Магията - мит или реалност?

два пътя; колко истини?
sluntce
Потребител

Re: Магията - мит или реалност?

Мнениеот sluntce » ср сеп 29, 2010 7:07 pm

ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » ср сеп 29, 2010 8:26 pm

Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » ср сеп 29, 2010 9:52 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » ср сеп 29, 2010 11:41 pm

магията е някакво взаимодействие на човек със силите на тъмнината посредством познание( заклинания и ритуали) идващо от тях. Такъв човек се е предал именно на тези сили и тъмни личности, паднали демони и техният цар. Те му дават познания, които те имат. Да не забравяме луцифер кой беше и каква мъдрост имаше, сега я използва за зло.

За разлика от магьосниците, това което Божият човек прави не са магии, а действия от вяра, като Този който прави нещата да се случват е Бог, не човек със познание, заклинания и ритуали. Бог по Своята собствена воля възвеличава името си.

Така, че както имаше сблъсък Моисей с египетските жреци, които се мъчеха да имитират Божиите чудеса чревз тъмното познание (магии), но успяха до едно време, после Бог ги направи за смях и смачка фараона под нозете си, като Моисей беше просто човекът който Бог използва.
Както Моисей, така и Павел, са хора действащи от вяра във всемогъщия Бог, не с някакво скрито тъмно познание.
Разликата е ясна и очевидна.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » пет окт 01, 2010 12:30 am

Човече блещиш пълните глупости... както и всички църкви всъщнсот, само вътрешните църкви имат познанието по този въпрос :lol:

В магията както казах не са нужни нито ритуали, нито заклинания, нищо... Можеш да променяш нещата с мисъл, защото магията е мисъл, ако не искаш да правиш магии си отрежи главата :lol: . А нещата изброени във Вехтия Завет са черна магия, най-малкото е абсурдно да се прави разлика между викане на мъртви и магия и всичките тези изредени там, защото всичко изредено е под знаменателя на черната магия, следователно едно време са разбирали под магия нещо друго... Иначе просто щяха да кажат не правете Магия и с това да се изчерпи целия този въпрос, но не... там са изброили основни положения в черната магия, която се разбира днес под такава и насичкото отгоре са турили магията отделно??? Защо? Защо не са казали просто не правете магия, ами са изброявяли и други неща?

И ти дори си нямаш представа какво е магията "магията е някакво взаимодействие"
Какво ти взаимодействие ве? Това е частен случай когато тря чуждия дух да се проявява през тебе, се едно да ми кажеш движението на крайниците ми е взаимодействие със зли сили, щото се подчиняват на волята ми, както би казал вдигането на предмети е взаимодействие със зли сили, щото се подчиняват на волята ми :lol: . Въобще знаеш ли къде е разликата.

Не казвам че това което казваш няма истина, просто не ограничавай частните случай с магията като цяло... Не съм експерт, но това кеото знам ми е достатъчно...
Разсъждавай по тез въпроси докато си си заключил врата (Мат 6:6) на стаичката и може Бог да те осветли, ама ако не е здраво заключена може да има смущения :lol: :lol: :lol:
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » нед окт 03, 2010 1:50 pm

Много внимателно прочетах написаното от Aether.
Съгласявам се частично с него, но в момента не ми се разисква този сложен проблем.
Но искам леко иронично да отправя поздрав към НЕвярващите "вярващи":

Здравейте НЕмагьосници !!! :wink:
Май Aether е прав. Всяко живо същество има аура и съответно аурично излъчване от комара до слона, синия кит и човека. Щом има аурично излъчване това вече е магия. Аурично излъчване нямат само тленните останки на много отдавна погребани умрели същества - животни и хора.
И понеже отричате магията като явление изобщо и по принцип, мислите си, че като се кръстите в църквата и вече сте тотално защитени.... аха... да,да ама не.
Снощи гледах едно предаване за приложната черна магия по телевизора. И есте. в основата е исляма защото главният разказвач е ходжа и е изучено от скритите дебри на "добричкия" ислям. Всичко е напълно по тази тема тук. Вероятно и други като мене са го гледали, но аз пиша за тези които не са го гледали.
Но нека като гледате, гледайте с мисълта, че това е само "черешката върху тотрата", защото няма как този човек да си издаде абсолютно всички "чалъми" които знае и да ги кажи в едно телевизионно предаване. В мене възникнаха редица въпроси относно това - Къде се е учил? От кой се е учил? Как се е учил ? и ...прочие. Или сам по внушение от Бог е придобил тези опитности и познания ( а може ли и това да стане? ). Поне аз с такава настройка гледах предаването по телевизора - за мене доста критично го гледах. Обаче някои от драгите съфорумци го отричат това явление черна магия, защото на тях не им се е случило нещо подобно. За мене тези хора които отричат съществуването на магията априори, са истински щастливци, тъй като най-вероятно живеят встрани от ураганите на ежедневието и реалностите.

