Съдбата на душите на замразените хора!

два пътя; колко истини?
Потребителски аватар
Р. Марков
Потребител

Re: Съдбата на душите на замразените хора!

Мнениеот Р. Марков » пет яну 14, 2011 12:29 am

В статията, линкната от Венче, става пределно ясно, че телата на желаещите не се замразяват директно, а-ла "метни във фризера", ами първо минават през обработка с химикали, както и през процес, наречен витрификация. Така водата не замръзва и не образува кристали - т.е., щетата, нанесена на тъканите, е минимална.

Не знам кой какви научнопопулярни филми е гледал. Аз пък се позовах на източник от първа инстанция - отворих сайт на американска компания, занимаваща се точно с криогеника. От сайта им се разбира, че не им е позволено от закона да упояват и да довеждат до състояние на клинична смърт хора, следователно не го правят. Мисля, че няма страна, където това да е позволено от закона, камо ли в САЩ. Това, което им е позволено, е да изчакат, докато клиента им изпадне в състояние на клинична смърт - и този факт е констатиран от неутрална институция. Чак тогава законът им позволява да се намесят.

Не виждам как може да става въпрос за убийство/самоубийство в такъв случай.
refab
Потребител

Мнениеот refab » пет яну 14, 2011 1:24 am

Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » пет яну 14, 2011 8:50 am

Нерегистриран,

Не бих се доверила на нещата, които пише в сайта. Дори и да го правят / да довеждат пациента/клиента до състояние на клинична смърт / - никога не биха си го признали, нали?

Освен това няма технология, при която вследствие на замразяването тъканите да остават здрави. Единствено в природата при определени представители на животните / земноводните / има такива феномени, които се изучават, и на база на това се правят експерименти и се разработват технологии за запазване целостта на тъканите и клетките. Но до този момент няма технология, при която щетата да бъде премахната.
Urban
Потребител

Мнениеот Urban » пет яну 14, 2011 11:07 pm

m.muladzhikova, предишното ви менение (преди да го промените), беше много точно! И аз, с един ден закъснение, ви поздравявам за него. Беше излючително точно и вярно. Но и това, което сега сте оставила е също правилно. Харесва ми логиката и позицията ви. :clap:
Последна промяна от Urban на съб яну 15, 2011 11:18 pm, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » съб яну 15, 2011 11:55 am

Урбан, благодаря. Просто това е мнението ми. В предният мой постинг единствената промяна, която направих беше да добавя една дума, за да поясня, че става въпрос за лично решение на подложилите се на това хора.

Поздрави
hiphopsusel
Потребител

Мнениеот hiphopsusel » пон сеп 19, 2011 11:34 pm

Статията е безкрайно интересна. Тук идва въпросът какво става с душата на човек. Физически той е замразен, но че е запазен мозъкът и физически не е мъртъв човек, дали се запазва и душата му.
G.K.M
Потребител

Мнениеот G.K.M » чет дек 11, 2014 3:14 am

Темата, разбира се, е безмислена. По простата причина души не съществуват.

Върни се в “наука и религия”