Абортите

за отношенията между половете
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Re: Абортът от друга гледна точка

Мнениеот Мария » съб май 09, 2009 9:57 am

Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » съб май 09, 2009 10:38 am

Мария :)

Тук спорът е излишен. Дали е измислена или не - никоя от страните не дава верен отговор за ответната страна.

Прегледай в темата за хоумскулинг (християнско образование и възпитание), какво съм писала. Ето ти нагледен пример как мелачката превръща човека в кайма!

НЕ всички са като него, но в негово лице виждаш болшинството.

Veskou - а ти защо си тук, след като си атеист.
Това тук е форум за християнски възгледи. Няма значение от коя деноминация ще си, но ти въобще не не вяраш в Бог.
То и атеизмът е религия де. Не вярваш в Бог, а в собственото си АЗ ....

И тук не е темата да разискваме това....
Абортът от гледната точка на мъжа. Някой мъже подтикват жените към аборт, други не. Зависи от мъжа. В един по интимен разговор повечето мъже си признават, че при новината, че жената е бременна не са много очаровани.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » съб май 09, 2009 12:41 pm

Валентин
Потребител

Мнениеот Валентин » чет юни 18, 2009 5:43 pm

Тези дискусии си ги водете в секцията за атеисти, тази тема е за абортите! :x Колкото до тях-и аз съм против, но не може да се отрече един сериозен фактор-че ако се забранят ,те ще се правят нелегално, по мазета и гаражи, което е изключително опасно.Няма как да пренебрегнем този риск.
Ф.Николов
Потребител

Мнениеот Ф.Николов » чет юни 18, 2009 6:34 pm

Валентин
Потребител

Мнениеот Валентин » чет юни 18, 2009 6:48 pm

Гост

Re: Абортите

Мнениеот Гост » чет авг 06, 2009 2:18 pm

Който е направил бъдещото дете и който след това ще го отглежда и възпитава с всички свързани с това разходи на средства, той има право и да реши дали въобще да ражда бъдещото дете. Ако противниците на абортите се заемат с грижите и отглеждането на всички тези неродени и нежелани деца,съм съгласна никой повече не прави аборт. Какво да кажем за милионите хора избити във войните не по собствено желание, за болните,които умират в страдание, за милионите,които ежедневно умират,макар и от естествена смърт, която от гледна точка на умиращия е насилствена,защото няма нормален човек който да желае собствената си смърт,пък била тя и "естествена". Физическата смърт е част от живота,независимо в кой негов етап-в началото,средата или в старостта. И всеки има право на личен избор - кога и от кой да зачене и дали и кога да роди. А понякога за съжаление зачеването става по погрешка. Защо да има страдащи родители и деца след това?
kassie
Потребител

Мнениеот kassie » чет авг 06, 2009 8:42 pm

Гост,
Пишеш, че "няма нормален човек който да желае собствената си смърт".
Защо тогава смяташ, че нероденото дете желае своята?
Къде отиде неговият личен избор?
Има ли родителят право да умъртви и нежеланото родено дете заради "всички свързани с него разходи и средства" и до каква възраст? Годинка? Десет? Двадесет?
Тъй, да не страдат излишно и двамата...
Щото станала грешка...

Предварително благодаря за отговорите.
DANAILA
Потребител

Мнениеот DANAILA » нед сеп 20, 2009 2:18 pm

kassie
Потребител

Мнениеот kassie » нед сеп 20, 2009 3:47 pm

DANAILA, смъртта не е нещо нормално. Тя е трагедия. Тя е разкъсване на човека. Човекът не желае да напусне тялото си, защото без него няма да е човек. Всички приказки на хората в тази насока означават просто желание за освобождаване от страданията и болките, свързани с тялото, не от самото него.

Казвате: „Нероденото дете няма волята нито да желае каквото и да е,нито да чуства когато все още е под определена възраст в корема на мама.”
Гледала ли сте медицински документални кадри от кюртажи? Аз съм. Там зародишът определено проявява както воля, така и много интензивни чувства… Детенцето просто иска да живее.

