Призив

два пътя; колко истини?
ever
Потребител

Re: Призив

Мнениеот ever » вт май 25, 2010 3:29 pm

Поздрави към Йоан- ето един чист и свеж, разумен и лишен от "мъдруване" /по въпроси на вярата- най-страшното мъдруване!/ глас! Между другото,малко ме гризе съвестта- дано не сме обидили човека, който изповяда неверието си. Но ето Йоан не го обижда, а му казва нещата, каквито са- ПРОСТИ. Не търсете къде е душата- в главата,в сърцето, в петите. Вярвайте с проста /т.е. чистосърдечна/ вяра, както учат монашестващите. Това не пречи да търсите- учението на Господ е дълбоко море- има какво да се търси и намира. Малко по-малко говорене и повече сърдечна простота ще ни избавят от много заблуди.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » вт май 25, 2010 4:31 pm

ever, права си за много неща. Но не мога вече да търпя някой да ми говори за маймуните - и как сме произлезнали от тях! :crazy: Не стига, че в училището трябваше да го декламирам това - при положение, че не вярвам и не вярвах и тогава даже в него (поне не бях напълно сигурна!), а исках да се оттърва от училище - и от тъпотиите, които учехме. Ами и сега след като се оттървах - трябва да го търпя. Предпочитам да съм толерантна към друговерец, който вярва в Господ - отколкото в атеист - който отрича Господ (и го мрази!).
Да не забравяме все пак, че друговерците са заблудени хора - а не че са по-лоши от нас - Господ знае най-добре истината каква е!... А атеистите (тези агресивните!) са напълно осъзнати хора, които без срам продължават да отричат Господ; тези залужават само моето омерзение!... :sick:
ever
Потребител

Мнениеот ever » вт май 25, 2010 4:39 pm

Ау, ама моля ви се..никой не заслужава омерзение! Който греши от дявола е, т.е. заблуден е. Не сте ли чувала, че трябва да осъждаме греха, а не и грешника. Даже единственото осъждане на човек светите отци, са допускали относно еретиците. Моля,четете светите отци повече от форума, поне- казвам го без капка ирония.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » вт май 25, 2010 4:42 pm

Потребителски аватар
Р. Марков
Потребител

Мнениеот Р. Марков » чет май 27, 2010 1:33 pm

Потребителски аватар
Р. Марков
Потребител

Мнениеот Р. Марков » чет май 27, 2010 1:34 pm

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » чет май 27, 2010 2:46 pm

П.Влахов
Потребител

Мнениеот П.Влахов » чет май 27, 2010 5:22 pm

Нерегистрирания,
разбираш, че нищо друго, освен личното си мнение не мога да изразявам, понеже не съм част от "научната общност". Не е моя работа да оборвам научните теории по научному, но е моя, дали да ги приемам, или не. Просто свободен избор.

Поне в Православието, самопровъзгласили се пророци няма, и духовният опит подлежи също на проверка и ако е неистинен - на опровергаване, и духовните фантазии биват отхвърляни. Този метод даже не може да бъде наречен научен, понеже се прилага от почти 2000 години преди възникването на науката.

Науката не е нещо цялостно, нито пък неизменно, така че постиженията и в една област не правят автоматично верни научните теории в друга. В случая с еволюционната теория, за 150 години от съществуването и, не знам за някоя последваща научна теория, която да стъпва върху нея, нито пък съм чувал за някоя технология, която да е възможна като следствие от предположенията и. А това не е малко време. Всички фактори на еволюцията с изключение на мутациите водят не до възникването на нови признаци, а до обедняване на генофонда на даден вид. А кой знае защо, организмите някак не си падат по това да мутират, а, обратното, в тях са заложени множество механизми, които да възпират мутациите. Доколкото мога да преценя, единствените организми, които постоянно се изменят чрез мутации, са вирусите, но те не отговарят на определението за живи организми, според статията в Уикипедия.

Както и да е, това не е научно мнение, а е субективна преценка, и друго няма как и да бъде, даже не смятам това за някакъв аргумент, а просто изказвам съображенията си, защо тази теория е недостоверна. Основани са на това, което самите учени са популяризирали като научно знание и е общодостъпно.

Дискусиите във форума не са "научни", а изразяват страничен поглед върху науката. Неразбираемо е, защо се очаква винаги този поглед да е пълен с възхищение, любов и признание.
Йоан
Потребител

Мнениеот Йоан » чет май 27, 2010 7:09 pm

Eто какво казват едни от най - известните "пастири" за идеята за еволюцията:

Чарлз Дарвин: „Защо всеки геологичен слой не е пълен с междинни биологични видове? Може би това ще е най-силното възражение срещу моята еволюционна, теория!"

