"Посланието на водата"

въпроси за възпитанието и отглеждането на децата
Искра
Потребител

"Посланието на водата"

Мнениеот Искра » пон яну 19, 2009 3:36 pm

Дълго се чудех къде да пусна темата - тук или в раздел Наука и изкуство. Все пак избрах да е тук, защото темата до голяма степен се отнася до децата. А във въпросния раздел вече беше пускана тема за филма, посветен на тези изследвания, която накрая доста се оспами.
Миналата седмица детето ми получи безплатен екземпляр от книгата "Посланието на водата"-детска версия на д-р М.Емото. От първо прелистване веднага се сетих, че съм гледала филма, който ми беше направил силно впечатление. Но, тъй като съм много резервирана към всички печатни материали, които се тикат в ръцете на децата, я разгледах по-задълбочено.
Корицата, на която възрастен мъж поздравява изгряващото над океана слънце, няма да коментирам. Напълно в шинтуистки стил - все пак авторът е от онзи регион на Земята. Погледнах заключението, в което се казва, че авторът "желае да сподели с децата по света своите открития върху чувствителната природа на водата. През идните 10 години този проект ще се опита да достигне до всяко дете на планетата със следното послание: водата съм аз; водата е живот; водата, пълна с мир, ме прави спокоен и хармоничен, а това води до спокоен и хармоничен свят. По този начин децата по целия свят - настроени в унисон със свещеното в душата си като същества на водата, както и святото естество на всяка капка вода - ще пресъздадат мир на земята."
Вие виждате ли тук нещо тревожно или аз откачам?
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Re: "Посланието на водата"

Мнениеот Мария » пон яну 19, 2009 3:43 pm

И според мен е тревожно - някакъв идол сякаш иде водата. :?

Ние вода си имаме (слава Богу) в нашата Църква - светена вода и други глупости не ни требват. :thumbup:
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » пон яну 19, 2009 4:14 pm

Първо - не се безпокой толкова - най-вероятно този материал е раздаден на много деца и много родители са изправени пред същата дилема - как да постъпят? Колкото и амбициозен, този проект най-вероятно ще умре още в зародиш, а дори случайно да достигне "до всяко дете на планетата", може да не окаже никакво влияние: какви ли не брошури ще му минават през ръцете тепърва. В случая основното е - как реагира детето ти на написаното? Ако му е интересно, обсъдете го задължително заедно, а ако не, можеш да прибереш книжката някъде, докато я забрави и да излезе, че всъщност нищо особено не се е случило и е нямало нужда от притеснение.
Искра
Потребител

Мнениеот Искра » пон яну 19, 2009 6:17 pm

Да, благодаря! Имах и аз същите наблюдения като Мария. Той не обърна особено внимание на книжката, камо ли да си направи подобни изводи. Но целта е ясно заложена, както и поклонението на водата като на Бог. Радвам се също, че съм нормална.
Протестанти отдавна ни наобикалят, но от Далечния изток още не бях получавала агитационни материали.
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » пон яну 19, 2009 6:41 pm

whoami
Потребител

Мнениеот whoami » пон яну 19, 2009 7:22 pm

Искра
Потребител

Мнениеот Искра » пон яну 19, 2009 7:39 pm

Да, да, точно тия мисли ми минаха през главата! А иначе е така добре маскирано под мир, природа, хармония. Изместват се някак източникът на ценностите и детската главица лесно може да се обърка. Но това май си беше типично за шинтуизма - при тях нали богове са водата, въздухът, дървото, камъкът и др. природни елементи. Поправете ме, ако бъркам.

Споменах ли, че най-шокиращото е, че я получи в детската градина. Явно са специално раздадени. Вие имате ли деца в детскоградинска възраст и те получили ли са такова нещо? Кой може да е източникът и как се реагира в такива случаи? Учителките, директорката, МОН?
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » пон яну 19, 2009 10:20 pm

kassie
Потребител

Мнениеот kassie » вт яну 20, 2009 12:37 am

Искра
Потребител

Мнениеот Искра » вт яну 20, 2009 8:00 pm

И ако днес в държавните детски градини раздават такава "окултно-теософска каша", какво ще раздават утре?
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » вт яну 20, 2009 8:47 pm

Можем ли да контролираме инфото което се дава на децата ?
Искра
Потребител

Мнениеот Искра » ср яну 21, 2009 12:02 am

В тази крехка възраст - до голяма степен. Можем да изключим телевизора, да подберем книгите, които им се четат, да минем по улица, на която няма отблъскващи рекламни пана и т.н. И да се обяснява, обяснява, обяснява. Бог да ни даде разум и мъдрост как най-добре да го направим!
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » ср яну 21, 2009 12:16 am

Съгласна съм с теб Искра.
Но какво става с детето когато е в детската градина. Нали ти не си с него за да го предпазиш. Дори и да говориш с учителката/учителките, инфото което по програма има да им дадът пак ще си я "изпеят" пред децата.

Бог да ни дава мъдрост и сила за да се справяме с тези неща.
kassie
Потребител

Още

Мнениеот kassie » съб май 16, 2009 10:44 am

Я, каква, хм...любов... се преподавала в една? детска градина:

Сатия Сай Баба така хубаво ще научи децата цялостно да познават личността си, че не ми се мисли... :sick:

Върни се в “родители и деца”