Еволюцията отрича ли Бог

два пътя; колко истини?
Потребителски аватар
Next
Потребител

Re: Еволюцията отрича ли Бог

Мнениеот Next » нед сеп 03, 2017 2:22 pm

Дарвинистите учат: появили са се първо вируси, после бактерии, после едноклетъчни, после многоклетъчни и т.н. до животни и човек.

Само дето хич не са обяснили, че на вирусите и отчасти бактериите им трябва гостоприемник (многоклетъчен!) за да се размножават. Иначе биха измрели!

След грехопадението са се появили и болестите - при нас нещата си идват на мястото си.

Как животни още от раждането разбират да стоят много далече от огън и хиляди неприятели! Милиони видове умножено по милион заплахи си иска здраво "програмиране", едни инстинкти не стигат. И то нещата трябва, както при елементарния флагеларен двигател (камшиче на бактерия) да се случват едновременно!

Имах едно време един много кадърен преподавател. Той казваше така: "Простите неща са най-трудни за разбиране..."
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » нед сеп 03, 2017 9:56 pm

В комунистическите времена в далечно Сибирско селце, дошъл лектор. Трябвал да проповядва на простият народ, против Бога. Събрали се селото, започнала лекцията. учил ги той, учил. И за Дарвин им казал и за Еволюцията.
Свършил лекцията, решил, че партийното поръчение е изпълнено.
Накрая един прост селянин вдигнал ръка и се изправил. Аз, казва, съм човек прост. Еволюция казвате. Всички видове се образували - хей така и живели. Като е така, как е оцеляла овцата? Тя ражда две агнета и тя и малките и са беззащитни.
А вълчицата ражда по 3-4 вълчета и всичките са хищници?
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » вт сеп 05, 2017 10:03 am

Дарвинистите учат: появили са се първо вируси, после бактерии, после едноклетъчни, после многоклетъчни и т.н. до животни и човек.

Не бях чувал дарвинистите да учат това! Че първо са били вируси не съм чул и друг да учи. Бактериите произлизат от прокариотните (безядрени) клетки и са останали такива. Животните, растенията и гъбите са от клетки с ядро или еукариоти. Това обаче не касае "дарвинизма", а теориите за появата на живота, тема много далечна от Дарвин и учението му.

Върни се в “наука и религия”