Homeschooling - Учене у дома

въпроси за възпитанието и отглеждането на децата
ven4e
Потребител

Re: Homeschooling - Учене у дома

Мнениеот ven4e » чет мар 12, 2009 6:25 pm

Едва ли в случая се имат предвид единствено академичните резултати.
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » пет мар 13, 2009 3:02 am

Последна промяна от Мария на пет мар 13, 2009 5:06 pm, променено общо 1 път.
Причина: Редактирано от Мария във връзка с т.7 от правилата на форума.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » пет мар 13, 2009 8:59 am

Виждаш ли колко смешно е да общуваш с цитати, без да кажеш кой е източникът. Можеше да дадеш линк в самото начало и да кажеш, че авторът е Живка Порумбачанова. Можеше и да не плагиатстваш и да представяш като свой . Практиката на подобна теория може само да ме кара да настръхвам. Как ще възпита човек детето си (за успеха в образованието се разбрахме, че не е важен, а е някакъв детайл), който смята, че хората, преподавателите, обществото е Сатана??? Отделно, че при споменаването на пръчката, възприемана явно буквално от калвинистите, ми стана ясна картинката, че отговорността в този смисъл представлява садистичен контрол на авторитарните родители спрямо беззащитните затворници! Да възпитаваш детето си е едно, а да го лишаваш от естествената му среда е точно обратното - превръщаш го в дивак при наличието на цивилизация, просто защото си нарекъл тази цивилизация със страшното за детското съзнание дума сатана.
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » пет мар 13, 2009 12:47 pm

Здравей венче :)
Отоново вкарваш някакви свои измислици, тъй като аз не съм казала ,че това са мои думи, Както казах думите са на една приятелка.
Ще ти го обясня по просто,защото явно с думите на словото не го разбираш.
Когато детето прави за бой,родителя трябва да го напляска (не говорим за пръчкам точилка, въжета, колани и т.н.). Ако родителя не удари детето или само му се скара от гледна точка на психологията, детето разбира ,че границите на свободата му са далеч пред него и то започва да ги търси. Намерило вече границите, се спира защото мама или тати са му дръпнали бой (дори тук можем да говорим не само за деца до 7 години, а и за подрастващи, дори за хора над 18г.), а съответните родители започват да мислят "защо така направи, това дете?Аз го възпитах добре, не съм го лишавала от нищо. Винаги е било задоволено. Никога не са му липсвали нито храна нито дрехи , нито пари."
Но каква е основната задача на родителят? - тя е да възпита детето /децата си в правия път, като за целта се казва,че родителите не трябва да жалят пръчката

продължение на думите на Живка:

Последна промяна от Мария на пет мар 13, 2009 5:08 pm, променено общо 1 път.
Причина: Редактирано по същата причина.
Agni
Потребител

Мнениеот Agni » пет мар 13, 2009 1:16 pm

Г-жо/г-це Акте, не разбрах колко деца имате и какви са резултатите Ви от възпитанието им чрез хоум скуулинг.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » пет мар 13, 2009 2:12 pm

Agni
Потребител

Мнениеот Agni » пет мар 13, 2009 2:19 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » пет мар 13, 2009 2:31 pm

Грубо нарушение на т.7!
Agni
Потребител

Мнениеот Agni » пет мар 13, 2009 2:38 pm

whoami
Потребител

Мнениеот whoami » пет мар 13, 2009 11:39 pm

Хм, ето я въпросната тема ... искам да попитам какво биха казали участниците в темата за нарастващото насилие в училище? Споменавате проблема за социализацията, аз пък споменавам друг проблем - че в много от училищата в България излизат хора, които са дотолкова унифицирани, че бих нарекъл не хора, а стадо. В интернет има вече достатъчно клипове, които демонстрират по прекрасен начин състоянието на прехвалените български училища и показва какво значи социализация :D

Пускам само два клипа, ако имате желание да гледате пълно е с подобни в интернет пространството.

http://vbox7.com/play:4f0c5c08
http://vbox7.com/play:7277d28d

А какво бихте казали за увеличаващите се случаи на заснети с мобилни телефони секс сцени, извършени в училище от ученици - 8,9 клас?

Не защитавам домашното училище, защото не знам каква би била ползата от него и дали е по-добрият вариант, но със сигурност нямам ентусиазма да защитавам нормалното училище, защото съм се нагледал на свръх много ненормални действия, които се случват в него, като от страна на учителите, така и от страна на учениците.

Ако клиповете, които пуснах по-горе ви се струват нагласени или нереални мога да споделя личния си опит. В основното ми училище например имаше една учителка, която удряше с дневника по главата. Мен не ме е удряла, но 2-3 мои съученици ги е удряла по главата, защото говореха в час и това беше в 5-6 клас. А пък за насилието между ученици не ми се говори на какво съм бил свидетел. Редовно някой биваше блъскан, ритан, събарян на земята и т.н. унижаван по време на междучасията и след края на учебния ден ... е ако това е вашата социализация, за която толкова бленувате ... Може би сте учили в по-свестни училища. Моето основно си беше истински сървайвър, гимназията беше сравнително нормална, но и там имаше действия на насилие. А да, сещам се, че едни двама "юнаци" пак от основното ми училище лятото бяха проникнали в него и го бяха омазали цялото в л**на. Точно така, бяха омазали стените на училището ей така за кеф, а пък прозорците редовно бяха счупени(от ученици естествено) и често сме стояли на студено докато ги подменят. Съжалявам, но аз подобни индивиди спокойно мога да нарека изроди. Без никаква причина желаят да правят бели, да се сбият или по-точно да набият някого, защото те се бият съвсем равностойно - 5 на 1 или 10 на 2, както при случая с убития студент в Студентски град, върху който са налетяли 10-на изрода. Чрез домашното училище вероятно има голям шанс детето да стане асоциално, но пък също толкова голям шанс според мен има в нормалното училище той да стане изрод-разрушител или жертва на насилие. Така че аз не мога да бъда категоричен кой е по-добрият вариант. Ако някой ден имам свои деца тогава ще му мисля.

П.С. Една моя племенница е разправяла на леля си как момчетата от нейния клас й хвърляли тетрадките и химикалките в коша....Дали тя ще стане по-социална след като ежедневно е тормозена? Не мисля. Затворена е и в големия град почти си няма приятели, всичките й приятелки са от селото на баба й, не че и там няма изродчета - има ги навсякъде. Просто образователната система в България е много зле, тя е една джунгла и като такава основно произвежда зверове, но доколкото съм запознат от филмите картинката не е по-различна и в т.нар. развити страни, където насилието също е в своята стихия.
Искам да уточня, че не се заяждам, просто сметнах за нужно да спомена факти, които не знам защо пропускате. А пък за домашното училище смятам, че на този етап дори да има полза от него(което не твърдя) е неприложимо за 90% от българските семейства по обясними причини.

Хайде, дано утрешният ден е по-мъдър от днешния, че днес емоциите на всички ни дойдоха в повечко :)
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » пон мар 16, 2009 11:24 am

Agni
Потребител

Мнениеот Agni » пон мар 16, 2009 11:43 am

Върни се в “родители и деца”