Магията - мит или реалност?

два пътя; колко истини?
Космонафт
Потребител

Re: Магията - мит или реалност?

Мнениеот Космонафт » вт окт 05, 2010 7:26 pm

В момента готвя-задай си въпросите,един по един.
Кого визираш под името Константин?
Уви,прав си за тез,които се наричат вярващи
Космонафт
Потребител

Мнениеот Космонафт » вт окт 05, 2010 8:06 pm

Защо не са казали просто не правете магия, ами са изброявяли и други неща?

Ами в Стария Завет под "прелюбодеяние" се е разбирало и каденето и допитването до други божества. Присмивателите са били тези,които са отстъпили от Бога.т.е. под чародейство се е разбирало това,което сега познавамекато "магия".
Има обаче и други грехове,освен тези свързани с Окултизма.т.е. свързването със демонични сили (съзнателно или не-изпращането на добра енергия някому.напр. също е чародейство.т.е. магия)

какво точно питаш
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » вт окт 05, 2010 9:07 pm

Космонафт
Потребител

Мнениеот Космонафт » вт окт 05, 2010 9:31 pm

Знаеш ли,казвали са ми "Бог да те благослови" и са ме проклинали в абсолючно същия момент, понеже в сърцето на благословителя имаше дива неневист към мен. "Каквото е в сърцето,това е и на устата" има подобен стих в Библията,перифразирам.
Не, свещениците не вършат магия всеки ден.Мисля, че под "магия" ние разбираме различни неща. Под магия аз разбирам автономно вмешателство на човек върху друг човек,резултат в живота на индивид или група индивиди В ДУХОВНАТА СФЕРА.
Има два източника на сила, не повече.Когато Святият Дух действа,той има някои белези,по които можем да го разпознаем.
Не го познававам тоз Константин- :wtf:
Космонафт
Потребител

Мнениеот Космонафт » вт окт 05, 2010 9:34 pm

Под автономно пък разбирам не по Божие внушение, а по себично-човешко. Сори, ако досаждам с прецизирането си.
Не, не си ми направил нито бяла,нито църна, нито никаква магия или въздействие :wave:
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » ср окт 06, 2010 12:21 am

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » ср окт 06, 2010 8:20 am

И какво е мястото на цар Константин в цялата схема? Намесвам се само защото почитането му не може да бъде по никакъв начин аргумент за или против нещо, свързано с магия и производните й или пък противоположните й действия (противодействия). Накратко кой е св.Константин?
1. Човекът, който е спасил хиляди човешки животи, при това на християни, като е прекъснал тривековната традиция те да бъдат зверски измъчвани.
2. Човекът, който на практика показва как всеки може да е християнин, дори и царят, който тъне в разкош и така е оправдал думите, че Бог "иска да се спасят всички човеци и да достигнат до познание на истината" (1Тим.2:4).
3. Човекът, който е обединил много тогавашни християни от всички кътчета на света - отшелници, епископи, мъченици (някои от тях без крак или ръка заради мъченията) - за да се достигне до единодушното решение, че Христос е Богочовек, а не само някакъв надарен от Бога човек - Бог в плът, а не най-висша твар, каквото богохулство е проповядвал Арий.
4. Може би не толкова съществено, но за мен е показателно, че като символ на християнската държавност неговият образ в момента е много силно нападан от всякакви нецърковни хора - масони, окултисти, някои протестанти - а всъщност той е почти пълната противоположност на антихриста, който пък ще е владетел на дяволска държавност.
Сега може да си говорите за магията и без Константин, плс, ако го намесите - само във връзка с това, че благодарение на него никой не е бил длъжен да се покланя на бесове (идоли), справка Пс.95:5. Той е въвел равноправие на религиите и всеки е можел свободно да си избере да служи на който си поиска.
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » ср окт 06, 2010 8:54 am

