Темичка от и до модераторите

за отношенията между половете
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Re: Темичка от и до модераторите

Мнениеот Мария » нед фев 22, 2009 1:09 pm

Гост

Мнениеот Гост » вт юни 23, 2009 11:16 pm

браво за молтвата Мариа виждам че познаваш нашиа госпот :clap: :crazy: :clap: :biggrin:
kassie
Потребител

Мнениеот kassie » ср юни 24, 2009 2:18 pm

Гост, хайде да изписваш името на нашия Господ правилно, става ли?
dshakin
Потребител

Мнениеот dshakin » ср юли 29, 2009 12:43 pm

Преди време отворих тема със заглавие: „Абортът от друга гледна точка”.
Със съжаление констатирам, че основната идея на темата отчасти не е разбрана от съфорумците, а повечето въобще не са я схванали. Понеже повечето мнения, които са написани (най-вече 2 и 3 стр.) въобще не са за тази тема - а за „Абортите”, а има и много спам, моля модераторите да направят съответните корекции.
Направил съм малка корекция на началния си пост, за да стане по-прегледен и да стане по-ясно за какво точно е темата.
Понеже има вероятност от рецидив по отношение неразбирането на заглавието, мисля че по-подсещащо би било заглавието: „Абортът от друга гледна точка – на бащата”. Надявам се, че това е възможно и моля модераторите и за такава корекция.
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » ср юли 29, 2009 9:17 pm

Мисля, че е направено вече. :) Ти наистина бе предупредил и преди.. Ето и .
Надявам се да е точно.
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » вт сеп 29, 2009 5:54 pm

За момента темата "може ли" е скрита. Нататък ще видим. :|
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » вт сеп 29, 2009 10:03 pm

И защо по точно е скрита , темата - "може ли"??

Нека се види от всички , какво говори кабрал , за да се пазят хората.
Това което каза е ерес , и то от най опасните.Вие добре го знаете , това , затова скрихте темата.Кабрал още ли е модератор , да попитам.
Понеже ако е , значи нещо не е наред преценката ви , хората с дълбоки еретични възгледи е добре да се наричат еретици , и да не им се дава дават каквито и да е ръководни функции , па било то и във един форум.

Ако ви се струва това крайно , като мнение , проблема е ваш , не мой.
Все пак поздравявам тези които реагираха и написаха нещо по темата , това не бяха само протестанти , но и православни , което ме радва.
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » вт сеп 29, 2009 10:13 pm

Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » вт сеп 29, 2009 11:28 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » ср сеп 30, 2009 10:21 am

Тя , Мария , ме разбра какво имах впредвид.Нямах идея да я нападам нея или кой да е друг.Мисълта ми беше , че темата е скрита , не поради конспирация , а поради недоумение , какво да я правят.Най лесното е да се скрие.Това не решава нещата , обаче.

Сега към молекулата:
С Кабрал нямам никакви лични сметки за уреждане , нито се познаваме лично.Аз чета какво пише и отговарям.Ако ти се струва че съм по нападателен понякога , то е понеже Кабрал не е кой да е , има определен авторитет , и ако говори неверни неща това е много опасно за хората които го слушат.По тази причина си позволявам да заемам по крайна позиция към някой негови изказвания.

Това че ти смяташ изказването му за неопасно се дължи на това че не осъзнаваш важността на това кабралово твърдение.Подобава да четеш и размишляваш , а не да бързаш да защитаваш еретици воден от пагубен хуманизъм.Ако Петър беше тук нямаше да те похвали за "човеколюбието ти" понеже е криворазбрано такова , а щеше да ти обясни че да обичаш някой не винаги означава да си толерантен към него , но понякога трябва да се конфронтираш.Целта на това е да се заеме точна позиция против опасно лъжеучение , да се изобличи страната разпросраняваща въпросното лъжеучение , с цел да се покае.
Ако имаш проблем с това , то значи не си дорасъл за тези дискусии и по добре е да четеш и да се молиш , не да сипеш квалификации от рода на:

"самоцелно дразнене и простотия"
" кандидат-милиционери, жадни за кръв, гонения и диктатура"
" мутренски порядки и поведение"

Тези порядки и поведение не са в разрез и писанието.Твоят криворазбран хуманизъм е в разрез .Щом апостолът е казал на вярващите да се пазят от блудство.Казал е че всеки друг грях е вън от тялото но който блудства съгрешава против собственото си тяло, а кабрал твърди обратното, то сам си вади извод как трябва да се отговори на кабрал , още повече , че е модератор!!
Ако беше просто член на форума , без претенции, щях да му пиша по различен начин.Незнам дали го разбираш това .
Затова се стегни и захвърли хуманизма .

