Абортите

за отношенията между половете
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Re: Абортът от друга гледна точка

Мнениеот aktex » вт апр 07, 2009 3:17 pm

каси отговорността е на човека който е предприел аборт!
отговорността няма да е на ангелияна, нито моя, нито твоя.
от където и да го погледнеш този въпрос, аборта си остава убийство!
kassie
Потребител

Мнениеот kassie » вт апр 07, 2009 3:36 pm

Aktex, абортът е убийство, съгласна съм.

Но не зная кой е упълномощил Angeliyana да бъде съдия и да произнесе присъда срещу конкретната жена.
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » вт апр 07, 2009 3:43 pm

каси никой не я е упълномощил да я съди тъй тежко. Един е Съдник. Но пък и ние имаме право да мерим и примерваме хората, както и да ги съдим до известна степен. Защото с каквото сме съдили,с такова ще не отсъдят, с каквото сме мерили и наш ще ни мерят, и с каквото сме примерили и нас ще примерят.

Та, не се гневи на думите й, или по точно може да се гневиш, но недей съгрешава в гнева си. Хубаво е човек да се гневи срещу неправдата :).
Нека да не поущряваме с благи думи или пък с действия аборта.
Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » вт апр 07, 2009 3:51 pm

То поощряването става не само с "благи думи", но и с непремерено, неразумно укоряване.
Angeliyana
Потребител

..

Мнениеот Angeliyana » вт апр 07, 2009 4:09 pm

Ок,ще ти отговоря след няколко минути, че ме хващаш в неудобен момент, после ще ти разкажа играта, пардон, ще ти обясня Кой и защо ме Е уплномощил, хайде, до после :angel:
Последна промяна от Мария на ср юли 29, 2009 8:40 pm, променено общо 2 пъти.
Причина: Грубо нарушение на добрия тон.
Angeliyana
Потребител

Мнениеот Angeliyana » вт апр 07, 2009 6:09 pm

Мила ми кейси или каквато си там, дойде и твоят звезден миг! :wave:

Сега на въпроса ти: Кой ми дава право да се изказвам така?! :think:

Същият , който обърна масите на търговците в храма, който умря за Истината и който ни остави завета: "Който не е с Мен , е ПРОТИВ Мен!"
Христос Спасител е бил разпнат заради Правдата, едно от блаженствата гласи: Блажени, гладните и ЖАДНИТЕ за ПРАВДА, защото те ще се наситят!". Пак за същата правда е писал св. Йероним , като е казвал, че да не бива да се оставят без отговор и да се подминават делата на неправдата....

Какво очакваше от мен, че като е влезнала една грешна душа тук, като е проявила дори някакво вискомери с думите "ми аз по рпинцип не влизам по такива сайтове...." (вероятно защото предпочита да отбягва такива поучителни или назидателни към нейната нечиста съвест религии), че ще седна да я галя ли , че не мога да разбера ?
Тя си го търсеше и си го получи! Дали я боли?! Силно се надявам да е така, защото ако сърцето й сега не прокърви, ако съвестта й не отнеме съня й, как точно, ще спаси душата си?! Или може би на теб на ти пука за душата на ближния ти или е по-добре да лицемерничим , да я излъжем : Е , как , нищо няма един израстък в корема ти, чегърт, чегърт и готово, фиууууууууууууу, право в кофата за боклук, хайде сега върви и следващия път се ч.. с някой , който ще ти каже: супер, много е яко, че съм ти напълнил корема, я да идем да ти купим една бяла рокля, в знак на целомъдрието ти и да се оженим в църква , че е по-якО!
:clap: Браво, точно така се служи на Бога!

:wink: Обаче кейси като гледам, май имаш някакъв по-дълбок проблем с абортите, нищо ти си знаеш, аз знам само че кучето скача според тоягата и утре може да имаме две недоспали....
Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » вт апр 07, 2009 6:32 pm

Същият , който обърна масите на търговците в храма, който умря за Истината и който ни остави завета: "Който не е с Мен , е ПРОТИВ Мен!"...

Този същият каза на друг място " който от вас е без грях, нека пръв хвърли камък върху нея".
Някакъв баланс между тези двете неща трябва да се направи. Когато човек изпадне в грях, самият грях го изтезава жестоко. Изобличавай, но с цялата ти налична любов и с ясната цел да помогнеш наистина. Епитимиите се назначават от изповедниците.
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » ср апр 08, 2009 3:26 pm

Потребителски аватар
Veskou
Потребител

..

Мнениеот Veskou » съб апр 25, 2009 1:19 am

Потребителски аватар
plamen
Администратор

Мнениеот plamen » съб апр 25, 2009 9:13 am

gaitan vejdu
Потребител

Мнениеот gaitan vejdu » съб апр 25, 2009 9:52 am

Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » съб апр 25, 2009 5:06 pm

Потребителски аватар
Veskou
Потребител

Мнениеот Veskou » вт май 05, 2009 11:23 pm

Религията е измислена, за да прави хората по-добри и да ги научи да си помагат и това е много хубаво и прекрасно нещо, но има части от нея които са найстина фанатични и плашещи, като например това с аборта, мастурбирането и презервативите. Психолозите и учените са доказали, че мастурбирането е нещо нормално и даже НУЖНО - точно така, вредно е за здравето ви ако се въздържате пък даже и може да се стигне до ОНС (опасно натрупване на сперма). Знаете ли религията колко е попречила на развитието на науката??? През средновековието най-вече. Аз станах атеист благодарение на училището, защото там ни разказваха за извращенията на религията и то от религиозен и силно вярващ учител. Разказваха ни как са изгаряли жени на кладата защото били много красиви и това се било смятало за магия... И също така, когато се появиля някоя по-умна жена (генйи) я изгаряли на кладата, защото мъжете били смятани за по-висши от жените, а такава умна жена не е можели да бъде нищо повече от вещица (сексизъм).
Последна промяна от Veskou на вт май 05, 2009 11:26 pm, променено общо 2 пъти.
Потребителски аватар
Veskou
Потребител

Мнениеот Veskou » вт май 05, 2009 11:24 pm

Потребителски аватар
plamen
Администратор

Мнениеот plamen » ср май 06, 2009 9:58 am

Веско, би ли разяснил смисъла на този банер, който слагаш под всеки постинг? Какъв е този атом и какво отношение има към атеизма? Тук имаме участник с никнейм "Молекула" - предполагам, че и той се интересува живо от въпроса :-)

Върни се в “жени и мъже”