Църковният брак

за отношенията между половете
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Re: Църковният брак

Мнениеот Мария » нед сеп 27, 2009 1:25 am

DANAILA
Потребител

Мнениеот DANAILA » нед сеп 27, 2009 8:23 am

Мария,понеже въпросът е зададен към мен лично и няма общо с темата можеше да го пратиш на ЛС!Но все пак ще ти отговоря:Вярвам,че човек се ражда в своята религиозна принадлежност,не си избира какъв да бъде.Чиста случайносте ,че ние тук сме хванали от християнството,а не сме будисти,или мисюлмани.Аз все още нямам отговори за себе си.Повярвайте ми,търся ги.Силно ми се иска да повярвам в Бог и да живея поне остатъкът от дните си така,както трябва,обаче да съм убедена в това,да ми извира отвътре.Но това не означава,че не се вълнувам от теми,свързани с Него,както и с останалите неща около дявола и т.н.Обаче аз за разлика от всички "истински християни" не съм си сложила надпис АЗ ЖИВЕЯ КАКТО ТРЯБВА,защото мнозина(Луцивер-носещият светлина) са падали от тщестлавие и то в последният момент,а пък и да ти кажа мнозина паднали са станали светци (Савел от гонител на християните се превръщав техен ревностен защитник и взема името Павел - Св. Ап. Павел)...

Що се отнася до правилното бракосъчетание,то е ясно,че би трябвало да има венчавка и след това да се стига до полови и други интимни контакти..Но това не се практикува от няколко десетилетия вече(имам предвид масова практика).Но погледнете го и от добрата му страна:когато момичето опита след венчавката е вече твърде късно да се развенчае и т.н. дори и нейният избор да не и харесва.Ако го пробва обаче преди да се врича,то тогава си остава само едно блудство,което може да изкупи много по-леко,отколкото да дава обет за вярност и след това да го нарушава и да го прави отново(Църквата разрешава само 4 пъти да се венчаеш)!

Подписът ми наистина е хубав,затова е там :biggrin: ,пък и аз за сетен път се убедих в следното:
"КЪДЕТО БУТНА МАЛКОТО СИ ПРЪСТЧЕ,останалите са готови да заложат цяла ръка"
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » пон сеп 28, 2009 12:31 am

Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » чет окт 15, 2009 4:32 pm

prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » пет яну 18, 2013 2:19 pm

Любопитно ми е да прочета мнението на клубните участници по въпроса защо църковният брак като тайнство е отделен от Евхаристията или по-скоро лишен от причастието?

Същият въпрос се отнася и за кръщението.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » пет яну 18, 2013 3:04 pm

prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » пет яну 18, 2013 7:35 pm

Върни се в “жени и мъже”