъничката ми "тезичка", по-горе. Но, от първо лице ще ти кажа, 80% от служебната ми кореспонденция е с тях, даже, сега ще ти пратя shot на мейла, за да видиш, а впечатленията ми от непосредствените тел. разговори с тях по всяко време на денонощието, потвърждават твърдението ми-други са, в добрия смисъл :thumbup: Ето, пращам ти скицата. :D
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » ср ное 02, 2011 6:57 pm

Асене, има огромна разлика в това да посетиш дадена страна като турист или по работа за няколко дни и да живееш и работиш там известно време. Ако си чужденец и отидеш в която и да е страна на бизнес-посещение или като турист впечатленията ти ще бъдат добри, тъй като при такива посещения не се вижда тъмната страна на нещата.
Асен
Потребител

Мнениеот Асен » ср ное 02, 2011 10:22 pm

Люби
Потребител

Мнениеот Люби » чет ное 03, 2011 2:16 pm

Нямах представа, че спорът ще се завърти в тази посока :) Но да си кажа и аз, защото се чувствам замесена, макар и косвено :)

Обединеното кралство определено е едно добро място за живеене. И Лондон, макар и да не е показателен пример за британския начин на живот (като гледам населението по улиците, поне 50% не са британци), си е един много вълнуващ град. За Лондон говоря като турист, защото не съм живяла там, въпреки че ремонтите по улиците и метрото (почти всяка събота и неделя) са се отразявали и на моя престой.

Все пак не мога да кажа, че това е моето място и че се чувствам на мястото си тук. Намерих много приятели от всички краища на света и мога да кажа, че англичаните на са чак толкова ужани, колкото повечето хора си въобразяват :) Но не бих избрала да живея тук - може би повече по сантиментални, отколкото по други причини.
Асен
Потребител

Мнениеот Асен » чет ное 03, 2011 4:59 pm

Люби
Потребител

Мнениеот Люби » чет ное 03, 2011 6:29 pm

Асене, може и да не ми е работа да се намесвам във вашите лични отношения, но ще си позволя една чисто приятелска забележка: проблемът според мен се корени в това, че нито един от двамата не се е сетил досега да напълни и двете чаши догоре, да седнете и да ги изпиете заедно :) In vino veritas са казали древните, а Христос го е потвърдил ;)

Върни се в “жени и мъже”