Абортите

за отношенията между половете
whoami
Потребител

Мнениеот whoami » вт авг 05, 2008 11:00 am

Последна промяна от whoami на вт окт 28, 2008 8:09 am, променено общо 1 път.
TYK
Потребител

Мнениеот TYK » ср авг 06, 2008 3:23 pm

Книга на пророк Амоса

ГЛАВА 1.
стихове
13. Тъй казва Господ: за три престъпления на синовете Амонови и за четири няма да ги пощадя, защото те разсичаха непразни в Галаад, за да разширят границите си.
14. И ще запаля огън в стените на Рава - и той ще погълне дворците й сред крясък в деня на битката, с вихър в деня на бурята.
15. И ще отиде царят им в плен, той и князете му наедно с него, казва Господ.

Дали и днеска не е същото само че във
ВТОРО СЪБОРНПОСЛАНИЕ НА СВЕТИ АПОСТОЛ ПЕТРА
Глава 3.стих9. Господ не се бави да изпълни обещанието Си, както някои смятат това за бавене; но дълго време ни търпи, понеже не желае да погинат някои, а всички да се обърнат към покаяние.
За покаяниетоОТ МАТЕЯ СВЕТО ЕВАНГЕЛИЕ глава 3.Стихове: 8. Сторете, прочее, плод достоен за покаяние
9. и не помисляйте да думате в себе си: наш отец е Авраам; защото, казвам ви, Бог може от тия камъни да въздигне чеда Аврааму;
10. и секирата лежи вече при корена на дърветата; затова всяко дърво, което не дава добър плод, бива отсичано и хвърляно в огън;
КНИГА НА ПРОРОК ИСАИЯ
Глава 33 стихове:
14. Уплашиха се грешниците на Сион; трепет обзе нечестивците: "кой от нас може да живее при поядащ огън? кой от нас може да живее при вечен пламък?" -
15. Оня, който ходи в правда и говори истина; който презира печалба чрез потисничество, удържа ръцете си от подаръци, затиква уши да не слуша за кръвнина, и затваря очи да не вижда злото, -
16. той ще живее във висините: прибежище му са непристъпните скали; хляб ще му се даде, водата му не ще пресекне.
Затова някои реагират и не искат да видят злото.
Но които желаят живот вечен покайват се и дават плод достоен за покаяние.
ТРЕТА КНИГА НА ЕЗДРА *
ГЛАВА 8.стихове:
41. Както земеделецът сее по земята много семена и сади много растения, но не всичко посеяно се спазва след време, и не всичко насадено хваща корен, тъй и не всички ония, които са посеяни в тоя век, ще се спасят".
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » ср авг 06, 2008 10:20 pm

Тук, радвам се, че си тук, давай оше цитати :)
ttt
Потребител

Re: Абортите

Мнениеот ttt » чет яну 22, 2009 3:13 pm

Жена е решила, че ще прави аборт (въпреки, че лекарите, с които се е консултирала са я разубеждавали, а се намесиха и аргументи за вярата). Според мен е безсмислено, но мисля да й пратя православни линкове по темата. НО ... на едни места пише, че тези неродени деца "", а на други, че "", а и има сходна теза. Сега църквата има ли ясна позиция по въпроса? Аз кое да пращам? Щото не звучи много убедително, когато има такова противоречие.

Вероятно и ще пращам ако реша.
Последна промяна от ttt на нед яну 25, 2009 2:27 pm, променено общо 1 път.
whoami
Потребител

Мнениеот whoami » чет яну 22, 2009 4:21 pm

Позицията на Църквата е против абортите. Ако ще й пращаш нещо то нека е това, което би я разубедило.

Ако смяташ за добре й цитирай тези думи на старецa Паисий - монах от българския манастир в Атон, който е дал много съвети за семейния живот. Един човек отишъл при него и го питал:"Отче, една четиридесетгодишна жена, която има вече големи деца, е бременна в третия месец. Мъжът ѝ я заплашва, че ако не направи аборт, ще я напусне." И старецът Паисий отговорил: "А ако направи аборт, другите им деца ще заплатят за това с болести и нещастия.", т.е. една майка ако направи аборт може да навлече Божия гнях върху другите си деца или по-лошо, Бог може след това да я накаже да няма изобщо други деца. Дано успееш да помогнеш на жената.
ttt
Потребител

Мнениеот ttt » чет яну 22, 2009 4:36 pm

Това, не точно с тези думи, й е казвано. Аз мисля, че нещата, които са посечени в поста ми имат точно тази цел да я разубедят. Но не искам да пиша, че детето ще отиде в рая ако в същност истината не е тази. Не искам да пиша, че ще отиде в ада, ако не е истина, защото това е дори по-лошо. Ако църквата няма ясна позиция по съдбата на душите на неродените деца смятам за коректно да пратя или и двете или нито едно, защото може да е съблазън.
ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » чет яну 22, 2009 4:51 pm

ttt
Потребител

Мнениеот ttt » чет яну 22, 2009 5:06 pm

Смятам, че от постингите ми стана ясно, че жената знае, че аборта е грях, била е разубеждавана от много и различни хора по много и различни направления. Тя не е решила да прави аборт между другото, а вероятно си има причини. Не знам точно какви са й мотивите, тя не желае да споделя на този етап. Опитвам се да и пратя по-задълбочена информция. Може да се предположи, че в линковете, които са посочени е "намекнато" какво е аборта за Църквата и какви са последствията. Просто зададох въпрос, който не ми се струва никак маловажен
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » чет яну 22, 2009 5:21 pm

Нека поне да помоли за прошка детето си, щом е решила да абортира. То е духовно същество и ще я разбере.
ttt
Потребител

Мнениеот ttt » пон яну 26, 2009 5:36 am

Помолете се за опрощение ...
Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » вт яну 27, 2009 6:06 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » вт яну 27, 2009 7:47 pm

Точно абсурдността на "прости ми, че ще те убия" би бил последният аргумент да не го направи. Под разбиране имах предвид, че макар да не я чуе по обичайния начин, защото ушичките се появяват чак в 4м от бременността, а и не познава езика, ще я разбере по някакъв духовен път.
Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » вт яну 27, 2009 8:07 pm

Ф.Николов
Потребител

Re:

Мнениеот Ф.Николов » чет яну 29, 2009 1:22 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » чет яну 29, 2009 1:52 pm

Решението е нейно, но често хората се влияят от мнението на другите и впоследствие оценяват това влияние като положително или отрицателно в собствения си живот.

Върни се в “жени и мъже”