Внимание - коварна опасност!

въпроси за възпитанието и отглеждането на децата
Радослав
Модератор

Внимание - коварна опасност!

Мнениеот Радослав » ср апр 22, 2009 4:43 pm

Потребителски аватар
Мария
Модератор

Re: Внимание - коварна опасност!

Мнениеот Мария » пет апр 24, 2009 3:51 pm

whoami
Потребител

Мнениеот whoami » нед май 10, 2009 4:25 pm

Аз пък искам да обърна внимание на едно друго религиозно образование - това на нашите свещеници ... Какво ще кажете за това: "Местните обаче не знаят Веско само като поп или комбайнер. За тях той е и един от коледарите на селото. "Беше отдавна - още през 1986 г. Бях с колеги трактористи, събирахме се, пеехме. Веднъж единият ми вика: дай да те взема в коледарската група. И аз тръгнах. После ми дадоха да казвам и блаженката", споделя той. Облича се и като арабинът по време на обичая "Брезай", който се прави в най-големите студове - около Ивановден."

Хубаво, работи като комбайнер да си изкара прехраната, защото за селските църкви и без това не се отпускат достатъчно пари, а от свещи нищо не може да се изкара, но какъв е смисълът от участването му в коледарски групи и каква е връзката между коледаруването и свещенството, как ги съвместява :roll: В семинарията не им ли обясняват, че това са езически обичаи?
Agni
Потребител

Мнениеот Agni » нед май 10, 2009 8:29 pm

Г-н Ху, защо си мислите, че човек, който практикува дадена професия, непременно разбира от нея? В частност много свещеници хабер си нямат от религия.
Ф.Николов
Потребител

Мнениеот Ф.Николов » нед май 10, 2009 11:03 pm

да, определено тук конкуренцията е жестока, християните не си дават клиентите толкова лесно; борбата е за всеки милиметър суеверие :biggrin: ;традиционното суеверие в повечето случаи надделява, ама знае ли човек..времената се менят, хората търсят нещо по-екзотично след като вече са се запознали с местните религиозни "практики" :))
Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » съб май 23, 2009 2:58 pm

Напълно сте прав уважаеми г-н Агни,
даже бих казал, че за България, това е една от най-характерните черти; - всеки работи това което не му е работа, а е изключително компетентен в съвсем различна от работата му област. Познавах един свещенник от Варна, който си беше сбъркал професията, понеже бе изключително осведомен и знаещ само в областта на футбола, а преди двадесет години проведох най-задълбочения си богословски разговор с един майор във влака на път за Сливен. Така, че ние сме страна на "чудесата и абсурдите" - там от където най-не очакваш можеш да срещнеш това което си търсил където трябва да е , но го няма!!!

Върни се в “родители и деца”