КЪМ МЪЖЕТЕ: "Работещи жени", не е ли това ЕМАНЦИПА

за отношенията между половете
sandi
Потребител

Re: КЪМ МЪЖЕТЕ: \\\\\\\\\\\\\\\"Работещи жени\\\\\\\\\\\\\\\", н

Мнениеот sandi » пет мар 19, 2010 7:59 pm

dante_18
Потребител

Re: КЪМ МЪЖЕТЕ: \\\"Работещи жени\\\", не е ли това ЕМАНЦИПА

Мнениеот dante_18 » пет мар 19, 2010 8:19 pm

Санди, пак е много слабо... нищо повече от хейтърство, лъжи, изопачаване на знамения и отричане на факти.

Данте, изтрих ти мюсюлманките в Русия. Задръж си ги, както и всичко останало по темата.
Модератор Мира.
sandi
Потребител

Re: КЪМ МЪЖЕТЕ: "Работещи жени", не е ли това ЕМАНЦИПА

Мнениеот sandi » пет мар 19, 2010 9:00 pm

.

Е щом си решил да спамим:

.
Ани Василева
Потребител

Мнениеот Ани Василева » пет мар 19, 2010 9:17 pm

Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пет мар 19, 2010 9:21 pm

Ани Василева, кои са тези мюсюлмани, които се били държали подобаващо с жените си (като с християнки), както ти описа?
Ани Василева
Потребител

Мнениеот Ани Василева » пет мар 19, 2010 9:53 pm

Ани Василева
Потребител

Мнениеот Ани Василева » пет мар 19, 2010 10:02 pm

sandi
Потребител

Мнениеот sandi » пет мар 19, 2010 10:09 pm

.

Aни, виж това:

Другото е от Сатаната .

.
Bluesky
Потребител

Мнениеот Bluesky » пет мар 19, 2010 10:53 pm

Независимо дали ще изпишем десетки страници или едно изречение, има факт, който си остава валиден, независимо от мнението на хората. И то е че еманципацията, радикалните феминизми са причина и следствие от жестоката злоупотреба на мъжете към жените, чрез насилие, принуда, жестокости, ограничения, посегателства срещу здравето и живота. Няма как дефакто някой да харесва и търпи тези злопотреби срещу личността, достойнството, затова се появи еманципацията и феминизма, които в по-голямата си част са добро освен съвсем дребни изключения. Така, че неможе да се нахвърляте върху жените с камъни, първо вижте кой предизвика това, защо другото се появи, махнете гредата от своето око първо.
Bluesky
Потребител

Мнениеот Bluesky » пет мар 19, 2010 10:56 pm

А, Данте дай си скайп изкам да ти изпратя нещо, не става въпрос за жените, а за друго. Много искам да прочетеш една кратка история и да си поговорим малко, ако е нужно, моля.
Amadeus

Мнениеот Amadeus » съб мар 20, 2010 1:18 am

Ани, уверявам те, че аз съвсем не от куртоазия написах, че ако бих могъл, щях да си сменя ролята в семейството с тази на жената. Т.е. бих се подчинил на жена си така, както считам за нормално тя да се подчинява на мен, ако това беше възможно от гледна точка на християнския ни живот.

Изобщо не ми прави кеф да изисквам подчинение или нещо такова. Аз съвсем ясно определям чувството на увлечение от това да упражняваш власт над някого не просто като непотребно, а като самоласкаене, което е направо гнусно. Ако можех да живея сам, никога не бих избрал брак само, за да не се налага някой да ми бъде подчинен.

Ти казваш, че това ми виждане за отношенията в брака всъщност не Господ го е дал, а ап.Павел, който пък от своя страна го е придобил от тогавашния свят. Странно е такова твърдение, то за мен граничи с отричане на боговдъхновеността на Писанието, както и на Църквата. Аз не разбирам... та нали от Новия Завет ВСИЧКИ книги са боговдъхновени? А това означава, че в тях няма ЧОВЕШКИ учения, а истинският им автор е БОГ! Така ме е научила Църквата да вярвам, така и вярвам. Това също така означава, че всичко казано в Новия Завет, значителна част от който са посланията на ап.Павел, са Божи заповеди и послушание към Божията Църква, която с Духа Божи чрез апостола си така е наредила да бъде, и аз съм длъжен да ги спазвам според силите си. Ти вероятно добре знаеш, че много книги претендират да бъдат Евангелия, но от всички само 4 са признати за боговдъхновени, независимо, че във всички се говори за Христос и Неговото учение. Защо? Защото във всички останали са допуснати човешки мъдрувания, които изопачават смисъла. Боговдъхновените книги пък ни учат на Божията истина и любов и ни разкриват как да живеем, за да се спасим и наследим вечния живот. Нима може да се каже, че част от съдържанието им вече е изживяло времето си и днес е непотребно? Аз категорично не вярвам в това.