Aether
Потребител

Мнениеот Aether » ср окт 06, 2010 12:46 pm

Aether
Потребител

Мнениеот Aether » ср окт 06, 2010 1:01 pm

ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » ср окт 06, 2010 2:22 pm

Ето друг линк на същото предавне за което говорих:

Иван Калев
Потребител

Мнениеот Иван Калев » ср окт 06, 2010 6:49 pm

За мен си е чиста реалост! Бях много далеч от църковния живот. Много хора знаят за моя здравословен проблем. Аз също не вярвах, че има такива неща. Докато през лятото на 1993 г. започна да ми се натрапва мисълта, че имам направена магия. Не знаех, че има Киприянови молитви в Православната Църква. Да не говорим за Изповед и Света Причастие. Подведох се и от незнание отидох при ходжа в Айтос. Успокоих се, че всичко е наред. А стана страшно. През пролетта на 1995 г. ми се случиха такива страшни неща, за които не искам да си спомням. Бяха ми говорили за някакъв човек, който много се молел и с билки лекувал неизлечими болести като моята.
Изведнъж на 9 април 1995 г. станах и тръгнах да отивам при него, без да го познавам. И там видях много неща. "Лекуваше" ме 2 месеца докато Бог изпрати своя Ангел Хранител да ме избави от нещо страшно - масова сватба в Сеул!
По-късно четох за такива като него - естрасенс-магьосник или чародей-отровител. Така, че за мен магията е реалност, защото го видях каво прави.
В нета намерих това:
http://www.pravoslavieto.com/inoverie/magism/index.htm
http://www.pravoslavieto.com/docs/nervn ... vanija.htm
Познавам хора, които са били ексртасенси и се разкайват за това! Така, както аз се разкайвам, че се занимавах с астрология! Минало изповядано!
За хора, които като мен са били далеч от църковния живот препоръчвам - редовно посещение на богослуженията в неделя и на големите празници, Киприянови и Василиеви молитви, Изповед и Свето Причастие под духовното ръководство на енорийския свещеник!
sluntce
Потребител

Re: За онова в теб

Мнениеот sluntce » ср окт 06, 2010 9:59 pm

Иван Калев
Потребител

Мнениеот Иван Калев » ср окт 06, 2010 10:33 pm

В Руската православна църква се практикува изгонване на зли духове от духовници, които имат благословението на митрополита си. Молете се Бог да Ви изпрати при такъв духовник в България. Започва се с Изповед, Киприянови и Василиеви молитви, Маслосвет и Свето Причастие! Друг път няма към Бога!
Космонафт
Потребител

Мнениеот Космонафт » пет окт 08, 2010 10:03 pm

Скъпи Етер,

Писано е "Вземете меча на Святия Дух, който е Божието Слово"....Ти сега какво, със стихчета от Библията ли се опитваш да ме лъзнеш.Уверявам те, не ти е някак по мярка. Иначе оценявам факта, че имашна чувство за хумор,ползваш много усмихнати човечета. Аз нося на майтап и също обичам да се смея, най-вече над себе си.

Доколкото разбирам,ползваш Библията като свещени букви (едни от многото) На грешен път си. Не това е Божието Слово.
Обаче някак си начинът ти на мислене мноооооого ми напомня моя от преди. Затова те чувствам някак близък и не ти се връзвам много много на саркастичните подмятания и поучения.
Аз бях привлечен от начало от това което в Библията е описано като "чудеса и знамения" . Исках да се запозная с един Жив Бог.
Ето отговоррът ми;" Никой не дохожда при Отца ми освен чрез Мен....", " Който не е с Мен,той е против Мен, който не събира с Мене,той разпилява..., " Няма друго Име под небето,дадено между човеците,чрез което можем да се спасим" (става дума за Иисус Христос от Назарет) Иначе предните стихове са думи на Господ.... Така, че ти си върви по които си искаш пътища, но моята вяра и позиция е изразена в горните думи. И от тая позиция ти казвам, че си на грешен път...Не очаквай да се аргументирам,просто ти казвам.

Поздрави брооо

Върни се в “наука и религия”