Забранил ли е Иисус многоженството?

за отношенията между половете
zoro
Потребител

Re: Забранил ли е Иисус многоженството?

Мнениеот zoro » пет авг 31, 2012 10:48 pm

Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » пет авг 31, 2012 11:14 pm

В този ред на мисли, има ли и категорична забрана за многомъжство? :crazy:
Или пък, упоменато ли е, дали 3 жени могат да се омъжат за 4 мъже? А 3 мъже за 2 жени? :wtf:
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пет авг 31, 2012 11:25 pm

zoro, слез на земята. Официално масоните си признаха, че енциклопедиите са техни проекти. Аз също съм правил статии за Уикипедия. И ти можеш. Обаче истинските неща се редактират. Има една шепа неща, които не са им изгодни - и дори да промениш - веднага те цакат отгоре и пишат лъжата за истина. Например английската статия за Chemtrails :idea: (Ако изобщо знаеш за какво иде там реч)
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » съб сеп 01, 2012 8:20 am

Зоро, Иисус Христос и някой си Исус не са едно и също. Исус може много неща да си говори, но истината е в казаното от Иисус Христос.
mon
Потребител

Мнениеот mon » съб сеп 01, 2012 10:53 am

В българския език думата Иисус идва от гръцки, където ако думата е с двойно ''и'' означава спасител, а ако е с единично означава нещо друго не помня точно какво
prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » ср сеп 05, 2012 11:27 pm

mirqnin
Потребител

Мнениеот mirqnin » пон сеп 10, 2012 3:43 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пон сеп 10, 2012 9:17 pm

ShiningSooYoung^^
Потребител

Мнениеот ShiningSooYoung^^ » ср дек 12, 2012 4:39 pm

Направо... Не мога да опиша възмущението си от хората в този форум. Моля се за вас.
Вие всички само си търсите извинения в Библията, КЪДЕТО ГИ НЯМА, да имате 1000 жени, да имате това, да имате онова и какво ли не. Без никакъв срам!!! Би трябвало да хвърлите всичко и да отдадете живота си на Бога, вместо да задавате такива абсурдни въпроси!!!
Чак вече си задавам въпрос, който не искам да си задавам.. Простете, братя и сестри, но за един и същ Иисус Христос ли говорим?!!!

РАЗБИРА СЕ, ЧЕ ИСУС НЕ ПОЗВОЛЯВА МНОГОЖЕНСТВОТО ИЛИ МНОГОМЪЖСТВОТО!!! Не съм вярвала, че ще отговарям на такъв въпрос. Исус дойде да снеме греха от теб и мен и всички нас, не да ПОЗВОЛИ греха! Той дойде ДА НИ ИЗБАВИ от греха, не да го разреши.. Сатана е този, който ти нашепва да задаваш такива въпроси.
Исус е свят, чист, невинен, съвършен, Той е над всички и всичко, Той е безгрешен и НЯМА НИЩО ОБЩО С ГРЕХА! Той е кротък като агне, Той е Светлина в тъмнината, Той е Пътят, Истината и Животът и ДНЕС е същият, какъвто бе преди 2000 години! Тези долни въпроси за много жени/мъже какво общо имат с Бог Исус?!!!
За какво са ви жени и жени - за какво са ви мъже?! Всички трябва да гледат към Бог. Който е познал Бога Го е възлюбил повече от ВСИЧКО и от себе си.
Християнина би трябвало да се откаже от себе си, от егото си, да обърне гръб на светските неща, на греха, на долните страсти, които водят в погибел и да служи на Бог с Любов.
Господине, Христянството учи на СМИРЕНИЕ, ЛЮБОВ и СЕБЕОТРИЧАНЕ.
Човек ако имаше Святия Дух въобще не би мислил за жени, мъже, пари и т.н., а би искал да благославя ден и нощ Бога! Когато станеш Новороден в Христа, стария човек умира и се ражда нов, свят, праведен човек.
Най-важното нещо в Библията е ИСУС ХРИСТОС. Той е главната фигура, Той е Спасителя, Искупителя на греховете, Жертвата, Която ни изми в драгоценната Си кръв.