Нужно е да се попита - Защо в момента еволюцията е "застинала"! Би трябвало междинните видове / търпещи еволюция, да са в пъти повече от "завършилите" еволюция!
Защо еволюционистите казват "човекоподобна маймуна", а не казват "маймуноподобен човек"? Нима една баба произлиза от внучката си?
В края на своя живот Дарвин с горчивина споделя:
“Аз бях младеж с незавършени идеи. Тогава подхвърлях различни въпроси и предположения. За моя изненада, идеите се разпространиха като див огън. Хората направиха от тях религия.
Страхотен извод - напълно съм съгласен със Дарвин! Атеизмът е сурогат, вторичен "продукт" на вярата!
........

Александър Опарин: „С опитите си Пастьор разреши въпроса за самозараждането на живота в отрицателен смисъл..
Той доказа, че живот произлиза само от живот."

Да коментирам ли, или всичко е пределно ясно ... ???

Ърнест Кахан:
„Абсурдно и безумно е да се вярва, че една жива клетка възниква от само себе си, но въпреки това аз го вярвам, понеже не мога да си представя нищо друго."

Май излиза, че еволюционистите са по-вярващи и от вярващите?
То май излиза, че еволюционистите вярват в абсурдни неща! Вярвам в нещо - понеже не мога да си представя нищо друго!
Да се смея или да плача?

Сър Артьр Кейт:
„Еволюцията е недоказана и недоказуема. Ние обаче вярваме в нея, защото тя е единствената алтернатива на учението за Сътворението, което ние не искаме да приемем.“

Защо си "режат клона" тези еволюционисти бе хора? Това ми обяснете, че аз не го разбирам!

Джон Уотсън:
„Еволюционната теория е универсално възприета не защото е доказана, а защото единствената й алтернатива – Сътворението, е очевидно невероятна.“

Еволюционната теория е сурогат отвсякъде ...

Проф. Страус:
”Най-важното за отбелязване е, че преходни форми между човека и другите примати няма. Тези преходни форми, приети да се наричат “недостигащо звено” блестят със своето отсъствие днес така, както и преди сто години”.

Ще отговори ли някой на еволюциониста проф. Стратус, че аз се затруднявам!

“Това определение (недостигащото звено) води човека в заблуждение като намеква, че не достига само едно звено в цялата правилна и пълна верига. По-правдиво е да се каже, че най-важните части на веригата ги няма, а защо няма повечето части, то трудно е да се каже има ли въобще някаква верига” – Антоний Станден.

Чакам коментари от уважаемите еволюционисти ...
Последна промяна от Йоан на чет май 27, 2010 9:09 pm, променено общо 6 пъти.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » чет май 27, 2010 8:00 pm

Браво, Йоан! :clap:
Потребителски аватар
Р. Марков
Потребител

Мнениеот Р. Марков » пет май 28, 2010 12:39 am

Влахов, а какъв тип преценка е сляпо да се копират материали от интернета (еха, дай и аз да използвам червен цвят, колко е ярко, сигурно прави мнението ми да изглежда двойно по-авторитетно), просто защото съвпадат с мнението ти, както направи Йоан преди няколко дни и току-що?

И за да го докажа - Йоане, предизвиквам те да ми кажеш кой е Ърнест Кахан, който си цитирал, откъде идва този негов цитат и с какво този Ърнест Кахан е станал известен, че си му обърнал такова внимание? Да ми кажеш просто, че е някакъв биолог/химик/учен няма да е достатъчно. Мога ли да му издиря трудове в националната библиотека и ако не, откъде?
ivan47
Потребител

Мнениеот ivan47 » съб май 29, 2010 7:41 pm

Интересно ми е защо Йоан не прие "хвърлената ръкавица" :?

Учените глави са изчислили че вероятноста да се самосъздаде случайно един единствен ген , възлиза на 1х10 със 600 нули :wink: . Абе да си го кажем направо невъзможно !
Вижте какво Дарвинисти , виш разум ли Бог ли някой ни е създал :wink: , колкото и да се дърляте , това е истината :wink: !
Потребителски аватар
Р. Марков
Потребител

Мнениеот Р. Марков » пон май 31, 2010 8:11 pm

ivan47
Потребител

Мнениеот ivan47 » пон май 31, 2010 8:34 pm

Върни се в “наука и религия”