Взаимоотношения

за отношенията между половете
ема
Потребител

Взаимоотношения

Мнениеот ема » ср фев 22, 2012 9:09 pm

Искам да поставя въпроса за отношенията между мъже и жени. Защо не смятате жените за равни на мъжете. Повечето религиозни мъже, които познавам не уважават жените и ги смятат за второ качество хора. Това не е никак смирено. Как можем да имаме нормални връзки с противоположния пол, ако не го уважаваме. Аз обичам Бога, но има моменти, в които вярата ми в писанието е разклатена. Жените също разсъждаваме и имаме чувства. Не искам да се чувствам дискриминирана. Божията любов не е ли еднаква за всички, по-различна ли е тя за нас. Жената не ви ли е ближен?
Последна промяна от MacIlian на ср фев 22, 2012 10:18 pm, променено общо 1 път.
ioio
Потребител

Re: взаимоотношения

Мнениеот ioio » ср фев 22, 2012 9:52 pm

Уважаема Ема, може би душата Ви е смутена от подписа на Съсела? Тия мъже, които смятат жените за второ качество не би трябвало да ни вълнуват, да ни интересуват, нито пък да се обиждаме от мнението им за нас. Чиста загуба на време е това. Ние да си вършим работата, а пък кой каквото иска - това да си мисли за нас.
ема
Потребител

Re: Взаимоотношения

Мнениеот ема » ср фев 22, 2012 11:19 pm

Благодаря ти за отговора. Радвам се, че мислиш така.
Последна промяна от MacIlian на чет фев 23, 2012 7:28 pm, променено общо 1 път.
paul_iv
Потребител

Мнениеот paul_iv » чет фев 23, 2012 12:27 am

Не знам къде в религията (християнската, а не мюсюлманската или др.) се казва, че жената е второ качество. Знам само, че нито мъжът е без жената, нито жената е без мъжа, и че не е добре човека да бъде сам.

Писано е мъжът да обича жената, а жената да му се подчинява. Не е създаден мъжът от жената, а жената - от мъжа. И не е създаден мъжа за жената, а жената - за мъжа. Никъде не се споменава, че жената е второ качество.

Жената не трябва да се стреми в заемането на високи постове в службата си и особено в църквата. Може ли, след като тя самата има нужда от помощ и подкрепа, да заема място по- високо от това на мъжа. Наистина практиката уж е показала, че може, но до колко това е така и дали жената не е само едно лице на това, което представлява е друг въпрос.

От една страна заради физиологията си, жената не би трябвло да влиза в църква в определени дни от месеца, какво остава да свещенодейства в тези дни. От друга страна на жените не им е позволено да говорят в църква, каквото не знаят да питат после мъжете си в къщи.

Мъжът е длъжен да се грижи за жената, защото Бог му я е поверил. Така изразява любовта си към нея. Правата му над нея са свързани с това, да съумее да запази душата й такава, че отново да се върне при Господ, каквато му я е поверил. Носи голяма отговорност за нея.

За да остане отговорността в ръцете на мъжа, жената трябва да му се подчинява. По този начин ще изразява любовта си към него. Да го успокоява, да му вдъхва увереност, да го насърчава в работата му. Мъжете имат нужда от това. Много е важно, как точно ще го прави,защото докато мъжът е разумен, практичен и т.н. жената е хитра... От нея зависи до голяма степен дали той ще успява, като цяло или не. Тя не носи пряка отговорност за мъжа така, както мъжа за жената, но ако го подведе подвежда и себе си, защото е зависима от него. Пример е ябълката в райската градина.

