Суетата!

за отношенията между половете
whoami
Потребител

Мнениеот whoami » нед май 11, 2008 1:14 am

Тодоре, не че нещо...ама къв е смисълът от поста ти? Ако имаш да й кажеш нещо, което бърка или обижда нашата вяра - давай, няма проблем, но такива безсмислени изречения не допринасят с нищо за форума. Първото, което е - колко е окосмен човек зависи от Господ, защото от Него зависи с каква физиология ще се родим и второто, което е - не виждам нищо християнско в това да се присмиваме на друг човек за недъзите му, а в случая съм сигурен, че ти дори не знаеш дали тя е такава или не, просто и ти си ръсиш "мъдрост" ей така. Не я защитавам изобщо, но не виждам логика да бъде обиждана навсякъде. Аз самият съм я обиждал не веднъж и два пъти, но съм го правил на места, където тя ни е провокирала, говорейки неверни неща за православието, но да бъде обиждана на всякъде ей така за спорта смятам, че е глупаво.

П.С. Организирайте се нещо с момчето над мене....кажете ми например, че съм космат комплексар :lol:
Тодор_3
Потребител

Мнениеот Тодор_3 » нед май 11, 2008 2:46 am

whoami написа:Тодоре, не че нещо...ама къв е смисълът от поста ти? Ако имаш да й кажеш нещо, което бърка или обижда нашата вяра - давай, няма проблем, но такива безсмислени изречения не допринасят с нищо за форума. Първото, което е - колко е окосмен човек зависи от Господ, защото от Него зависи с каква физиология ще се родим и второто, което е - не виждам нищо християнско в това да се присмиваме на друг човек за недъзите му, а в случая съм сигурен, че ти дори не знаеш дали тя е такава или не, просто и ти си ръсиш "мъдрост" ей така. Не я защитавам изобщо, но не виждам логика да бъде обиждана навсякъде. Аз самият съм я обиждал не веднъж и два пъти, но съм го правил на места, където тя ни е провокирала, говорейки неверни неща за православието, но да бъде обиждана на всякъде ей така за спорта смятам, че е глупаво.

П.С. Организирайте се нещо с момчето над мене....кажете ми например, че съм космат комплексар :lol:
С такова окосмяване на човек ще му е нужно доста повече от епилатор. Сега доволен ли си? БуквализЪмЪ е кофти работа. Тошо- Тодор ми звучи някак си неестествено. Не мислиш ли, че провокацията не е причина да обиждаш - око за око и...... не беше ли в миналото? Съжалявам, че понякога използвам изрази с двояко значение, но никога не влагам в това обида.
Петрова
Потребител

Мнениеот Петрова » нед май 11, 2008 7:44 pm

Тодор_3 написа: Съжалявам, че понякога използвам изрази с двояко значение, но никога не влагам в това обида.
Понеже едно нещо може да се каже по 100 различни начина (интонация, жестове.....) в нета не винаги си личи и понякога се налага доуточняване. whoami е прав, че природните дадености не хубаво да са обект на присмех (но пък толкова често са...) :?
whoami написа:П.С. Организирайте се нещо с момчето над мене....кажете ми например, че съм космат комплексар :lol:
:lol: :lol: много ме разсмя с това! за първото не знам, но за второто не ми се вярва.. :D
Тодор_3
Потребител

Мнениеот Тодор_3 » пон май 12, 2008 12:07 am

Петрова написа:
Тодор_3 написа: Съжалявам, че понякога използвам изрази с двояко значение, но никога не влагам в това обида.
Понеже едно нещо може да се каже по 100 различни начина (интонация, жестове.....) в нета не винаги си личи и понякога се налага доуточняване. whoami е прав, че природните дадености не хубаво да са обект на присмех (но пък толкова често са...) :?
whoami написа:П.С. Организирайте се нещо с момчето над мене....кажете ми например, че съм космат комплексар :lol:
:lol: :lol: много ме разсмя с това! за първото не знам, но за второто не ми се вярва.. :D
Съгласен съм, но трябва да се има предвид и темата, и тогава да се вадят заключения. :cry: А що се отнася до космите- имам приятел пред когото наистина ще му избие комплекс за малокосмие на whoami. :lol: Относно темата за суетата, по която писаното има съвсем друга реакция от очакваното, и която на казаното от един свят човек-"всички земни грижи са суета"- трябва да даде отговор на написаното от Актекс .
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » пон май 12, 2008 12:26 am

Тодор , ако наистина сметнем ,че всички земни грижи са суета. То тогава от утре започваме да не се грижим ни за външния си вид, ни за децата си, ни за нищо. Защото това са "земни" грижи , които са суета.

