на вниманието на еволюционистите!

два пътя; колко истини?
Aether
Потребител

Re: на вниманието на еволюционистите!

Мнениеот Aether » пон юли 26, 2010 10:57 am

Ами прав си, затова само специалисти могат да спорят. Останалото...
Винаги ще се намират средства да се оборват, нали така се създава науката :)

Останалото са просто изявления и ние ги приемаме в подкрепа на нашите възгледи или ги отхвърляме. Ние им вярваме.

Сега, аз повече ги гледам нещата от гледна точка на физиката...(Тукощо ми хрумна) Ако имаш време да намериш някакво обяснение за ентропията ще е добре... Защото най-елементарното нещо което всеки от нас вижда, че от клата не става делва :lol: . Самата ентропия е стремежа на материята към състояние на най-ниско енергиино ниво (или хаоса).
Каква е идеята, поради съществуването на закона за ентропията цялата материя се стреми към най-ниското енергийно ниво, което означава, че тя сама не може да се организира в по-високи енергийни групи (например молекули). При подобен стремеж на материята към най-ниско енергийно ниво (демек към разпад), ще ми кажеш ли защо тя се е обособила в такива огромни системи, който дори са си измислили собествени закони на който да се подчиняват? :lol:
Чаткаш ли идеята, самата ентропия показва, че вселената е била завършена и в момента се разпада (остарява), т.е се движим отзад напред спрямо теорията на еволюционистите... Това е единия вариант, другия е да има нещо което противодейства на ентропията.
От елементарен личен опит това противодействие е разума, но тук нямам някаква научна теория, така че можеш ти да помогнеш :)
Това което съм свикнал да виждам е как от калта (ниското енергийно ниво) човека (разум) прави делва (по високо енергийно ниво, като дори я подчинява на определени геомтреични закони)... И видиш ли поради толкова многото случай на клинична смърт съм установил, че разума може да съществува извън човек :) . (махни ги тея дето говорят за случки в стаята, интересни са тея дето уцелват нещата в други помещения)

Всъщност тук се намесват и космическите константи, който все още не се знае защо са константи и не се променят :lol: и тези 20 - 30 константи не е ясно защо са с точно такива стойности, ако вземем предвид теорията, че те са случайни тогава всяка от тях ще има множество (от минус до плюс безкрай) тъй като няма закон който да ги ограничи, защото от тях идват законите (образно казано) и така вариации... Аве щом намесихме безкрайност дойде и неопределеност и задачата няма решение. Или всъщност можем да кажем, че вероятността те да възникнат случайно е нула...

Това е дето аз знам, ако можеш да кажеш нещо повече ще съм ти благодарен :)
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пет юли 30, 2010 11:41 pm

Потребителски аватар
Р. Марков
Потребител

Мнениеот Р. Марков » съб юли 31, 2010 9:31 am

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » съб юли 31, 2010 12:06 pm

Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » съб юли 31, 2010 2:51 pm

Потребителски аватар
Р. Марков
Потребител

Мнениеот Р. Марков » съб юли 31, 2010 2:54 pm

По-късно ще отговоря на брадвето.

Муладжикова, траекторията на луната около земята е елипсовидна. Не знам колко глупав трябва да си, за да смяташ, че разстоянието на луната от земята се запазва в различни точки на тази, повтарям, ЕЛИПСОВИДНА, траектория.
Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » съб юли 31, 2010 3:03 pm

Поправям се за елипсовидната траектория, но запазвам останалата част от мнението си.

Поздрави
Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » съб юли 31, 2010 4:17 pm

Нерегистрирания,

Участниците във форума (и аз също) свързваме научните си разбирания с вярата. Но, докато спориш с тях, не се заблуждавай че спора е вяра-наука. Спора си остава на чисто научно ниво, със своите си ТЕОРИИ, със соите база от информация, със своето тълкуване на информацията.

Що се отнася до вярата, тя не се занимава с това как си играеш с играчките, а с това Кой ти ги е дал. Другия важен въпрос на вярата е характера на играчите, а не самата игра.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » съб юли 31, 2010 9:08 pm

Ако си мислиш, че "всичко е случайно" - дълбоко си се объркал... :P Има Бог - и Той ти вижда даже и мислите; не само, че контролира ВСИЧКО :P
Потребителски аватар
Р. Марков
Потребител

Мнениеот Р. Марков » нед авг 01, 2010 1:33 am

Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » нед авг 01, 2010 5:48 am

ivan47
Потребител

Мнениеот ivan47 » нед авг 01, 2010 8:38 am

http://e-vestnik.bg/8737/golemiyat-adro ... i-zabludi/

Нямам си идея за какво се дърляте, като тези които цял живот се занимават с това, умират без да са разбрали истината.Едните седнали да доказват Божиите възможности, другите да ги отричат :lol: ами нито едните знаете истината нито другите :wink:.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » пон авг 02, 2010 7:59 pm

Потребителски аватар
Р. Марков
Потребител

Мнениеот Р. Марков » вт авг 03, 2010 10:13 am

small axe
Потребител