Кръщение

въпроси за възпитанието и отглеждането на децата
mig
Потребител

Кръщение

Мнениеот mig » вт ное 04, 2014 8:20 pm

Искам да попитам дали е мога да кръстя детето си в МАНАСТИР, при положение, че нямаме брак с бащата? Защото ми казаха, че има разлика в кръщенето в църква и манастир/в църквата можеш да си кръстиш детето дори да нямат брак родителите, а докато в манастир не става-трябва да имат брак/! Моля отговорете ми, спешно ми е! Благодаря предварително!
small axe
Потребител

Re: Кръщение

Мнениеот small axe » вт ное 04, 2014 9:28 pm

Ако нямате брак, тоест не сте се венчали с бащата пред Бога, то нищо няма смисъл. Венчайте се.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » ср ное 05, 2014 7:22 am

Аз пък не разбирам защо точно в манастир трябва да стане кръщавката. Монасите нека си гледат монашеските работи, каквито са постът и молитвата, а кръщавки и венчавки не им влизат в преките задължения. На светски шум е обръгнало бялото духовенство, а черното, дори да има залитания в тази посока, по-добре да не го насърчаваме допълнително.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » ср ное 05, 2014 10:27 am

Кръщението на детето ви няма отношение към това дали имате брак. Кръстете детето си в най-удобната за вас църква. Дали е църква или манастир няма абсолютно никакво значение. Важно е след това да го възпитате като добър християнин.

---------

Смол, Вие откога станахте по-католик от папата?
sanata
Потребител

Мнениеот sanata » ср ное 05, 2014 1:27 pm

Мога ли да попитам mig, защо иска да си кръсти детето?
Защото така е прието и всички го правят, или защото е разбрала, че това е необходимо за спасението на неговата душа?
Ако е второто и ти по някакъв начин сте разбрала, че това е важно за детето, то тогава трябва да знаеш, че не по малко важно е да имате църковен брак със съпруга си, тъй като това дете в момента е родено от прлюбодействие, т.е. след като не сте венчани, вие прелюбодействате. Детето е свято, само когато е създадено от родители с църковен брак.
Не е важно дали ще бъде кръстено в манастир или църква, по - важно е да намерите или по - точно Бог да ви покаже достоен кръстник, който знае и живее православието и на когото бихте поверили детето си.
Желая ви успех!
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » ср ное 05, 2014 2:55 pm

Всеки има право на кръщение, независимо при какви обстоятелства е роден. А да се наричат децата нечисти, защото родителите им нямали венчавка е просто гнусно. И моите родители не са се венчавали, аз нечиста ли съм?

Кога станахте по-католици от папата бе? Даже католиците вече кръщават всички деца, които поискат, без значение как са се родили. Вие как така отказвате кръщение на някого, защото родителите му не се венчали или не се подписали в съвета на масонската процедура? Кои сте вие?
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » ср ное 05, 2014 2:57 pm

А и да добавя: в църквата не венчават без документ за граждански (масонски) брак.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » ср ное 05, 2014 5:54 pm

Аурелия, това си е моето мнение. Венчавка пред Бога е нещо нужно, ти какво имаш против незнам. Питай когото си щеш, твоят срещеник питай и ще видиш какво ще ти каже.
Иначе аз не съм даже и православен, та аз дори не бих казал, че кръщението на малко дете, независимо дали родителите му са венчани, или невенчани е смислено. Но ако ще го кръщават, поне и те да са венчани, поне това, не виждам защоняма да искат да се венчаят, какво ги спира? Какъв им е проблема? А иначе искат Бог да благослови детенцето..?! После, ако родителите на някой си не са венчани, то това не му пречи да се кръсти, като голям сам и съзнателно с вяра. Бог ще го приеме, понеже Бог нали това иска от хората- покаяние и вяра в Сина. Тъй, че наместо да подскачаш неясно защо, питай твоят там свещеник- Кое е редно да кръстят детенцето на двама невенчани, или ПЪРВО да се венчаят и СЕТНЕ да кръщават детето, ако така са решили!

Май съвсем през просото ще го подкарате. Няма нужда от венчавка, няма нужда от брак.. от нищо няма нужда, кой с кого си ще, без да са се представили пред Бога, си правят дете и после си го носят да го кръщават, де го дават така?
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » ср ное 05, 2014 7:53 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » ср ное 05, 2014 8:04 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » ср ное 05, 2014 8:28 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » ср ное 05, 2014 10:05 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » ср ное 05, 2014 11:16 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет ное 06, 2014 12:12 am

Стига сте се давили като котараци във всяка тема!

Аз нямам нищо против венчанието, опазил Бог. Това което искам да кажа и то е ясно е, че гражданското състояние на родителите не може да е пречка за св. кръщение на детето им. Двете тайнства нямат общо, още повече когато става дума за различни лица. Какво толкова неясно има?
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » чет ное 06, 2014 10:06 am

Върни се в “родители и деца”