Исус не беше човек, а Бог и по-нищо днешните мъже и жени не приличат на Него.. Живеем в един свят в който сатана върши какви ли не беззакония и как подло действа само! Що за извращение е да търсиш в БИБЛИЯТА оправдание и позволение да вършиш грехове? Библията ти казва да намразиш греха и да обикнеш Господа, Който е Съвършен и да бъдеш и ти съвършен като Него. А това може да стане САМО чрез Исус Христос. Защото ако ти изградиш истинска връзка с Исус, ако Го поканиш в живота си, Той така ще измени живота ти и характера ти, че няма да има изкушение или слабост, които да могат да те оплетат! Ще построиш къщата си на канара. Ще пребъдваш винаги в Господа и въобще няма и да ти идват лоши мисли на ум!
Това е дяволско изкушение.. Положението е много сериозно.. Не съм мислила, че ще доживея Християнин да задава въпроси за многоженство. Позор.
ХОРА, оставете долните дяволски страсти, защото ви водят в погибел!!! Това е пълно безобразие.. Никъде ама НИКЪДЕ не съм видяла Библията да казва да имаш 50 жени или жена да има 50 мъже.. Това е долно, ужасно и невероятно противоестествено!!!

Библията ДОРИ препоръчва, който може, въобще да не се омъжва/жени.
Вижте 1 Коринтяни 7:7-9:
[hr]"Обаче бих желал всичките човеци да бъдат какъвто съм аз. Но всеки има своя собствен дар от Бога, един така, а друг инак.
8 А на неженените (само да поясня, той има в предвид жени и мъже) и на вдовиците казвам: Добре е за тях, ако си останат такива, какъвто съм и аз." (а той е неженен)"

Най-добре е човек ВЪОБЩЕ да не се жени и да си остане невинен!
Тази ваша любов към греха трябва да бъде пренасочена към Бога, когато това стане ще намразите греха и всичко грешно и всичко, което е по-малко от свято в очите на Господа.

Бог с вас!
Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » ср дек 12, 2012 8:39 pm

Браво, много добре им натрихте носа на всички сластолюбци желаещи многоженство. Обаче не Ви ли направи впечатление, че Вие като смирена православна трябва да пишете името на Господа, така като го пише Православната Църква в Евангелието. Прочетохте ли по-горните коментари относно изписването на името Иисус и защо не следвате не само в голямото това, което учи Църквата?
ShiningSooYoung^^
Потребител

Мнениеот ShiningSooYoung^^ » ср дек 12, 2012 11:01 pm

Хмм, извинявам се ако е грешно.. Може би защото моята Библийка (Новият Завет) ми беше подарена от Евангелистка, бабата на най-добрата ми приятелка. Там името на нашия Господ е записано Исус. Никога не съм знаела, че трябва да се пише Иисус, срещала съм го записано така единствено в интернет. Щом така е правилно, ще пиша вече Иисус Христос. Хехе! Всъщност да си призная не изчетох другите коментари, а просто отговорих.. :lol:
NeZiRuS
Потребител

Мнениеот NeZiRuS » нед май 19, 2013 2:27 pm

Истината е, че всеки коментира, но реално няма как точно да разберем.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » нед май 19, 2013 5:48 pm

Всъщност можем, Иисус на еврейски е Иешу , Иехошуа, преминавайки на гръцки пак се запазват две гласни в началото.

По темата: Въпросите с броя на съпругите е квази духовен.
Конкретно няма дословна забрана, със сигурност семейството каквото повечето нормални хора познаваме е практически утвърдено.
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » нед май 19, 2013 6:27 pm

Всъщност по въпроса за Греха ....
Ако четем внимателно книжка Битие края на 3 и началото на 4 глава, ще видим, че НЕ сексът е Грехът поради който са били изгонени Адам и Ева от Рая.
Двамата са правили секс като мъж и жена чак когато са били изгонени от Рая. зачетете се внимателно в трета и началото на четвърта глава от Битие.
За това и попитах някой начетен да ми даде определение за това що е библейски Грях, наречен още Първороден Грях.
Последващите съждения по темата ще са по-правилни чак тогава. Защото все си мисля, че човек и жена да няма, пак може да е Грешен и Грехът да живее в него. Нека ако може да правим разликата между двата момента.
Йоан
Потребител

Re: Забранил ли е Исус многоженството?

Мнениеот Йоан » ср юни 19, 2013 8:51 pm

Върни се в “жени и мъже”