Ето и линкове за първоначално и частично самообразоване на желаещите.
1. - 1част

2. - 2част

3. - 3част

Като заключение искам да кажа, че трябва да се прави разлика между понятието "черна магия" като раздел от приложната магия от клиповете и това нещо наречено от хората Живот - то също е магия(излъчване), но това е естественото Божествено излъчване на всяко живо същество, което злонамерените хора използват за подигравка със живота. За голямо съжаление.
Потребителски аватар
to6ominator
Потребител

Мнениеот to6ominator » пон окт 04, 2010 7:27 am

Магията е като клечките с кибрит. Ако не знаеш как да ги използваш, може да се опариш. Аз понеже не зная как да я ползвам, не я ползвам. Не се броят случая, когато една циганка горя възел на конец, и няколко пъти вадеше нов конец, и го правеше толкова ловко, че си мислихме, че е един и същи конец, но го направих, щото исках да се изръся 20лв. за циганката. И тя е човек, и тя има нужди. И 2мата бяхме доволни: тя си мисли, че ме е излъгала, и че си е свършила работата, и заработила пари, а аз, че съм и помогнал и че съм направил така, че да не изглежда като подаяние. А тя си беше ловка, жената. Има талант.
Аурата за която говорите е топлинно излъчване на органите на тялото. Във физиката има закон, според който, всяко тяло с определена температура, излъчва ЕМВ с такава дължина на вълната, че произведението и с температурата е равно на константа. Понеже температурата на органите ни е сравнително малка, ние не виждаме аурата си, щото е в инфрачервения спектър. Ако хванете по-висока температура, можете и да я видите :biggrin: Понеже по температурата на определен орган, може да се съди за това доколко е функциониращ, по аурата могат да се правят и медицински изследвания.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » пон окт 04, 2010 6:11 pm

Космонафт
Потребител

Няма разлика между черна и бяла магя?

Мнениеот Космонафт » пон окт 04, 2010 11:03 pm

Мммда, Етер,
абе брооо, ти да не си зидар-любител, че ще ми пращаш някакви покани,на които аз ...какво,трябва да се явая ли?Имам правото и да откажа.
Колкото до черната и бялата магия-от една магьосница с доста висок ранг знам, че разлика между двете няма,нама добро и зло,"това са само понятия и абстракции на ума,спиращи развитието"...Та таз магесница от тайгата си е доста известна,понеже и нашите тука магеснички в бг са и чували името. Твоите братя братушки в един град я гледат като кученца(включително и хора от бившето отделение на КГБ по въпросите на вярванията и сектите) Аз наживо не съм я виждал, обаче една нощ ми се телепортира вкъщи, (беше посвещавала една моя роднина на някакви сили аз пък разкъсвах връзките на това посвещаване). Та,какво да ти кажа, слушал съм какви ли не разкази за нея от нейна потенциална ученичка и наследничка....Виж сега какво казва жената, магьосница:РАЗЛИКА МЕЖДУ ЧЕРНА И БЯЛА МАГИЯ НЯМА. На болшиството обаче друго им говорят.
Ако знаеш само как изглеждат нещата в духа,в битка, на бойното поле. Повярвай ми, магията и Бог нямат ниииииищо общо. Какво,искаш доказателства,нямам,освен това което съм преживял.Само че, щом и в Словото на Бог виждаш доказателства "ЗА" магията и окултизма (а такива няма) как бих могъл да те убедя.Не мога.
Един доста пряк въпрос въпрос? Твоите възгледи от теоритично познание ли са изковани или от практически опит. Щото разлика между двете има.
sluntce
Потребител