За правописа ми си прав , старая се да работя над него .
kassie
Потребител

Мнениеот kassie » ср сеп 30, 2009 11:05 am

Хайде стига вече. Темата "Може ли" излезе от рамките на нормалната форумна комуникация и е редно да остане в архива докато не се успокоят страстите на всички участници.
Модераторите не сме безгрешни и със сигурност, без дори да се усетим, изричаме поне по две-три глупости и ереси ежедневно. С камъни ли да се убиваме?
Срещу изкривяванията е най-добре да се пише ясно, точно, безстрастно и обосновано, както направиха Тодор и Жоро например. Всеки нов човек, влязъл във форума, който има глава на раменете си, ще разбере коя е истината. Още повече тези, които за разнообразие си четат Правилата на Църквата или са се запознавали с насочващите въпроси при подготовката за изповед. А когато темата се появи пак, е добре да дискутираме подробно каква е причината "да не може", защото самоцелни, глупави, садистични или немодерни забрани в Църквата няма. А Божиите заповеди са животворящи. Буквално.
Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » ср сеп 30, 2009 11:12 am

Комай яростната атака против Кабрал не е поради грешката му, а обратно- поради истините, които казва (грешката в случая е претекст)... А много истини казва той, и то по точен и остър начин, затова бърка в очите на някои... И тия, последните, го дебнат да стъпи накриво, та да имат повод да излеят акумулираната злоба под аплодисменти и, по възможност, да го изгонят.

Интересно, че когато някой излива помия върху клира и БПЦ, народа припада от умиление: ах, какъв благочестивец, ах, как милее за вярата; ах, колко чист и справедлив борец!... В случая Кабрал греши по много по-маловажен въпрос, и започват брожения, поставят се ултиматуми, с кърваво-червени букви се стоварват анатеми...

Брадвичка, ти като си толкова умен и дорасъл, момко, постарай се да формулираш мислите си конкретно, точно и изчерпателно. В случая нападаш Кабрал по принцип, на базата на някакви неуместни и несмислени обобщения. Крайни обобщения, смятам, е допустимо да се правят единствено с оглед отношението на човека към Църквата.
Кабрал не е използвал модераторските си права да налага мнение или да ти пречи да изложиш своето. Изказва се като редови участник. Какъв е проблема с модераторството му тогава?

Блудството е грях. Но Кабрал ни е брат в Христос, в Църквата. Като си говорим за блудството, за него да си говорим, и да се хапем според съответната мярка. Не защитавам блудството, но когато нещата ескалират вредно и извън определени граници, редно е да се пошляпнат от обратния край (затова се включих) и да се сложи юзда… Но не по милиционерския начин, а по интелигентния, заради който, мисля, тук сме се събрали.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » ср сеп 30, 2009 11:19 am

Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » ср сеп 30, 2009 12:03 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » ср сеп 30, 2009 2:05 pm

то нашата работа малко на чат се обърна...
Явно не разбираш какво целя и смяташ че е някаква лична вендета .Не е така.
За сладката и горчива вода размисли и ще разбереш.

Един модератор , че и богослов отгоре на това , винаги стои в тази си позиция като се изказва , отговорноста му е голяма , има хора дето го слушат.Положението на кабрал е такова , че това което казва по този въпрос е ПАГУБНА ЕРЕС...

Ти казваш че ни е брат в Христа.Той ще ни е брат в Господа само ако се покае от тази си ерес , иначе няма да ни е брат.

Ако ти си мислиш нещо друго , то посъветвай се с някой който ти е авторитет , и той ще ти каже същото.
Мене ме остави , нито ме познаваш нито нищо , може някой мошеник да съм , обърни се към някой който уважаваш заради характерът му на християнин и го питай.

Върни се в “жени и мъже”