Нека да кажа и нещичко за реалността днес, за да не останеш с впечатлението, че не си давам сметка за нея. Какво да сравнявам мъжа с дете? Та днес в редица примери той е паднал под говедата! Обидно за децата ми се струва да сравнявам такива мъже с тях. НЕ МОЖЕ хем да искаш подчинение, хем да не поемаш отговорност! Това никъде не го дават и ти си права, че има някаква граница на търпение. Но... коя е тази граница и как да се държим след като тя бъде премината?

Най-простото нещо е, когато жената прецени, че мъжът няма право, тя да престане да го слуша и да започне да върши това, което намери за добре. Хубаво, намерихме "разрешение". Но разрушихме (ако го е имало под някаква форма) единството в брака между двамата! Те вече сякаш не са мъж и жена, не са единодушни, нямат взаимна любов, каквато е нормално да има в семейството, а ги скрепява в семейство формалната и външа ПРИНУДА на обстоятелството, че са женени, че имат деца и т.н... Но те И ДВАМАТА губят взаимността си! Аз питам - струва ли си? За някои може би, но за мен категорично не - такъв брак е по-скоро мъчение, окови. Не бих искал да налагам на която и да е жена задължението да ме слуша - по-скоро бих си останал сам цял живот. Но и не бих рискувал да се оженя за такава, която САМА не стигне до разбирането за необходимостта от това да ме слуша.

Представи си колко абсурдно е, щом мъжът види, че жената му се противи и върви по своята си глава, без да го зачита за свой мъж, просто, като по-силен, да й покаже кой командва! Ето - не е ли това най-лесното "решение"? може да я направи като памуче... Да, но в това няма нищо истинско и такова семейство се "гради" на унижение, страх, принуда сякаш в него няма хора, а диви зверове. Пиша как могат да изглеждат нещата от двете страни, за да си дадем сметка, че и двата начина на постъпка, които ни се виждат най-естествени, всъщност водят до едно и също - разруха на отношенията и брака. От страна на мъжа това става по-често с груба сила, а от страна на жената - тънко, отвътре, но не по-малко унижаващо.

Ако те интересуват тези въпроси, прочети какво учат и наставляват свв.Отци и учителите на Църквата. Класически пример - св.Йоан Златоуст и св.Василий Велики. Те имат безценни съвети относно брака и отношенията между мъжа и жената. Чрез техните писания Църквата ни учи как да живеем и потвърждава с авторитета си всяко тяхно слово. Много от наставленията им изглеждат за съвременния човек ужасяващо, средновековно, сковаващо... за това е виновен твърде съвременният ни поглед върху нещата, който не търпи да бъде поучаван или пък да му бъдат отнемани залъгалките.

Всъщност проблемът е именно в това, че ИСКАМЕ да живеем заедно. Или не искаме? Ако искаме да сме едно тяло с половинките си, да сме единодушни, тогава не е ли ясно, че не може всеки от нас да живее своя си живот и по своята си воля? Въпросът е как да се съгласуваме. Днешният човек веднага дава отговор - нека го направим демократично! И това също е резултат от борбата, която хуманизмът е водил от началото на съществуването си с Християнството. Докато днес всичко искаме да става демократично - с гласуване, то Църквата винаги е наблягала на съборността - на съгласието. И тя, както и цялата вселена, е йерархично построена. Ти например, замисляла ли си се внимателно, че дори в Троицата има йерархия? И това е още едно много силно доказателтво, че йерархията сама по себе си НЕ УНИЖАВА никого. Жената не може да бъде унижена от това, че е подчинена на мъжа, както и Христос не може да бъде унижен от това, че е подчинен на Своя Отец. И то е много просто - Христос и Бог Отец са едно също, както и мъжът и жената се стремят да бъдат едно.

В християнското разбиране подчинението не е сляпо, то не е безволевото поведение на безгръбначно мекотело. Напротив - подчинението е съзнателен ИЗБОР, то формира личности. Затова и ти си права, когато пишеш, че на жената е присъщо да се подчинява, но да е на подходящия мъж, с когото би направила това с желание. Но и от това има по-високо стъпало - да се подчини заради обичта си към Господа и защото Той така е поискал от нея. Любовта не е просто нещо, а ние непрекъснато трябва да се стремим да възрастваме в нея.

