Може ли някой да ми обясни...

два пътя; колко истини?
Искра
Потребител

Re: Може ли някой да ми обясни...

Мнениеот Искра » пон юни 22, 2009 3:17 pm

Да, забелязвала съм, че свещениците прекръстват така, но защо?
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » пон юни 22, 2009 4:31 pm

Защото на Иисус не му трябва да се слави. Държи пръстите си така, защото Той БЛАГОСЛАВЯ, грешката на староверците вероятно идва от там - след като е така на иконите, значи и ние трябва така да се кръстим. Не трябва, защото Иисус и свещенниците благославят, а ние славим/изповядваме/ Бога.
Потребителски аватар
to6ominator
Потребител

Мнениеот to6ominator » пон юли 05, 2010 6:01 pm

Здравейте,
Реших да търся съответствия между мудрите - Даоски лечебни жестове или Йога с пръстите на ръцете и тези жестове, приети в християнството, и се оказа че има съответствия:

ПРАНА

ПРИЛОЖЕНИЕ: Всички болести на очите; безсилие; лесна уморяемост; нервност; нерешителност; разпиляност; вътрешна неустойчивост; психо-физическо изтощение. Повишава виталността, тонуса и самочувствието. Повишава жизнената енергия; изравнява енергийния потенциал на целия организъм.
Дарява жажда за живот; оптимизъм при приемане на предизвикателствата; издръжливост и сила да отстоиш себе си; доверие в собствените сили; смелост да поставиш ново начало; повишава радостта от живота. Активира Първа чакра.
ИЗПЪЛНЕНИЕ: Показалците и средните пръсти са изправени. Останалите пръсти се събират в едно. При натискане с палеца върху ноктите на безименния и кутрето се активират и балансират двете мозъчни полукълба.
ДОЗИРОВКА: При спешна необходимост: до 30 минути. При хронични състояния: 3 пъти на ден по 15 минути.

АТМАНДЖАЛИ

ПРИЛОЖЕНИЕ: Хармонизира и активизира съвместната дейност на двете мозъчни полукълба, както и организма като цяло.
Успокоява мислите, дарява яснота и увереност. Когато се държи пред гърдите, поддържа съсредоточеност и вглъбеност, създава вътрешна хармония. Мудрата е ключ към Сахасрара, Седма чакра, и може да се използва за нейното лечение.
ИЗПЪЛНЕНИЕ: Дланите се събират една към друга и се насочват към небето, на височината на гърдите, гърлото или Третото око – доверете се на интуицията си.
ДОЗИРОВКА: Без ограничение. Изпълнява се самостоятелно или в края на комплекса, след всички други мудри, за цялостно хармонизиране на енергиите.

Повече информация тук:

Изглежда и християнството и източните учения са стигнали независимо един от друг до някои истини.

Върни се в “наука и религия”