Ако нямаш това впредвид - то обясни както тогава?!
_Christian_
Потребител

Мнениеот _Christian_ » пон май 12, 2008 2:57 am

Според мен всеки малко или много е повлиян от покварата на модерното общество , от суетата и от всички онези неша,които са в разрез с нашите ценности . Важното е да се усеща човек навреме кога преминава границата между приличието и суетата .
_Christian_
Потребител

Мнениеот _Christian_ » пон май 12, 2008 2:58 am

Според мен всеки малко или много е повлиян от покварата на модерното общество , от суетата и от всички онези неша,които са в разрез с нашите ценности . Важното е да се усеща човек навреме кога преминава границата между приличието и суетата .
Петрова
Потребител

Мнениеот Петрова » пон май 12, 2008 9:28 am

aktex написа:Тодор , ако наистина сметнем ,че всички земни грижи са суета. То тогава от утре започваме да не се грижим ни за външния си вид, ни за децата си, ни за нищо. Защото това са "земни" грижи , които са суета.

Ако нямаш това впредвид - то обясни както тогава?!
Поредното извъртане на чуждите думи..... къде човека е казал такова нещо? :shock:
И вечното задаване на въпроси с насочен пръст..... ти питаш, ти обвиняваш, като един герой от недалечното минало в Лайпциг... :wink:
Ако искаш дай ти някакви граници на грижите, дето не са суета. Аз мисля, че хората сме много различни, с различни възпитание, навици, среда и за всеки човек съответно това кои грижи са суета и кои не са малко или много различни неща, така че е безмислено да плещим на тази тема. Важното е да бягаме от капаните на суетата, колкото можем! :)
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » пон май 12, 2008 11:05 am

След като децата на се суета - що цитира някой си , че всичко ЗЕМНО е суета??!!
Петрова
Потребител

Мнениеот Петрова » пон май 12, 2008 12:14 pm

сигурно щото 2. Суета на суетите, каза Еклисиаст, суета на суетите - всичко е суета!
14. Видях всички работи, които се вършат под слънцето, и ето - всичко е суета и гонене на вятър. (Екл. 1:2 и 14)

не криви думите - мисля, че е ясно. къде тука намесваш децата, като знаем: "Оставете децата и не им пречете да дойдат при Мене" (Мат. 19:14)

не ми се спори с теб. не е въпроса да се надприказваме . ако искаш можеш да разбереш, ма ме съмнява да искаш.
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » пон май 12, 2008 12:41 pm

МНого лесно го направихте тълкуването.
Странно защо ли тогава само дядо с дълга бяла брада има право да тълкува при вас???!!!
abc
Потребител

Мнениеот abc » вт май 13, 2008 4:08 am

aktex написа:След като децата на се суета - що цитира някой си , че всичко ЗЕМНО е суета??!!

:mrgreen: Мега интелект !!! Питай Цар Соломон !!! Твоя пастор толкова ли е затапъл,че не може да ти разтълкува.....или е зает да ви смята процентите...
:wink:
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » вт май 13, 2008 4:15 am

abc написа:
aktex написа:След като децата на се суета - що цитира някой си , че всичко ЗЕМНО е суета??!!
:mrgreen: Mega intelekt !!! Pitay Car Solomon !!! Tvoya pastor tolkova li e zatapyl,che ne moje da ti raztalkuva.....ili e zaet da vi smyata procentite... :wink:

За разлика от теб, аз вярвам че и други хора освен онези с подлогите могат да тълкуват :shock:
Та, какво е суета?
Всичко земно?
Или всичко което ни отдалечава от Бог?
Според мен 2рото. Защото ако е всичко земно, то тогава и чорапита са земни и това което излиза от нас си е земно - ръцете ни са земни. Тоест всички около нас и в нас е земно - тоест дърветата , птичките и ние самите сме суета
Но ако второто е вярно , то тогава суета е само това което ни отдалечава от Бог. А какво ни отдалечава от Него - нямането на общение с Него. Липса на молитва, липса на поставяне на завет (Господна вечеря), липса на духовна храна.

Азбука в кое от 2те вярваш!?
abc
Потребител

Мнениеот abc » вт май 13, 2008 4:18 am

aktex написа: Азбука в кое от 2те вярваш!?

:oops: а познай де !! :wink:
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » вт май 13, 2008 4:21 am

Няма как да позная - те гадателите са при вас , заедно със запитвачите на зли духове :)

Та, кажи според теб кое е вярно?!
Целта не е да се заяждаме, а дажем какво според нас е суетата. И да видим кое се приближава най-точно до Словото.

Върни се в “жени и мъже”