Вярно е, че в математиката не се проповядва за Бога пряко. Но математиката, за разлика от хуманизма, я е дал Бог. Чрез математика, като наука, чрез която изучаваме Неговите творения, ние опознаваме и Твореца. Математиката не оспорва Бога, тя няма за цел да измести Християнството и да му изземва функциите. За хуманизма нещата стоят съвсем иначе - хуманизмът не го е дал Бог, защото той не описва естествени процеси, а е построен по образец на човешката грехопадналост и страстност. Той не говори за Бога, защото по дефиниция Го отрича, и иска да замени Християнството със себе си. Аз пак ще ти напомня, - ако признаваш църковните авторитети, виж какво пишат светците за хуманизма, аз просто преразказвам прочетеното от тях.
ахатчо
Потребител

Мнениеот ахатчо » съб мар 20, 2010 9:01 am

kassie
Потребител

Мнениеот kassie » съб мар 20, 2010 2:21 pm

dante_18
Потребител

Re: КЪМ МЪЖЕТЕ: \"Работещи жени\", не е ли това ЕМАНЦИПА

Мнениеот dante_18 » съб мар 20, 2010 4:45 pm

Нямо го Христос да го каже. Или по-точно - не го чуват
----------------

Разбира се, че в Исляма \'\'има Исус\'\', даже, Исус е бил обрязан, а майка му е била с кърпа на главата.:)
Той е Божии пророк.
Ето една история...

шейх Ахмед Дидат, голямият мюсюлмански учител, посетил Саудицка Арабия и споделил една случка от живота си.

Той разказва, как веднъж е трябвало да заведе една група съставена от християни и евреи на посещение в джамия в Дърбан, Южна Африка.
Когато влезли в в джамията Дидат не само че си събул обувките, но помолил и цялата група да стори същото.
И всички те си събули обувките.

Тогава Дидат попитал групата дали знаят причината, поради която са си съдули обувките.
\'\'НЕ\'\' отговорили те. Дидат им обяснил, че когато Мойсей е бил на планината Синай, Бог му казъл:

3:5 И Господ рече: Не се приближавай насам ; събуй обувките от нозете си, защото мястото, на което стоиш, е света земя.
(Изход 3:5)

Докато групата се настанявала на пейката и гледала, Дидат се извинил и отишъл да направи ритуално измиване. След измиването той отново се върнал при групата и им обяснил, че това, освен че е изключително хигиенично, тъй като се изпълнява 5 пъти на ден, има също така и историческо и религиозно обяснение. Тогава той цитирал:

\'\'И Моисей, и Аарон, и синовете му миеха от него ръцете си и краката си, Когато влозаха в шатъра за среща и когато пристъпваха към жертвеника, миеха се, според както Господ беше заповядал на Мойсей.\'\'
(Изход 40:31-32)

След задължителната молитва Дидат отново отишъл при групата, която наблюдавала как мюсюлманите изпълняват незадължителната си молитва. Той им обяснил различните положения на тялото при молитвата, най-интересната от която била свеждането на челото до земята(суджуд).
Посочвайки суджуда Дидат им казал: това е начинът, по който всички пророци са се молили. След това той затвърдил казаното от него цитирайки:

\"Тогава Авраам сведе лицето си докосвайки земята; и Бог му говореше.\'\'
(Битие 17:3)

\'\'Тогава Авраам сведе лицето си докосвайки земята.\"
(Битие 17:17)

Тогава Мойсей и Аарон се отдалечиха от народа към входа да шатъра за срещане, където сведоха лица до земята; и славата Господня им се яви.\'\'
(Числа 20:6)

\'\'И като отиде(Исус) малко напред, падна на лицето си и се молеше.
(Матей 26:39)

Мюсюлманите следват Религията на Исус; вярата, която той е проповядвал и практикувал. Нещо повече, Мюсюлманите се прекланят пред същия Бог, пред който се е прекланял и Исус; същия Бог на Мойсей, Авраам и Мухаммед мирът да е с тях.
Също така, Мюсюлманите винаги се поздравяват с израза \'\'Мирът да е с теб\'\', както е правел и Исус. Освен това точно както Исус е постил 40 дни в пустинята Мюсюлманите постят цял месец през Рамадан.

-----------------

А, в Исляма има равенство, просто вие имате предразсъдъци.

Върни се в “жени и мъже”