Мнениеот sluntce » вт окт 05, 2010 12:01 am

Иване, линковете, които си дал по-горе, вече не са валидни. Клиповете не съществуват. И там ли има цензура?
Колкото до магията, има едно същество, с което съжителствам в едно и също тяло, което с мисъл си създава реалност, пътува във времето и пространството както си иска, чете мисли, предсказва и т. н. Та то говори за някакъв "извор", където магията била първична, можеш да я ползваш директно за каквото ти трябва. Не ми стана много ясно, но излиза, че това си е нещо материално(или е чиста енергия?) И може да бъде на две места едновременно...Съществото, де...
А, и още нещо! Без Божието позволение нищо не става!
Космонафт
Потребител

За онова в теб

Мнениеот Космонафт » вт окт 05, 2010 12:27 am

Ами онова в теб хич не ти мисли доброто да знаеш, да,Бог позволява,понеже ти му позволяваш на това духче да живее в тебе. Бог позволи да Сатана да вземе властта от Адам понеже Адам сам му я даде. Не можеш да се надяваш да те напусне това демонче,ако ти самата не си наясно в какво вярваш.В в енергиите ли, в Бог ли, в магията ли, В Светия Дух ли. Ако вярваш във всичко това,нямаш шанс духът да си ходи от теб. Ако си по средата,значи недвусмислено и безапелационно си отворила вратата на душата си за кофти сили. Не можеш да искаш екзорсизъм от християни и от окултисти. Бог мрази смесицата. Щом си харесваш духчето,живей си с него, ама не плачи после
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » вт окт 05, 2010 1:39 am

EEEEE, здрасти, що трябва да съм зидар, като гледам ти и на тези митове си повярвал за лошите зидари... :lol:

Та отговори ми на тоз въпрос от предния пост(прочети го за пояснение): Защо не са казали просто не правете магия, ами са изброявяли и други неща?

И не не съм магьосник, но според мойте разбирания аз правя всеки ден магии, щото просто съществуването ми е магия и не само мойто, но и на целия свят... За да сптрат магиите, то ние трябва да спрем да постигаме, каквото и да било, трябва да спрем да проявяваме желания каквито и да било, трябва да спрем да проявяваме чувства, каквито и да било. Самата свободна воля е магия (по скоро не може да бъде реализирана без магията), но не разбирай тези дето са ти втълпили, че са магия... по добре стигни до нивото, когато просто с мисъл всичко ще става (затова Бог трябва да те допусне и да ти гласува доверие :P )
Да кажеш: "Бъди" и то да бъде

Иначе тез магиики дето взимаш косми, правиш възли, пиеш вода на мъртъвци или кръв..... Ми се вижда като някакъв опит някой да се прави на Бог, без Негово позволение.

И да в магията няма разлика, но зависи в кой етап гледаш, в началото и двете тръгват от едно място, наречено мисъл, породена от желание (или обратното), те от своя страна са реализирани от волята и намерението и от там нататък почват различията, ето това са нещата създали Вселената... А това, че Бог ни ги е дал да се разполагаме с тях какво ти говори?
Последна промяна от Aether на вт окт 05, 2010 12:07 pm, променено общо 1 път.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » вт окт 05, 2010 1:50 am

Космонафт
Потребител

Мнениеот Космонафт » вт окт 05, 2010 6:52 pm

Ех, Етерски,
за семантиката ли сега ще се хващаме, не нямам пред вид "магията" като метефора, в смисъла на "чудо". Колкото до вярванията ти-за мен те са чиста,неподправена илюзия,имагинерна реалност,реална само в ума. Знам,понеже съм вярвал доста дълго време в подобни щуротии.(де дабяха щуротии)Давай напред броо.Стига си събирал бездейно познание,кога ще започваш да действаш,да боравиш със сила.Пристъпи смело по пътя, стига си чакал за друг живот, виж по-бързо какво има на края на пътеката ти,та дано се запълни тая празнина в теб. Тогава има вероятност да разбереш с какво си имаш вземане даване. А иначе да си говорим красиво,метфорично, за вибрационни нива, за скаларна геометрия е безполезно, ненужно и в един момент детинско. Да,хубава гимнастика за ума и най-вече за езика,но нищо повече.

СВОБОДНА ВОЛЯ НЕ СЪЩЕСТВУВА-когато се раждаме,волята ни е детерминирана вече.
Виж, ако става дума за СВОБОДА НА ИЗБОРА бих се съгласил да говорим.

А иначе благодаря за съвета, (да достигна до еди какво си ниво)само, че това, което ме съветваш някак си е против вярата ми. Ами със здраве.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » вт окт 05, 2010 7:18 pm

Върни се в “наука и религия”