Аргументацията Ви е абсолютно нелогична. Наричате хуманно, тоест човечно, човеколюбиво - едно бързо и мъчително убийство, само поради факта, че не са използвани по-бавни и жестоки начини, които човешкото въображение може да измисли?

Недейте така. Човек винаги има избор. Познавам толкова щастливи осиновени деца, които нито живеят в мизерия, нито страдат от липса на обич. Но вместо смърт родителите са им дали шанс… На тях и на себе си…
ivo_tehno
Потребител

Мнениеот ivo_tehno » нед сеп 20, 2009 4:22 pm

Много съжелявам, че има такива хора, които разсъждават като DANAILA. Прочети ако обичаш следното и виж ти къде си. Поздрави :cry:

http://www.dveri.bg/content/view/4972/110/
http://www.dveri.bg/content/view/4973/110/
DANAILA
Потребител

Мнениеот DANAILA » нед сеп 20, 2009 4:45 pm

kassie
Потребител

Мнениеот kassie » нед сеп 20, 2009 7:32 pm

DANAILA, смъртта не е просто преминаване на човека от едно състояние в друго. Тя е противоестествена и ужасна. Тя е разлъка на душа от тяло. След нея идва съд… Знаете пасхалното песнопение „Христос възкръсна от мъртвите като със смърт смъртта потъпка и на онези, които са в гробовете, живот дарува”. Христос ни спаси от смъртта. Чакаме възкресение, а то е възкресение на тялото и съединяването му отново с душата.

Бог дава живот. Не родителите. Оплодената яйцеклетка вече е цялостен човек. Абортът убива този човек, разделя душата от мъничката плът, унищожава Божия дар, отнема правото му да расте, да обича, да бъде обичан. Това си остава престъпление против живота и против любовта, дори и да има смекчаващи житейски обстоятелства.

Искате от мен да давам отговори на хипотетични въпроси, които няма да имат никаква стойност. По повод на единствените реални въпроси ще кажа това: Да, познавам в доста голяма степен живота на изоставените деца. Не, не съм осиновявала. Нали знаете, че осиновяването не е концерт по желание, а е необходимо осиновителят да отговаря на определени законови условия?

Аз зная, че всичко, които става в живота ни, е по Божия воля или допущение. И още – че никой не претърпява по-тежки изпитания от тези, които е в състояние да понесе. Винаги има изход и някакъв неподозиран резерв от сили. Изпитала съм го.

Не ми е лесно да пиша. Не размахвам пръст. Просто темата ми е … близка.
DANAILA
Потребител

Мнениеот DANAILA » нед сеп 20, 2009 8:28 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » нед сеп 20, 2009 9:00 pm

Разбира се , имаш право да си изразиш мнението.
Това което е проблем в разбиранията ти е че всичко около което се гради разбирането ти по въпроса е свързано със собственото ти щастие.Ще бъда ли щастлива , как ще продължа да живея щастливо и тн.

Това никога не е било основното , основното е пазенето на Божията воля.Бог никога не би одобрил убиването на едно неродено дете, при нито един от случаите които ти изброи.Това просто си е преднамерено убийство.Да е мислил човека , преди това , преди да прави детето.Отговорността трябва да се носи.Това днешното с тия аборти е нищо друго , но отказ от поемане на отговорност.Това е.Аз съм щастлив , това е мото на хората днес.Типично за хуманизма.

ако е след изнасилване , нима не е пак на майката , нима тя просто ще го убие.Това е ненормално.така един грях , ще доведе до втори , че и по ужасен.Убийство.Понеже това е точната дума , убийство.

Затова , ти в такава ситуация , можеш да си решиш какво да сториш , но не си мисли че Бог ще те оневини просто ей така , за едно убийство.Типично мислене за хуманистите е твоят пример.Който го следва , горко му.

Върни се в “жени и мъже”