Взаимоотношения

за отношенията между половете
mon
Потребител

Re: Взаимоотношения

Мнениеот mon » вт фев 28, 2012 7:18 pm

paul_iv
Потребител

Мнениеот paul_iv » ср фев 29, 2012 12:58 am

Йойо, до колкото съм запомнил си завършила нещо свързано с православната вяра и си доста по- възрастна от мен и от повечето тук във форума.

Още в началото на темата се опита да настроиш Ема против мъжете. Успя да я заблудиш и тя се съгласи с теб. Личи си, че е малка и сега навлиза в нещата. Много се радвам, че се опитва да тръгне по правилния път и нека забрави за "онези другите" книги. Така ли помагаш ти? Би се радвала, ако още една душа, млада душа има твоите неволи, за да не си самичка. Много добре виждаш, че тя търси и толкова неподправено пита. И то важни въпроси, които най- много я касят в тази възраст. Въздържах се от коментар първия път. Както с повечето постъпваш се чудех, кога и мен ще захапеш. Имаш много добри и завидни коментари, което показва, че разбираш нещата. Държанието ти показва, че нещо се е случило в живота, което не можеш да преодолееш и сега си го изкарваш на всички нас. С жените се отнасяш по същия начин, както с мъжете, което предполага, че не на мъж дължиш държанието си. Предала си се вече в живота. Вземи се изповядай, ако не си го направила. Сподели и с нас, какво те мъчи - това също е изповед. Имаш много да ни разкажеш преди да започнеш да поучаваш. А ти можеш, но в момента не си в състояние. Сигурен съм, че от теб може много да научим. Моля те, умолявам те не опорочавай нашите мнения. Ние се стараем толкова много да пишем, претегляме всяка дума, защото осъзнаваме, каква отговорност носим, ако заблудим някой, а ти толкова успешно пречиш.

След последния ми пост отново веднага си се включила и всичко си опорочила. От най- съществените ми изречения си написала големи глупости. И съответно Ема отново е успешно заблудена. Осъзнаваш ли изобщо какво вършиш?
Моля те спри да пишеш по всяка тема в този форум. Създай нова тема, в която да опишеш най- голямата мъка в живота ти. Това което не можеш да преживееш, не можеш да си простиш и т.н.

Ема, съветвам те да не четеш, какво пише тази жена. Тя има нужда от помощ преди това.
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » ср фев 29, 2012 9:09 am

Dmitrij
Потребител

Мнениеот Dmitrij » ср фев 29, 2012 3:01 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » ср фев 29, 2012 8:16 pm

timotei
Потребител

Мнениеот timotei » ср фев 29, 2012 10:03 pm

Посочи нещо по-реално щом като това е тенденциозно.
mon
Потребител

Мнениеот mon » ср фев 29, 2012 10:37 pm

Аурелия, не съм дал никакви цитати, а и няма нужда - всички знаем, че са много и в Стария Завет, и в Новия.
Но ще те помоля ти да дадеш само един и да ми го разтълкуваш като на прост човек
Bluesky
Потребител

Мнениеот Bluesky » съб мар 03, 2012 12:49 pm

mon
Потребител

Мнениеот mon » нед мар 04, 2012 6:55 pm

Имам чувството, че ми вменяваш някакво схващане (което не споделям) и се опитваш да ме вкараш в глупав спор.
Знай, че не одобрявам, ама никак, злоупотребите и насилието в семейството нито от страна на мъжа, нито от страна на жената, независимо дали тормоза е физически или психически.
Но... както Христос е глава на Църквата, така и мъжа трябва да е глава на семейството. Иначе има нещо сбъркано.
И защо ми даваш пример с Швеция и Афганистан? Това са две крайности, които не ми харесват. Впрочем потърси какъв е процента на самоубийства по държави и ще видиш че скандинавските държави водят по този показател. Били прогресиращи. Да, ама само икономически. Запада от векове ограбва бедните народи и сега не е много уместно да правим такива сравнения. Да не говорим за разбитите семейства, за гейовете и всичката мерзост, която ни залива от ''прогресивния'' свят
Bluesky
Потребител

Мнениеот Bluesky » вт мар 06, 2012 5:11 pm

Аз не казвам, че одобряваш. Става дума за злоупотребите и вследствие на тях, появилия се ропот.
Не мисля, че Бог не наказва обществата където няма справедливост към злите прояви и това със сигурност се отразява на прогреса на държавата.
Самоубийствата са заради лошия климат. Проведени са проучвания и е остановено, че тези страни са на-щастливите нации. А Афганистан е най-лошото място за живеене. Провери в Интернет, ако не ми вярваш. Дали Запада ограбвал или помагал по това може много да се спори. Защото това се вижда и след II Световна война и опитите на САЩ да премахнат Талибанския суров режим.
А за разбитите семейства- ако има сериозна причина, като насилие, разводът е по-правилното решение отколкото единия човек да се разболее, умре или самоубие. В Афганистан се самоубиват жени, тормозени в къщи, защото не могат да се разведат. А за залятите с киселина, отрязаните части от тялото, да не говорим. В Интернет има множество такива ужасяващи новини. Гейовете ги има навсякъде, но в Афганистан ги убиват, а на Запад само ги предупреждават за греха и ги оставят на мира. Християнството е избор и това трябва да го разбереш. Не случайно и там съществува Атеизма, защото Бог е дал този избор, а не е заповядал тези хора да се убиват.
Потребителски аватар
tsve
Потребител

Мнениеот tsve » вт мар 06, 2012 9:37 pm

ема
Потребител

Мнениеот ема » ср мар 07, 2012 1:19 am

Глава на всеки мъж е Христос, а глава на жената е мъжът, глава пък на Христос е Бог. Мъжа не трябва да се възприема, като повелител и владетел над жената, не трябва да злоупотребява с положението си над нея. Дали всъщност е над нея? Да бъде глава на жената е голяма отговорност. Длъжен е да се грижи за нея, да я защитава, и така да го прави, че тя да не чувства подтиснатост и най- вече унизение. Доказателството в любовта на мъжа към жената не се състои в думи или всеобщо възприети светски правила. Състои се в това, как ще усетиш мъжа до себе си и дали ще ти даде онова спокойствие в живота, при което няма да забелязваш, как се нижат дните ти.

Как жената да се подчинява на мъжа? Както Исус винаги е търсил волята на Отец, така и жената винаги трябва да търси волята на мъжа. Ако жената го прави, мъжа ще я обича, ако той я обича, няма да вземе решение, което да я подтисне или унижи.[/quote]

:D по логиката за главите ,значи никоя жена не може да достигне до Бог ,без да е омъжена .
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » ср мар 07, 2012 7:10 am

Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » ср мар 07, 2012 4:47 pm

Върни се в “жени и мъже”