при мен няма промяна

за отношенията между половете
el_em
Потребител

при мен няма промяна

Мнениеот el_em » чет окт 24, 2013 10:50 am

След като поставих темата "немога да се оженя" през 2011, сигурно се питате какво е станало с мен. Еми само станах на 37. :) Никаква друга промяна.
ven4e
Потребител

Re: при мен няма промяна

Мнениеот ven4e » чет окт 24, 2013 3:33 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет окт 24, 2013 6:34 pm

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » чет окт 24, 2013 7:19 pm

В съседна тема ми обясняваха колко било хубаво в цивилизованото и интелектуално общество. Ама не е, който има едно губи друго. Преди е нямало как да не се ожениш, просто такива случаи няма, защото общността е живяла задружно. Сега има телевизия, но хората са сами. Няма значение дали става въпрос за мъж или жена, ние не живеем нормално в постоянния ни бунт срещу Бога. Млади хора дивеят и никой не им прови забележка, старци умират сами в апартаментите си и ги нарират след седмици, но вие имаме компютри и знаем колко тежи Юпитер, гачели ако не знаем ще ни сервират оводнена ракия.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет окт 24, 2013 7:36 pm

Прав си, Кабрал, едно време наистина бракът е бил всеобща орисия като смъртта. Искаш, не искаш, на 12-14 години те женят/омъжват и никой не те пита. Единственото спасение от нежелан брак е било манастира. Сега уж сами имаме избор, а пък няма стойностни хора, особено напоследък в БГ материалът съвсем се скапа и дори тези, които живеят в брак или на съпружески начала в повечето случаи водят ужасно съществуване, изпълнено с контрол и насилие от едната страна. Както е писал горецитирания от венче свещеник - бракът не е лекарство за самота и много често женени хора са ужасно самотни и нещастни, заради обвързване с партньор-психопат.
Затова казвам на ел ем, че е късметлия, че не може да се ожени и хич да не насилва съдбата, за да не си вземе белята.
Наистина сме болно общество и си много прав, че в миналото като че ли хората са били по-щастливи, защото са били по-добри. Сега всеки втори е психопат, как да има нормални семейства и нормално общество?
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » чет окт 24, 2013 8:20 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет окт 24, 2013 8:36 pm

ven4e, права сте наистина.
Бях забравила ел ем, даже не помнех дали е мъж или жена, затова видях старата тема, и наистина - човекът се депресира от това, че не може да се ожени, което означава, че обвързва щастието с брака.
Не мисля, че ние можем да му помогнем, най-добре да се регистрира по сайтове за запознанства и да търси там. Господ да му е на помощ, може би трябва да изпати с някоя, за да се излекува от брако-манията си.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » чет окт 24, 2013 8:40 pm

el_em, въобще не се притеснявай, ами вземи по-здраво се разтърси.
Не чакай някоя да ти падне от небето, има много сайтове за запознанства, и това въобще не е нещо лошо.
Има дори сайт за запознанства на християни, мисля че се казва "Двама за Христос".
В някои други страни сайтове ориентирани към свързване на християни са нещо много добре развито, ако ползваш руски език знай че има сайтове , които са така направени че може да избираш дори конфесията на търсения партньор.

п.п. Личното ми мнение е че няма да сбъркаш ако се ориентираш към руския "пазар", рускините са хубави, искат да избягат от страната си, и ако си уреден материално няма да имаш трудности.
Просто потърси в гооглето сайтове за такива християнски запознанства на руски език.

п.п.2 Успех, и да знаеш че не бива да чакаш, ами се вземай в ръце и търси активно, но...ако има утежняващи обстоятелства, например нещо ако не е наред във външият ти вид , или ако не си материално затруднен по-добре да не си много взискателен, вземай първата с която се разбирате.

п.п. Мъж си, нали, или греша?
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет окт 24, 2013 9:05 pm

Последна промяна от Aurelia Felix на чет окт 24, 2013 9:09 pm, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » чет окт 24, 2013 9:07 pm

Сайта: Двама за..... е за протестанти.

Бог е този, който събира. Но пък и "...в кошара не вкарва".

Иначе за сайтове с такава насоченост само romans.bg при попълнен профил дава някаква яснота кой е насреща. Другото е места за "бързи, смели, сръчни".

За рускините... може би има една такава работа, че са склонни на брак в чужбина.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет окт 24, 2013 9:11 pm

Склонни са, разбира се, при техните мъже-пияници и за да се измъкнат от Русия. Напоследък например, девочките са много популярни в Турция :)
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет окт 24, 2013 9:16 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » чет окт 24, 2013 9:27 pm

Борис
Потребител

Мнениеот Борис » чет окт 24, 2013 9:37 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » чет окт 24, 2013 9:44 pm

хахаха, тука ще ме уморите от смях...
Некст стига плаши хората с твоите изказвания, видиш ли докъде си я докарал, ахмеда те удари у земята :lol:

Сега сериозно, el em, ти как я търсиш тая съпруга? Да не би да чакаш да позвъни на вратата? Така много трудно ще стане, не че е невъзможно де.
Мисълта ми е, че ако вече ти е поминала жаждата за брак, което става с времето, може пък да е по- добре да си останеш несемеен, Павел има подобно като насърчение за вярващите, но не заповед от Господа, просто негово мнение.

Другото което е, че и аз смятам рускините и всякакви такива жадни за бягство в Европа от братската Руска шир, за доста опасен избор. Това е просто лудост, да се захванеш на такава руска рулетка. Свършиха българките зер. На кой му е притрябвала жена, която ще си замине когато и скимне. Четете внимателно какво е казано в Новият завет за брака и тогава, който наистина схване за какво иде реч, би възкликнал, като онези дето слушаха Иисуса- Ако е такова задължението на човек към жена му, по добре да се не жени.."

Върни се в “жени и мъже”