Ако жената се стреми да бъде над мъжа ще покаже непокорството си пред него. Той не ще желае да се грижи за нея, та нали тя иска да е силната. В този момент мъжът и жената се разделят и тръгват в различни посоки. Тя уж може сама, но все става така, че рано или късно опира до нуждата от мъжка ръка. Започва да се чувства така сякаш е втора ръка.
Последна промяна от paul_iv на чет фев 23, 2012 1:16 am, променено общо 2 пъти.
paul_iv
Потребител

Мнениеот paul_iv » чет фев 23, 2012 12:48 am

А вярата ще ти е разклатена, докато започнеш да изповядваш само една религия, да се уповаваш само на един Господ и да четеш само една книга и свързаните с нея писания.
ема
Потребител

Мнениеот ема » чет фев 23, 2012 12:54 am

Благодаря ти за отговора. Това е истина, но трябва ли да се приема буквално и не е ли малко пресилено? Поставете се на мястото на жените, погледнете от различна гледна точка. Не е ли душата на човек по образ на Бога, а не тялото. Според мен колкото повече различия в начина на живот на мъжете и на жените си поставяме ние хората, толкова по трудно ще е да има разбирателство. :) Това е доказано в историята. Мъжете не се ли нуждаят от помощ и подкрепа? В работа и ръководните постове те не са поставени като мъж и жена не се измерва физическата сила. Ако не трябва да има жени на ръководни постове, значи не трябва и да се образоваме и да имаме социален живот .
Последна промяна от MacIlian на чет фев 23, 2012 7:28 pm, променено общо 1 път.
paul_iv
Потребител

Мнениеот paul_iv » чет фев 23, 2012 1:21 am

На теб, като жена, какво ти тежи или липсва? Кое е онова, което мъжът го има, а жената не?
ема
Потребител

Мнениеот ема » чет фев 23, 2012 1:42 am

Благодаря ти за въпроса :) При така зададен въпрос няма такова нещо което да ми тежи, а мъжете да го имат, но поставих темата защото ми тежат предразсъдъците за жените и слагането на всички под общ знаменател, без дори да разсъждават.
Последна промяна от MacIlian на чет фев 23, 2012 7:26 pm, променено общо 1 път.
timotei
Потребител

Мнениеот timotei » чет фев 23, 2012 5:21 am

Отношението на жената и мъжа са такива, каквито са били още при създаването им. Нищо ново няма. Всичко си е едно и също. Няма да търсим някакви фундаментални открития, било разлики или открития. В брака те са благословени за една плът. Имат ли такива стремежи ще станат и ще си живеят хубаво. Имат ли себични настройки, ще си ръфат ябълката и ще се оправдават аз не съм виновен.
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » чет фев 23, 2012 9:16 am

В свещеници съм виждала повече сериозност, самодисциплина, липса на фриволно поведение...Но това не значи, че когато гледа строго и подава десница за да ме благослови, трябва да се чувствам унизена.
Или, факта, че не се отдава на празни разговори - че не ще да ме уважи и да си направи мохабет, с мен.
Много по-неприятно е един светски мъж да те гледа с нагло, да ти подхвърля намеци, които са в "кръга на майтапа". Или пък хладно да те презира, че не си от "неговата черга". Или пък да слушаш хвалби от типа: "в наше село аз съм най-уважаван".
Нима, светския мъж е способен, да цени жената повече?
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » чет фев 23, 2012 9:18 am

Vital
Потребител

Мнениеот Vital » чет фев 23, 2012 10:27 am

ioio
Потребител

Мнениеот ioio » чет фев 23, 2012 4:45 pm

Razkolnikov
Потребител

Мнениеот Razkolnikov » чет фев 23, 2012 5:07 pm

Съвременният свят смята християнския възглед за отношенията между мъжа и жената за сбор от предразсъдъци поради една единствена причина и тя е: Християнството забранява изневярата (прелюбодеянието) и разпуснатия сексуален живот (блудството). А съвременният свят е станал твърде хедонистичен и той учи (чрез медии, телевизия, филми, риалитита, музика и пр.), че няма нищо по-яко, по-куул от това човек да се *censored*, с който му падне. Е т'ва е проблема.
ема
Потребител

Мнениеот ема » чет фев 23, 2012 9:14 pm

Дано в бъдеще да има по-малко злоба между хората и между мъжете и жените да останат необходимите различия, а не измислиците на обществото, които ни отдалечават от самите нас.
Vital, наистина много ми беше полезно изпратеното от теб! Благодаря ти!

Върни се в “жени и мъже”